Sex a vztahy

4 jednoduché rady, jak do postele vrátit intimitu

Máte pocit, že se z vašeho milování vytratila určitá dávka dúvěrnosti, uvolněnosti, pocitu blízkosti a spojení? Prožívejte všechny tyto emoce a chvilky štěstí s milovanou osobou znovu. Je tady čtveřice jednoduchých rad, jak opět vrátit do vztahu intimní sex.

Problémy s intimitou jsou běžné

Různé negativní zážitky a útoky na naše sebevědomí či partnerskou důvěru mají vliv na to, jak intimně prožíváme milování. Výsledkem je sex bez kapky romantiky a intimity. Už jen spojení slov intimní sex dokáže někoho dostat do rozpaků. Pokud jde o to, co dělá sexuální život kvalitním, většina studií z poslední doby se shoduje na to, že sexuálně spokojené páry dodržují tato pravidla:

  • Mluví pravidelně o sexu a dávají vztah na první místo před práci či péči o domácnost.
  • Sex je pro ně priorita, než pouze středeční úkol před spaním.
  • Sexuální potěšení nachází nejen v pohlavním styku.
  • Partneři jsou zároveň přátelé, dokáži se na sebe emočně naladit.
  • Cíleně vytváří prostor pro intimitu a spojení.

Pokud tedy skutečně chcete najít klíč k romantičtějšímu a intimnějšímu sexu, je třeba zbavit se emocionálních a fyzických zátaras. Zde máte 4 jednoduchá rady, jak na to!

1. Naučte se mluvt o intimním sexu

Ano, je to citlivé téma, ale je třeba se naučit o sexu mluvit. Říkejte si, co potřebujete. Naučíte se tak prohloubit intimitu a emoční spojení. Vzdělávejte toho druhého o tom, co se vám líbí. Před konverzací je třeba vytvořit bezpečný a pohodlný prostor pro mluvení o intimních detailech. Nemusíte se ihned zcela otevřít, na vše můžete jít postupně.

2. Změňte postoj k sexu

Postoje si vytváříme životními zkušenostmi. Bohužel ne vždy měl člověk v minulosti kolem sebe ty správné informace, lidi a další vlivy. Proč tedy na sex nezačít koukat zcela jinak? Předefinujte to, jak koukáte na postelové hrátky. Pro mnoho mužů je například dosažení orgasmus u ženy tím hlavním cílem a symbolem úspěchu.

Pokud se jim nepodaří ženu uspokojit, přichází pocity neúspěchu. Sex zaměřený pouze na cíl dokáže vytvořit sexuální dysfunkci. Zpomalte a jako předehru považujte vše, co ve vztahu děláte. Fyzický kontakt pro vás může být příjemnější, i když nedosáhnete vyvrcholení.

3. Nacházejte odpovědi

Odpovědi na otázky týkající se sexu se mohou stát erotickým kompasem, díky kterému budete dále vytvářet skvělý sexuální život. Zjistěte ve vztahu, co se vám líbí a co potřebujete. Položte si dotazy jako:

  • Co se vám při sexu líbilo naposledy?
  • Kdy vás sex nebaví?
  • Díky čemu se vždy uvolníte?
  • Co podle vás nejvíce vzrušuje váš protějšek?

Podobných otázek si ve skutečnosti dokážete položit klidně desítky a každá odpověď vás může posunout o něco blíž k intimitě.

4. Jasný souhlas

I v dlouhodobém vztahu je někdy složité odhadnout, kdy chce partner sex. Většinou je třeba si něco takového zcela jasně říct, nicméně právě takový postup ze sexu vyhání spontánnost a intimitu. Promluvte si s partnerem o verbálních a neverbálních signálech, díky kterým budete mít jistotu, že je na sex správná chvilka a nálada. Nemusí se jednat o propracovaný rituál, někdy stačí pouhé mrknutí oka, naznačení touhy.

Nebojte se intimního sexu

Pokud nechcete ztrácet čas, není důvod se intimního sexu bát. Otevřené vyjádření emocí povede k tomu, že se budete cítit více milováni a budete se udržovat v souladu s vlastními potřebami i potřebami druhých. Naplnění sexuálního života bez toho, aby vám překážely intimní problémy, má smysl.

Přidat komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.