Sex a vztahy

4 znamení, že tvůj přítel se nikdy nezmění

Miluješ ho, ale ráda bys aby tohle dělal jinak, choval se jiným způsobem nebo tamto nedělal vůbec? Měla bys být připravená i na to, že on se prostě nikdy nezmění. A pak už jde jen o to, jestli to budeš akceptovat nebo ho necháš jít.

Některé lidi změnit nejde

Někteří lidé jsou vzteklí, jiní flegmatici, další žárlí, jiní vůbec, s jedněmi je legrace s dalšími nuda. Změnit člověka ale není jen tak. Samozřejmě je rozdíl, jestli chceš, aby tvůj přítel přestal pít tolik piva nebo aby byl víc romantický. Pokud muž sám nechce změnit to, čím je, ty nemáš šanci uspět. Aby sis ale ušetřila zbytečná zklamání a pokusy, podívej se na tento článek, ve kterém najdeš znamení, která ti napoví, že děláš Sisyfovskou práci. Někteří lidé se nikdy nezmění a láska je tu od toho, abychom je přijali právě takové, jací jsou. Ale pokud toho nejsi schopna, měla bys ho přenechat někomu, komu třeba to, co tobě vadí, se bude líbit. Přestaň mučit sebe i jeho a rozhodni se, co bude pro vás oba lepší.

Vždycky jenom ty

S tebou je hrozná nuda, tak co je špatného na tom, že si vyjde s kamarády do hospody? Ty na něho pořád jenom štěkáš kvůli neumytému nádobí, tak co je zlého, že dopřává sluchu té nové holce u nich v práci? Lidi, kteří se nikdy nezmění, si výmluvu najdou vždycky. A ve většině případů jim ty posloužíš jako dobrá munice. Rozhodně by ses ale neměla cítit provinile. Není tvoje vina, že se nudí – vždyť můžete jít třeba do kina, ne? Jenomže to už jsou zase peníze, nebo se mu nechce na žádný film. Pokud jsi v podobném vztahu, dej si pozor, aby ses nenechala otrávit a nezačala o sobě pochybovat. Viníkem tu nejsi ty, ale vlastně ani on, protože už je prostě takový.

Nemůžeš se k němu dostat blíž

Takovému člověku je velmi těžké se dostat pod kůži. Ve chvíli, kdy se ti to totiž povede, udělá něco, co nečekáš, ale především také něco, co ti ublíží. Nemá rád příliš velkou blízkost, ale na druhou stranu si pak často stěžuje, že jsi odtažitá a chladná. Sice to vlastně nedává smysl, ale je to tak.

Nemá zájem o zastavení hádek

Pokud by se jednalo o partnera, který by ti naslouchal a doopravdy tě miloval, alespoň by se pokusil o nějaký kompromis. Kluk, který si ale dělá všechno po svém a odmítá uznat, že ve vztahu jste dva, je problém. Takový člověk si vždycky najde zdůvodnění pro to, jak se chová a rozhodně svoje návyky nehodlá měnit jenom proto, že tobě se to nelíbí. Jemu hádky, zmatek a možná pozdější udobřovací sex dělají jednoduše dobře. Tak proč s těmi věčnými hádky přestávat? Proč by se měl měnit, když mu vždycky odpustíš?

Je neschopen sebereflexe

Jelikož za všechno špatné – za hádky, nedorozumění, nepochopení – můžeš vždycky jenom ty, proč by se měl obtěžovat s tím, aby se zamýšlel sám nad sebou? Přece jsi to vždycky ty, kdo je naštvaný, on žádný problém nemá, což znamená, že problém je v tobě a ne v něm. Tak to alespoň člověk, který se nechce změnit, vidí. Není schopný sebereflexe, zhodnocení svého chování, protože jemu nepřijde, že to, co dělá, by bylo špatné. A to se bohužel nezmění.

Přijmout nebo nechat jít?

Pokud jsi s někým takovým, máš jenom dvě možnosti. Buďto se přestaneš rozčilovat nad jeho chybami a přijmeš ho i s nimi, nebo ho necháš někomu, komu vadit nebudou. Na světě je velká spousta kluků, tak proč bys měla zůstávat s někým, s kým nejsi spokojená, když vás to oba dělá akorát nešťastné? Buď zase šťastná a zhlédni se ve větší toleranci nebo novém příteli.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.