Sex a vztahy

15 znamení, že kvůli němu skutečně neztrácíš čas

Píšete si, povídáte si, chodíte spolu ven. Ale opravdu ten kluk stojí za tvůj čas? Zde najdeš hned několik rad, jak to poznat.

Láska jako trám – nebo ne?

Jsi zamilovaná až po uši? Nebo si naopak vaším vztahem nejsi jistá? To zde v podstatě nehraje roli, tak jako tak je totiž zapotřebí, aby ses na váš vztah podívala i objektivně a zhodnotila, jestli to někam povede. Stejně jako se totiž z některých žab mohou stát princové, tak se z některých princů mohou vyklubat ropuchy. Aby ses podobnému překvapení vyhnula, je zde několik rad, jak poznat, že opravdu stojí za tvůj čas.

1. Je svobodný

I na tohle bys měla myslet. Pokud chodíš se svobodným klukem, který nikde nemá závazky, tak máš mnohem lepší vyhlídky na společnou budoucnost, svatbu, a tak podobně. Randíš-li se ženáčem, potom pozor, protože vztah založený na nečestnosti plodí jen další nečestnost.

2. Má zodpovědnost

Rozmazlený frajírek, který neumí uznat své chyby a přiznat se, že udělal něco špatně, rozhodně není tím dobrým klukem pro budoucnost. Má-li paranoidní pocit, že mu svět něco dluží a celá planeta je proti němu, dej od něho raději ruce pryč.

3. Je finančně gramotný

Až tak moc nezáleží na tom, jestli vydělává statisíce, ale podstatné je to, jak s nimi nakládá. Rozhazuje je jako piliny? Půjčuje neustále peníze svým kamarádům, kteří mu je nikdy nevrátí? Je v dluzích? Zjisti si to dříve, než bude pozdě.

4. Má dobré mravy

Podrží ti dveře? Přinese ti sem tam květinu? V tom případě si přines pouta a nikdy už ho nepouštěj dál než na pár metrů. Najít v dnešní době mezi kluky gentlemany je hotový zázrak.

5. Je pravdomluvný

Základem každého vztahu je důvěra. Pravdomluvností teď není míněna upřímná odpověď na otázku „Jsem v tom tlustá?“, ale jde tu o velké lži. Všímej si, jestli tvůj kluk lže ostatním a pokud ano, pak si můžeš být jistá, že bude lhát i tobě. Důvěřuj, ale prověřuj.

6. Pracuje na vyplnění svých snů

Má nějaké tužby a jde si za nimi. Snaží-li se i nad rámec toho nejnutnějšího je to určitě dobrou vlastností. Takoví lidé totiž snadno stoupají v kariérním, ale i společenském žebříčku. Teď jde už jenom o to, jestli se jeho cíle shodují s těmi tvými.

7. Je ochotný „investovat“ do tvého štěstí

Pod slovem „investovat“ si nepředstavuj jenom peníze, protože ne vždycky musí jít o ně. Snaží-li se každý den na tvé tváři vyvolat úsměv, měla by ses ho držet jako klíště. Je důležité, abys pro něho byla na prvním místě a on byl ochotný také něco udělat pro to, abys ty byla spokojená.

8. Nemluví o své ex jako o harpii

I tohohle by sis měla všímat. A proč? Protože to, jak mluví o své ex, hodně vypovídá o něm samotném. Říká-li, že prostě nebyla ta pravá, potom je to v pořádku. Mluví-li o ní ale jako o Medúze a jedovaté bestii, mělo by ti to napovědět, že zde není něco úplně v pořádku. V záležitostech s ex by měl být nad věcí.

9. Má stejný smysl pro humor

Ohlížej se také na to, jestli se s ním můžeš od srdce zasmát. Má-li rád černý humor, který tobě nevyhovuje, tak si můžeš být jistá, že to fungovat nebude. Měli byste mít alespoň podobný smysl pro humor.

10. Zvládá stres

To je důležité, protože přeci jen život je někdy pořádná zkouška a pokud bude panikařit kvůli každé hlouposti, tak bys na to podstatné mohla být potom sama. A zvládat vaše společné problémy sama přeci jen znamená, že je ve vašem vztahu nějaký problém.

11. Máte podobné zájmy

Pokud ty se ráda díváš na filmy a tvůj přítel naopak rád leze po horách, jako základ vztahu to není moc dobré. Určitě je výhodou, pokud máte nějaké společné zájmy, které můžete dělat i společně.

12. Váží si svého zdraví

Je vděčný za to, že je zdravý a zbytečně se svým zdravím nehazarduje. Dělá něco pro svoje tělo a snaží se držet fit? Pak za to buď ráda.

13. Nesnaží se, abys žárlila

Nechová se tak, abys žárlila. Každý kluk se sem tam ohlídne za nějakou tou jinou holkou, ale tenhle to nedělá nijak okatě a hlavně to nekomentuje. A když jde do hospody s kamarády, můžeš si být jistá, že nebude vyvádět nic nepříhodného. Můžeš mu věřit.

14. Chová se dobře k tvé rodině

Nikdo si nevybírá, do jaké rodiny se narodí. O to důležitější je, aby s tou tvou rodinou uměl tvůj milý vycházet, ať je jakákoliv. Všímej si, jak se chová ke své vlastní rodině a podle toho poznáš, jak se asi bude chovat k té tvé.

15. Chová se k tobě hezky

Chová-li se k tobě hezky a mile, pak bys mu určitě měla věnovat pozornost. Hlavně si ale dávej pozor, aby ti jenom nemazal med kolem pusy.

Promarněný čas

Vždycky je dost času na to, abys poznala, zda-li si tvůj čas zaslouží nebo ne. Mnoho v jeho chování ti může napovědět, co a jak, tak si na tyto červené vlajky dávej pozor a zbytečně je nepřehlížej. Mohla bys na to také doplatit zlomeným srdcem.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.