Kultura a společnost

Zbavte se všudypřítomných papírů a pište do tabletu. Jaké jsou výhody?

Znáte to, potřebujete si rychle poznamenat myšlenku nebo načrtnout nápad, ale papír a propisku nemáte po ruce. Věděli jste, že pro psaní ručních poznámek můžete využít také tablet?

Pero funguje plynule a uhladí i škrabopis

Mnoho z vás možná začne namítat: „Vždyť přece poznámky můžu psát i do notebooku.” To sice ano, ale co když si potřebujete udělat náčrt nebo rychle napsat komplikovaný vzorec?

Nepředstavujte si kostrbatou elektronickou tužku, se kterou podepisujete převzetí balíku. Technologie uhání vpřed. Ipad a Apple Pencil vám ulehčí práci, a to i pokud zrovna neovládáte krasopis. Pero zápisky uhladí do čitelné formy, píše plynule a na displej nemusíte tlačit.

V aplikacích si sami navolíte vzhled sešitu, typ tužky a barvy

V App Storu snadno stáhnete aplikace, ve kterých zápisky vytvoříte. Goodnotes vás jednorázově vyjde na dvě stovky. V aplikaci si volíte vzhled sešitu a vybíráte různé barvy i typy propisek.

Appka za vás navíc zarovná podtrhávací čáry a vyladí nedokonalosti v písmu. Užitečné je také laso, které posune text přesně tam, kde ho potřebujete. Při psaní můžete bez starostí opřít zbytek dlaně, tablet reaguje pouze na tužku. Konkrétně v Goodnotes lze uvést, jakou rukou píšete, a aplikace zjistí, v jaké části přístroje se bude vaše dlaň nacházet.

Aplikace Notability vás vyjde přibližně na 230 Kč a zajistí přehlednou organizaci PDF souborů. Oproti Goodnotes je v ní vše roztříděné ve složkách a sloupcích, stejně jako jste zvyklí z počítače. Goodnotes je ale na druhou stranu opravdu personalizovaný pomocník, ve kterém si navolíte podle sebe vše od vzhledu, typu tužky až po vyhlazení písma.

Obě aplikace umožňují vkládání obrázků, které si můžete popisovat dle libosti. Poběží na jakémkoliv Apple iPadu v kombinaci s Apple Pencil. Variantu v podobném cenovém rozpětí nabízí také značka Samsung.

Autorem článku je Pavla Melenová.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.