Sex a vztahy

3 důvody, proč říct ANO sexu během menstruace

Zdá se ti, že sex je během tvých dní naprostým tabu? Tak to ale nemusí zůstat, protože sex i během této doby je naprosto přirozenou věcí.

Důležitá je hygiena

Základním stavebním kamenem při sexu během „krámů“ je rozhodně hygiena. Musíte si dávat pozor, abyste někdo něco nezamazali, na což je nejlepší poloha misionář, kdy má žena podložená záda několika polštáři. Krvácení je tak minimální. Nebo je další variantou sex v koupelně, kde se vše dá snadno uklidit. Sprcha před a po sexu je také důležitá proto, že vagína je během menstruace náchylnější na infekce. Takže pozor na to!

Mýty o sexu během měsíčků

Existují mnohé mylné představy o takovém sexu. Jedním z nich je třeba víra, že při sexu během krvácení nemůže dívka otěhotnět. Tak na to ale rozhodně pozor. Mužské spermie přežívají v ženském organismu až tři dny a mnoho dívek má těsně po skončení menstruace ovulaci, tedy své plodné dny. Rozhodně tedy nepokoušejte štěstí. A stejné je to i s pohlavně přenosnými chorobami. Ani tady nepřestává platit, že kondom při sexu je lepší než následné problémy. Mějte tohle na paměti.

I při sexu během „krámů“ můžeš otěhotnět, takže mysli na ochranu.
zdroj: healthmeup.com

Důvody?

Předchozí shrnutí tě asi moc nenaladilo, ale nad těmito důvody by ses měla zamyslet a dát takovému sexu šanci.

1. Rozluč se s bolestí

Jsi podrážděná a rozbolavělá? Ale tak přesně na tohle je sex skvělý. Během postelových radovánek se totiž uvolňuje hormon, který snižuje ženský práh bolesti. Takže to znamená, že ti sex může pomoci od tvé nabručené nálady. Navíc také po sexu přetrvává slastný pocit, který vyvolává dobrou náladu. Takže už nikdy žádné výmluvy typu „bolí mě hlava“!

2. Nadržená jako fena

Během menstruace má žena větší chuť na sex. Její intimní místa jsou citlivější a sex tedy náruživější. Navíc se říká, že orgasmus během menstruace je tím nejsilnějším, který může žena zažít. Tak proč se tomu bránit?

3. Řekni „krámům“ na shledanou

Při sexu se z mužského penisu uvolňují speciální hormony, které způsobují, že tvoje dny skončí o něco dřív. Užiješ si tedy skvělý sex a ještě se toho hnusného krvácení zbavíš dřív. Tak tomu se říká zabít dvě mouchy jednou ranou!

Zkušenosti jiných žen

Zeptala jsem se na toto téma tří žen, které mi poskytly následující odpovědi:

Zdeňka – „Původně jsem se sexu během menstruace zásadně vyhýbala, ale nakonec jsem se přítelem nechala přesvědčit a rozhodně toho nelituji. Asi je to ale i tím, že jsme spolu velmi dlouho a máme otevřený vztah k sexu.“

Lenka – „Sex během menstruace mi přijde odporný a nikdy bych jej nevyzkoušela.“

Martina – „Já bych si dala říct a dokonce jsme to i jednou s partnerem zkoušeli, ale jemu se to moc nelíbilo, takže jsme to znovu nedělali.“

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.