Sex a vztahy

8 znaků dokonalého vztahu

Každá svůj vztah prožíváme jinak, dáváme přednost jiným hodnotám, něco jiného je pro nás důležité. Přesto naše vztahy mají něco společného, co je dělají jednoduše dokonalými.

Láska je individuální

Je spousta věcí, podle kterých poznáš, jestli k sobě patříte. Pro některé z nás je důležité, že si spolu rozumíte, jiným jde hlavně o souhru v posteli, dalším zase o to, že dobře vydělává. Ne každý pár je dokonalý, ale přesto může být jejich vztah šťastný. Někdy je k tomu zapotřebí čas a usilování, jindy to jde hned teď a samo od sebe. Je to prostě individuální. Proto bys váš vztah neměla porovnávat s ostatními, protože to, co je mezi vámi, je jedinečné. Přesto by tam ale jistý základ měl být – pilíře, které vztahu dávají pevnost a stabilitu. Co je například znakem takového dokonalého vztahu?

1. Říkáš mu všechno

Nejde jen o to, že mu vyprávíš drby, jak tahle udělala tamto a tamta se rozešla s tamtím. To můžeš vyprávět kde komu. Ve vztahu je důležitá vzájemná důvěra, touha říct si vzájemně, jak jste se měli, jak ti je, jak si připadáš, apod. Pokud se se svým přítelem nebojíš probírat naprosto nic a sama od sebe mu chceš vyprávět intimní detaily ze svého života, právě jsi ve svém klukovi našla i dobrého kamaráda, který tě vždycky vyslechne a ví o tobě všechno.

2. Necháš ho, aby tě viděl i ve chvíli slabosti

Každý máme někdy slabou chvilku, kdy brečíme jako želvy, vztekáme se jako malé děti, křičíme na celý svět. Nikdo ale nechce přiznat před ostatními, že to tak – jednoduše nechceme jiným ukazovat, že jsme taky zranitelní. Před přítelem si ale na supermana hrát nemusíš. Svému klukovi se můžeš svěřit, můžeš ho nechat, aby tě objal a utěšil. Proto tu je. A ty se nemusíš stydět za to, že jsi ukázala, že máš city a srdce. Jedině tak spolu budete moci zvládnout i těžké časy.

3. Respektuješ ho, jaký je

Nikdo není dokonalý, ani tvůj přítel ani ty. Že ve větě neustále opakuje nějaké slovo? Že během večeře krká? Že neustále nosí své oblíbené děravé tričko? To jsou detaily každodenního života, které tě sice můžou zlobit, ale pokud ho miluješ, nemá smysl se nad tím neustále zlobit. Buď ho miluješ a respektuješ i se všemi jeho chybami nebo ho přenechej jiné, které to vadit nebude. Ty sama máš chyby, které zase musí respektovat on. Celý vztah je založený na vzájemném uznání.

4. Společná budoucnost

Je ještě brzy pomýšlet na caparty nebo svatbu, ale je dobré, jestli o tom spolu můžete mluvit a vůbec o tom uvažovat. Jestliže si umíš představit, že bys s ním měla bydlet, vychovávat děti a trávit zbytek života, je to skvělé. A především, pokud se na tom všem shodnete, popřípadě jste ochotní vymyslet takové řešení, které by vyhovovalo vám oběma.

5. Nemusíš žárlit

Mnoho holek je přehnaně žárlivých. Pokud přítele miluješ a on tebe, neměla bys pociťovat obavu, že by tě třeba podvedl nebo ti chtěl nějak ublížit. Důvěra je základem vztahu a je dobré ponechat tomu druhému trochu volnost, aby mohl dýchat. Nechte si každý svoje kamarády, kamarádky a koníčky. Nemusíte všechno dělat spolu. A pokud mu věříš, měla bys mu nechat otevřený prostor – ať ti kamarádí, s kým chce, ty víš, že miluje tebe, takže není potřeba žárlit nebo ho kontrolovat.

6. Léčivé ticho

Jsou dva druhy lidí. Jedni, se kterými je ti trapně, když je ticho, a druzí, se kterými to vůbec ničemu nevadí. Je důležité umět s milovanou osobou trávit čas i beze slov – někdy prostě není nutné nic říkat, stačí vedle sebe sedět, nebo vědět, že ten druhý je nablízku. Můžete si spolu číst knihy, ležet vedle sebe nebo se jen tak na sebe dívat. Není potřeba mluvit. Je to přirozené a krásné.

7. Nebojíš se nesouhlasit

Ne vždycky se shodnete. Tak to prostě je. Důležité ale je, že se nebojíš vyjádřit svůj názor, můžeš s ním o tom diskutovat a probírat to. A on to bere, i když nesouhlasí – a stejně tak ty, s jeho názorem. Umění kompromisu je ve vztahu důležité, takže pokud ho neumíš, měla bys ho dostudovat. Pokud budeš neustále prosazovat svou, nebo se budeš bát s přítelem nesouhlasit, váš vztah nikdy nebude úplně otevřený.

8. Přitahuje tě

Zdravý vztah je založen také na intimnostech. Pokud si spolu skvěle popovídáte, ale v posteli vám to naprosto neklape, měli byste s tím něco zkusit dělat. Nemusíte se hned rozcházet, stačí na tom zapracovat, protože když o tom nebudete mluvit, nic se tím nespraví. A může z toho být velký problém.

Opora a důvěra

A v tomhle výčtu by se dalo pokračovat donekonečna. Pokud vám zrovna některý z výše uvedených bodů nesedí, neplaš se – každý vztah funguje jinak, tohle je spíš jen pro inspiraci. Důležité je, jestli si rozumíte, máte se rádi a dokážete se vzájemně podržet.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.