Sex a vztahy

BDSM – hra nebo deviace?

Bolest a ponížení. Mučení a pocit bezmoci. Absolutní oddanost. Nadřazenost a podřazenost. Tohle všechno a mnohem více patří do tajemného světa BDSM. Ačkoliv se v mnoha dámských časopisech snaží poodhalit tajemství těchto hrátek, vězte, že ještě nikdy tomu nebudete blíže než dnes. Chcete konečně znát pravdu o BDSM komunitě? Pravdu o tom, co vlastně BDSM znamená, o tom, proč se lidem líbí? Toužíte poodhalit taje okolo této praktiky? Čtěte dál!

Matoucí a záhadné zkratky

Než se opravdu začnu věnovat tématu, ráda bych zde vysvětlila několik málo pojmů, se kterými chci dále pracovat. V podstatě jde o malý rozbor zkratky BDSM, která se dělí na tyto části:

B&D: bondage a disciplína
D&S: dominance a submisivita
S&M: sadismus a masochismus

Je mi sice jasné, že jste všichni schopni nalézt tyto pojmy ve slovníku, či na internetu, ale já bych vám je ráda objasnila svými slovy, a tak, jak jim rozumím.

Bondage: aktivita jindy nazývána též svazování; POZOR! Tady nejde o chlupatá jemná pouta.

D&S: ve vztahu submisiva k dominantovi jde o absolutní podřízenost, věrnost, lásku, ochotu udělat cokoliv; není to o bolesti, ale o ponížení; jakási psychická část v BDSM

S&M: v této části BDSM jde převážně o fyzickou bolest, mučení, různé druhy trestů; sadisté milují způsobovat bolest, naopak masochisté ji s uspokojením přijímají.

%CODE1%

Lidstvo BDSM zná již stovky let

BDSM je sexuální praktika, která je stará skoro jako lidstvo samo. Abych vás o tom přesvědčila, jedním z důkazů je kapitola starověké indické knihy Kámasútry, která je celá věnována spankingu, neboli výpraskům a bití. Bylo nalezeno nespočet příběhů a rytin o BDSM fantaziích až z dob viktoriánské Anglie. A pokud mám za sebe říct jedno jméno z historie, které se mi vybaví okamžitě po vyřčení zkratky BDSM, je to zcela určitě Markýz de Sade- z jehož jména mimochodem také vzniknul pojem sadismus.

Všechno je jen o vašich touhách

BDSM hrátky mohou být různé. Liší se scénáři, postavami, místy děje. Vše se může odehrávat ve speciálně zařízené mučírně, ale klidně i doma. Nesejde na vybavení, pokud je člověk vynalézavý a dokáže popustit uzdu fantazii, lze použít po domácku vyrobené pomůcky a náčiní. BDSM hy nemají ani vlastní schéma. Je na každém, co chce zrovna provádět. Jaká praktika se mu líbí a chce ji zkusit. Nikdo nikoho do ničeho nenutí. Nechcete, aby na vás partner močil? Pak nebude. Toužíte po pořádném výprasku? Dostanete jej. V každém takovémto vztahu musí existovat jakási dohoda, určené hranice. Výjimkou není ani tzv. stopka- tu zpravidla může použít submisivní z páru, pokud se mu něco nelíbí a opravdu pokračovat nechce. Stopka je velice důležitá! Ne vždy totiž na partnerovi jde poznat, zda si opravdu konec přeje, nebo je jen na moment tak nějak mimo.

I v Česku je BDSM komunita

Ačkoliv se vám to možná nezdá, BDSM praktikuje mnoho lidí, a to po celém světě. Mnohdy to na nich ani nepoznáte. Nejsou to žádní úchyláci, které na ulici potkáte v latexovém oblečku, či s obojkem kolem krku. Často jde naopak o velmi slušné, uznávané a úspěšné osoby. Podnikatelé, politici, učitelé. Říká se, že právě ti, kteří mají v životě velkou moc – hlavně tedy různí šéfové a majitel firem se v posteli rádi stávají submisivními otroky. BDSM komunita v naší republice není tak malá, ale je velmi málo párů nebo jedinců, kteří se k ní přidají veřejně a bez ostychu. Protože i když žijeme ve 21. století, předsudků právě vůči těmto praktikám je mnoho, bohužel.

A na závěr, abych se dotkla názvu článku

BDSM není deviace. BDSM je praktika jako každá jiná, je to hra, zábava, pro někoho část života, bez které se nemůže obejít. BDSM je něco, co mnohé vzrušuje a přivádí do extáze. A! V BDSM nikomu není ubližováno nedobrovolně a násilím. Všichni účastníci vědí, co dělají, a předem vše odsouhlasí. Osoby, které BDSM praktikují, jsou naprosto normální. Jsou to obyčejní, pracující lidé, kteří mají rodiny a děti. Tihle lidé zkrátka patří mezi nás – bez předsudků!

2 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

  • Jsem rád,že existují tyto stránky,snadno a lehce čtivé…snad všichni kdož je navštíví už navždy budou vědět,že praktiky BDSM nejsou úchylné,ale naprosto běžné a normální a spousta lidí,kteří by je rády vyzkoušeli se nemají naprosto ničeho obávat…vše je o domluvě a dohodě.

  • Jak kdo, někdo to skutečně nezvládá si udržet úctu k dolejšku. A většinou jim chybí hrdost, sebeúcta, úcta k druhým a mnoho dalšího tomuto druhu deviantů chybí.
    Vím o čem mluvím, pochybuji se v té komunitě.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.