Sex a vztahy

Český sex v číslech

Zajímá tě, jak jsme na tom jako Češi se sexem? Ačkoliv se jedná o statistické údaje, vypovídají o nás mnohé. Sexuální život většiny obyvatel země se za historii lidstva změnil nejvíce právě v uplynulém století a my Češi nejsme výjimkou. Velký převrat nastal zejména v sexuálním životě žen a my si konečně milování a vše kolem něj užíváme. Čti dál a dozvíš se více, jací jsme v posteli.

Informovanost z oblasti sexu

Většinu informací ze světa erotiky pochytíme od kamarádů a z médií. Jenom 16 % mladých lidí považuje informace od rodičů týkajících se sexu a všeho kolem něj za dostačující. Sexuální osvětu zprostředkovanou školou považuje za uspokojující 29 %.

Naše poprvé

Na první rande se vydáváme v průměru v 15 letech. První milování zažíváme většinou mezi 17. a 18. rokem, přičemž 48 % slečen zakusí svoje poprvé mezi 16. a 17. rokem. Bývá to obvykle partner, kdo sex iniciuje a je často starší než dívka. Co se týká ochrany – kondom použije pouze 24 % kluků a celých 45 % párů nepoužívá kupodivu žádnou antikoncepci. Místem, kde se prvnímu sexu nejčastěji oddáváme, je příroda – u rybníka, v lese, na louce apod. Konkrétně tak činí polovina z nás.

[poll id=”4″]

Další milování

Průměrná frekvence milování je osmkrát za měsíc, což je více, než je běžné v zahraničí. Předehře se věnujeme nejčastěji 15 až 17 minut, přičemž samotný milostný akt trvá 15 až 16 minut. Pozitivním faktem je, že klesl počet párů, které při sexu nepoužívají antikoncepci a chrání se tak před nechtěným otěhotněním. Na druhou stranu, je zarážející, že polovina z nás je svolných přistoupit na sex bez kondomu.

Vzrušení

Přibližně polovina dívek a žen zažije orgasmus alespoň v polovině počtu pohlavních styků, čtvrtina šťastných ho dosáhne vždy. Orgasmus u nás trvá v průměru 17 až 19 vteřin. Orgasmus delší než 1 minutu si dopřává 5 % z nás.

%CODE1%

Trable v sexuálním životě partnerů

Ačkoliv jsou obě pohlaví za jedno, a to že je potřeba vzájemná komunikace a otevřenost v oblasti sexu, pouze 16 % párů se tím řídí. Dalších 37 % sice problém naťukne, ale dál ho už neřeší. Sexuální problém přiznává 20 % české populace. České ženy uvádějí v průměru 5 sexuálních partnerů za život, muži se chlubí 9 až 10 milenkami.

Věrnost a nenávist

Mimomanželskou nevěru přiznalo 34 % žen a 55 % mužů. Sexuální kontakt s prostitutkou zkusilo 14 % mužů, sex za peníze poskytly 3 % žen. Použití násilí při sexu uvedlo 5 % mužské populace.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.