Sex a vztahy

5 základních pravidel facebookového vztahu

Přiznej si to – fenomén facebooku dostal i tebe. V dnešní době se přes něho řeší vše a to včetně vztahů. Ty ale mají jistá pravidla, která by sis měla uvědomit, víš která?

5 základních pravidel facebookového vztahu

Facebook a seznamování

Je to trochu smutné, ale v dnešní době je většina vztahů udržovaná přes facebook. Přes tuto sociální síť se seznamujeme, flirtujeme, chatujeme a dokonce i rozcházíme. Ale víš doopravdy, jaká pravidla má takový vztah přes internet? Ano, čteš správně – pravidla. Ta existují všude a na internetu je jich potřeba snad ještě více, než kde jinde. Jakmile totiž sebe a svého přítele ukazuješ na facebooku, měla by sis uvědomit, že v té chvíli to přestává být jenom o vás. Je to, jako kdybyste byli spolu v místnosti a za oknem stála banda čumilů – stejné je to, když randíte přes facebook.

Obrázky, fotky, videa

To, co nahráváš na facebook mohou vidět všichni tvoji přátelé. A teď si představ – jsi na celkem poklidném večírku, seznámíš se tady se sympatickým klukem, vyměníte si kontakty a samozřejmě si řeknete jména na facebooku. Ráno najdeš žádost o přátelství a přijmeš ji. A co dál? Nyní se i on může dívat na všechny tvé fotky a obrázky a je důležité, abys na nich byla opravdu ty. Je-li tam nějaká opilá rádoby sexy nádhera s odhaleným hrudníkem, která vzdáleně připomíná tebe, mysli na to, že i na takovéhle fotky dojde. Pokud se takto prezentuješ na sociální síti, kde hledáš vztah, potom věz, že přilákáš jenom nějakého kovboje, který se rozhodně ve „městě“ nezdrží příliš dlouho a potáhne dál.

Mám mu poslat žádost o přátelství nebo ne?

Takovou otázku si pokládá mnoho z nás. Mám počkat, až mi ji pošle on, nebo mám začít sama? První ze všeho, co by sis měla uvědomit je, že na facebooku jsou tvoje fotky a příspěvky dejme tomu od 12-ti let. Jestli ne dříve. Přemýšlej, jestli chceš, aby to ten kluk viděl. Lepší je to zdržovat, dokud to jde. Seznámit se s ním nejdříve normální cestou – jít na nějaké to rande, popovídat si přes telefon a teprve poté mu dát svůj facebook, kde máš fotky ze svých třináctých narozenin.

Odhalení vztahu

Nic jako „Je to složité“ ve vztazích neexistuje. Buď spolu chodíte, nebo ne. Tečka. Důležité je, abyste o tom ale oba věděli, měli jasno, že jde o vztah a ne jen příležitostné vycházky. Nebylo by nic dobrého, kdyby se dozvěděl od své sestry, která zná holku, která tě má v přátelích, že jste ve vztahu. Stejně tak by ses měla ujistit, že souhlasí se zveřejněním vašeho vztahu. Je totiž možné, že to prostě nechce někde vytrubovat, a to bys měla tolerovat. Samozřejmé je to i obráceně. Jde jen o vás dva, zbytek světa s tím nemá co dělat.

Příspěvky během vztahu

Je sice hezké sem tam přidat váš společný obrázek, na kterém si užíváte přítomnost jeden druhého, ale přidávat každých pět minut jednu novou fotku s dvaceti srdíčky a pětadvaceti pusinkami, to je opravdu moc. Stejně tak si dávat do statusu desetkrát denně, jak moc ho miluješ, jak je sladký a jak bez něj nemůžeš žít, je hrůza. Nejenže tím budete všechny akorát spamovat, ale vaši single kamarádi vás nebudou mít rádi. Ne, dobře, tak třeba ne, ale další, na co je si potřeba dát pozor, je máma. Je jedno, jestli ji máte v přátelích nebo ne, ona se dozví všechno. Vaše společné fotky jsou jen pro vás dva – chlub se jen občas a třeba s něčím takovým, jako je pokoj zasypaný růžemi k vašemu výročí.

Rozchod bolí, je potřeba ho překonat

My lidé, máme jisté sklony sami sobě ubližovat. Projevuje se to především tak, že poté, co se s námi někdo rozejde, si ho necháme v přátelích na facebooku a sledujeme, s kým ten/ta chodí, jak se má, co zrovna dělá. A to je chyba. Stejně jako se tomu danému člověku vyhneš na párty nebo se skryješ mezi regály v obchodě, abys ho nemusela potkat, tak proč se mučit touto cestou? Další věcí je, že by tě mohlo lákat mu napsat a to by rozhodně nedopadlo dobře. Zkus to překonat – smazat ho z přátel a jít prostě dál.

facebook rozchod
Rozchod přes facebook je či není dobrý nápad?
zdroj: electricpig.co.uk

Facebook není všechno

Ačkoliv se mnohým může zdát, že ano. V dnešní době není mnoho z těch, kteří by nebyli alespoň na nějaké sociální síti. To je v pořádku, není potřeba ho rušit nebo se od tohoto fenoménu distancovat. Je ale potřeba dodržovat nějaká ta základní pravidla a všechno bude v pohodě.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.