Kultura a společnost

Zabalte to tady a zajeďte si radši na Bali…

Táhne vás to někam za exotikou, ale pořád si nejste jistá, kam by to mělo být? A co takhle Bali – jedno z nejexotičtějších míst na světě! Důvodů, proč se vydat právě na tento oblíbený asijský ostrov, je celá řada. Ty nejdůležitější vám prozradíme v tomto článku.

Na Bali je teplo celoročně

I když jsou jinde teploty pod nulou, na Bali se můžete koupat celoročně. Vyjma prosince a ledna je počasí skvělé. Respektive skvělé pro každého, kdo miluje vysoké teploty. Pokud se nerada potíte, raději si najděte jinou destinaci. Exotická Asie je jasnou volbou pro každého, kdo preferuje plavky před lyžařským outfitem.

Na druhou stranu však můžete vyrazit i do vnitrozemí, kde jsou teploty výrazně nižší. Dokonce zde v noci nebudete potřebovat klimatizaci, což je v plážových oblastech nemyslitelné.

Co Balijec, to veselá kopa

Na Bali narazíte na zástupce mnoha kultur. Nejpočetnější jsou samozřejmě místní, kteří se vyznačují extrémně dobrou náladou. Balijci jsou příjemní, rádi se s vámi dají do řeči a téměř vždy se smějí.

Balijci navíc milují bílé lidi. Turisté se světlou pletí se mají na ostrově královsky, což je tak trochu dáno tím, že jsou na turismu ekonomicky závislí. Ale proč se tím zabývat do hloubky, že? Raději se psychicky připravte na to, že se s vámi bude chtít spousta lidí vyfotit. Budete se cítit tak trochu jako filmová hvězda.

Velmi levná exotika

Exotické destinace jsou obecně velmi drahé, ale Bali je jednou z mála výjimek. Jedinou dražší položkou je letenka, ale i tu s trochou štěstí seženete za dostupnou cenu. Jinak je život na ostrově výrazně levnější než v Česku – od ubytování přes jídlo až po služby. Takže se nebudete muset zdráhat, až si zajdete na skvělý oběd do restaurace nebo se vydáte na nákup suvenýrů pro své blízké. Z dovolené na Bali vaše peněženka nevykrvácí.

Úžasné pláže i vnitrozemí

Milujete povalování na lehátku, potápění, surfování a další vodní sporty? Pak se vám z Bali nebude chtít zpátky, protože pláže zde mají luxusní. Opuštěných je zde málo, ale ani ty nejznámější nejsou tak přelidněné, abyste musela bojovat o každý centimetr čtvereční. Větší koncentrace turistů je jen v jižní části ostrova.

Plážemi to však teprve začíná. Bali se má čím chlubit také ve vnitrozemí. Zdejší příroda je nádherná a naservíruje vám vodopády, přírodní lázně, činné sopky a další útvary. Neméně štědrá je i pod hladinou moře – šnorchlování mezi korály patří k neopakovatelným zážitkům. Za zmínku však stojí také perfektní podmínky pro surfování (proto zde potkáte tolik Australanů) a malebnou krajinu s rýžovými poli.

Idylka ano, ale jen když trochu přivřete oči

Když je Bali tak perfektní, tak proč se tam neodstěhovat natrvalo? Všechno je o prioritách a někomu může ostrov připadat jako ráj na zemi. Většině lidí by však nakonec lezlo na nervy i to, co se zpočátku zdálo býti příjemným.

Například nekončící horko, mnohem více špíny než v Evropě (což je pro většinu asijských zemí tak nějak typické), ale také spousta lidí, kteří nejsou tak příjemní jako místní. V okolí turistických letovisek se pohybují otrapové všeho druhu – jde jim pouze o vaše peníze a budou se vám snažit vnutit věci a služby, po kterých vůbec netoužíte.

Přesto je Bali jednou z nejlepších exotických destinací a rozhodně stojí za návštěvu. Před cestou se nezapomeňte pojistit – výhodné pojištění do zahraničí navýší celkové výdaje jen minimálně.

Cestovní pojištění vybírejte na základě limitů a nikoliv nejnižší ceny. Zároveň si přečtěte odpovědi na otázky k cestovnímu pojištění a stejně tak si důkladně prostudujte i všeobecné pojistné podmínky. Smlouvu uzavřete s pojišťovnou, která má dobré renomé a nehrozí u ní, že se bude s pojistným plněním cukat. Našim doporučením je cestovní pojištění on-line od renomované pojišťovny ERGO, která na českém trhu působí již od roku 1994.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.