Kultura a společnost Sex a vztahy

3 pravidla friendzone

Pro někoho je „zóna přátelství“ prokletím, pro někoho požehnáním. Ale jsou tu i jistá pravidla, která bys měla dodržovat. Víš která?

Kamarád taky rád

Friendzone, neboli zóna přátelství, se v poslední době neustále rozmáhá. Chlapci potřebovali pojmenovat tuto oblast, kam je dívky posílají, když o ně nemají zájem. Existuje už velmi dlouho – kdo by přeci neznal větu „Chci se s tebou rozejít, ale zůstaneme přátelé?“, kterou kluci bytostně nesnášejí, protože je to jako když člověku, který umírá žízní, nabízíte chleba. Doba se ale změnila a do friendzone posílají dívky chlapce mnohem častěji a také mnohem zbytečněji. A co je horší, využívají toho, že mají navrch. Všude ale platí nějaká pravidla a nejinak je tomu i v tomto případě.

Pravidlo č. 1 – Friendzone není harém

Ve friendzone končí, jak již název napovídá, kamarádi. Problém je, že velmi často by oni byli chtěli být něco víc, než jen kamarádi, kterým se můžeš vyplakat na rameni. Hodně dívek si tohle ale až moc dobře uvědomuje a přesto využívají tento svůj „harém“ kluků, kteří jsou ochotni jim platit kino, kafe, večeři, kupovat jim květiny a bonbóny. Takhle se normálně nechová kamarád, ale přítel. A pokud ho za přítele nechceš, nevyužívej jeho dobroty a naděje. Neudržuj ho ve falešné naději a pokud chceš být opravdová kamarádka, pozvi ho někdy zase ty.

Pravidlo č. 2 – S upřímností nejdál dojdeš

Pokud se nějaký tvůj kamarád takzvaně pokusí uniknout z friendzone tím, že se tě pokusí políbit, nebo ti vyzná lásku či udělá takové romantické gesto, že už o tom nepůjde pochybovat, nedělej, že se to nestalo. Upřímně mu řekni, že ho prostě vnímáš jenom jako kamaráda a to se nezmění. Nemá smysl se nějak vymlouvat a dělat, že se to nestalo, protože takové přátelství, které není vyrovnané, ale naopak je pro toho kluka neustálým zklamáním, protože ty ho živíš falešnou nadějí, není opravdovým přátelstvím. S upřímností nejdál dojdeš a lepší ztratit kamaráda, než věřit, že by to mohlo fungovat, když tím toho druhého jenom trápíš.

Pravidlo č. 3 – Friendzone není odkladiště

Pokud si kluky schováváš na horší časy, kdybys náhodou dostala chuť na nějaké objetí, pusinky či něco víc, měla by sis uvědomit, že friendzone není odkladiště. Kluci se nedají jen tak uskladnit jako plechovky s fazolemi a když náhodou dojde všechno lepší jídlo, tak přijdou na řadu. Jsou to přeci taky lidské bytosti, které mají city a pokud jim jeden den pláčeš na rameni, protože kluk, do kterého ses zamilovala, začal chodit s jinou a druhý den se po svém kamarádovi sápeš s tím, že on je ten nejlepší, měla by ses nad sebou zamyslet. A obzvlášť pokud to děláš jenom z trucu, abys donutila svého vysněného prince žárlit.

Osobní andělé

Říká se, že kamarádi jsou andělé bez křídel, kterých bychom si měli vážit. Jsou tu pro nás, když to potřebujeme, tak ty tu pro své kamarády taky buď. Nevyužívej toho, že jako holka máš ve vztazích někdy navrch – k andělům by ses měla chovat s úctou.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.