Bydlení Kultura a společnost

Zahradní domek na nářadí – skvělý pomocník. Na co se zaměřit při výběru?

Zahradní domky jsou obecně velmi oblíbenými stavbami. Jsou místem nejen k odpočinku či relax, ale dokážou být velmi praktickými pomocníky při pracích na zahrádce. Možná jste se již rozhodli, že by se vám jeden takový pomocník do zahrady sjel. Jak si tedy správně vybrat domek na nářadí?

Promyslete si účel

Jako první byste se měli zaměřit na to, jaký účel bude zahradní domek na nářadí plnit. Zda chcete domek na nářadí pouze jako prostor pro skladování, nebo i prostor, ve kterém byste případně mohli něco kutit v případě nepříznivého počasí ven. Také se zamyslete, zda váš zahradní domek na nářadí bude sloužit i na uskladnění větších věcí než je zahradní nářadí, jako například kola či sekačky. Na tyto otázky byste si měli určitě odpovědět ještě před tím, než si zahradní domek na nářadí pořídíte. Zvolit můžete také možnost přístřešku k domku, například na uskladnění dřeva.

Kam s domečkem?

Pokud již víte, na jaký účel budete váš domek na nářadí využívat, přichází na řadu jeho umístění. Kam na zahradu by se vám nejvíce hodil? Vybírejte pro domek na nářadí takové místo, kde bude dostatek přirozeného světla, ale ne příliš slunečního záření. Také si dejte pozor, abyste váš domek na nářadí neumístili na tu část zahrady, kde příliš fouká. Pokud byste v domku chtěli trávit i více času než jen během skladování, zkuste jej umístit tak, aby byl dále od zvědavých pohledů sousedů. Tak ochráníte své soukromí, ale i případné objekty, které budete v domku uskladňovat.

Jaký materiál?

Jako další krok, zaměřte se na materiál, ze kterého je domek na nářadí vyrobený. Velmi oblíbeným a častým materiálem je dřevo. Při dřevě je ale samozřejmost, že vyžaduje péči v podobě pravidelné údržby. Při výběru dřevěného domečku byste se měli ujistit, že dřevo je kvalitní a je zaručena jeho trvanlivost. V tomto případě se vyplatí investovat do ceny domku, protože vám zaručí jeho delší životnost, než u levnějších variantách.

Výhodný domek na míru

Velmi výhodným řešením, pokud si chcete pořídit zahradní domek na nářadí, je dřevěný domek na míru. V tomto případě je možné domku přizpůsobit půdorys, tvar, okna, dveře ale i vnitřní uspořádání. Kromě toho, dřevěné domky MůjAltán.cz se vyznačují vysokou kvalitou, protože jsou vyráběny ze smrkového a borovicového dřeva. Tento typ dřeva je velmi odolný i za náročných povětrnostních podmínek.

Nezapomeňte na střechu

Kromě materiálu byste se měli zaměřit i na střešní krytinu. Je to velmi podstatná část zahradního domku, protože ho bude chránit před deštěm, sněhem či nepříznivým počasím. A to zejména v případě, pokud bude mít váš zahradní domek na nářadí střechu plochou, protože na takové střeše se dešťová voda drží déle. Vybírat si můžete z několika typů střešních krytin, jako například střešní lepenku, asfaltové šindele či střešní tašky. Střešní lepenka se využívá na první pokrytí, přičemž zákazník má možnost si svůj domek na nářadí izolovat proti dešti. Asfaltové šindele se mohou využít přímo na střešní šalování domku.

Okna a dveře

Kromě střechy se zaměřte i na dveře a případně okna, pokud se rozhodnete, že budou součástí vašeho domku. Existuje několik typů oken buď s otočnou nebo vyklápěcí funkcí či jejich kombinace. U dveří a oknech samozřejmě zvažte, jakou velikost bude mít váš domek na nářadí a tomu přizpůsobte jejich velikost.

Pokud jste se rozhodli pořídit si svůj vlastní domek na nářadí, držíme vám palce při jeho výběru. Po čase sami uvidíte, že mít domek na nářadí ve vlastní zahradě se opravdu vyplatí. Je výborným a praktickým pomocníkem, který vám usnadní vaše zahradní práce.

4 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

  • Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že zahradní domek je opravdu skvělá věc. Také jeden na zahradě mám. Koupil jsem si ho hlavně kvůli tomu, že už jsem pomalu neměl kde skladovat své zahradní nářadí z https://www.elimstore.eu/cz Právě to teď tedy skladuji v zahradním domku. Mimo to tam mám ale schované i nějaké ruční nářadí, sekačku atd.

  • Mockrát díky za rady. To se celkem hodí, protože už delší dobu uvažuji nad tím, že bych si zahradní domek pořídil. Zrovna nedávno jsem se na nějaké díval a dost se mi líbí třeba ty, co mají na https://www.zahdom.cz/ Vidím to tedy tak, že si hned na jaře nějaký pořídím.

  • My máme na zahradě taky zahradní domeček. Letos jsme si totiž koupili různé nářadí pro zahradu z https://www.naradinazahradu.cz/ a neměli jsme ho kam uložit, tak jsme si museli koupit ještě domeček. Nechci nechávat nářadí jen tak na zahradě, aby nám ho někdo neukradl a taky, aby se na dešti nezničilo.

  • My jeden takový domek na zahradě taky máme. Bohužel ale v poslední době připomíná spíš skladiště. Teď naposledy v něm například manžel uskladnil staré pneumatiky, protože na naše auto pořídil nové, tuším že z https://www.pneuok.cz/ Už by to tam ale chtělo udělat trochu pořádek a toho harampádí se zbavit.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.