Kultura a společnost

Vyplatí se vzít si půjčku na dovolenou?

Začínáte plánovat dovolenou a nevíte, zda-li se vám vyplatí vzít si půjčku? Přečtěte si článek plný odpovědí.

Pomalu již přichází doba letních měsíců a spolu s ní čas prázdnin a dovolených. Ale ještě o něco dříve, někdy na přelomu jara a léta, si musíme začít svou dovolenou plánovat. Vedle běžných záležitostí, na které musíme myslet, jsou těmi nejdůležitějšími právě finanční aspekty, podle kterých se řídíme a přizpůsobujeme jim naše možnosti strávení své dovolené. Pokud nám z jakéhokoliv důvodu peníze nedostačují a dovolenou si například kvůli dětem odpustit nemůžeme, je třeba se důkladně zamyslet nad svými finančními schopnostmi a možnou půjčkou.

V jakém případě si vzít půjčku?

Jedna z nejdůležitějších otázek, na kterou si člověk musí odpovědět, když se nachází v obtížnější finanční situaci a chystá se na prázdniny. Ačkoliv se zdá, že půjčka na dovolenou je přesně ten typ půjčky, který si každý může odpustit, existují situace, kdy je pochopitelná, ne-li přijatelná. Je dokázáno, že před dovolenou si půjčují zejména notoričtí neplatiči a dlužníci, kteří se v dluzích pohybují pravidelně nebo se právě půjčkou na dovolenou zadluží a chytí na dlouho do pasti. Pokud splácení půjčky se již před podáním žádosti jeví jako nereálné nebo těžce proveditelné, je poměrně hloupé si půjčovat na něco, co k životu nutně nepotřebujeme.

Samozřejmě existuje i jiný typ lidí a odlišné životní situace. Například máte adekvátní zaměstnání, u kterého zcela jistě víte, že budete schopni bez větších problémů splácet nebo máte před dovolenou nečekané výdaje, například na opravy, a ušetřené peníze nečekaně zmizí nebo existuje vůči vám řada nesplacených pohledávek. Mohou nastat rozličné situace, ale vždy je na prvním místě ujasnit si, jestli jsme schopni půjčku bez větších problémů splatit a že si do budoucna nezaděláme na velké problémy. Stačí jen nepodlehnout svým emocím a zvážit své možnosti.

Kde si půjčku sjednat?

Stejně jako u každé jiné půjčky existuje i v tomto případě dost možností, kde si vše potřebné zařídit. Pokud si nebudeme půjčovat u známých a přátel, jako první nás může napadnout pobočka turistické kanceláře nebo agentury, kde přesně spočítají veškeré náklady na dovolenou, a to včetně doplňkových služeb nebo kapesného, takže přesně víte kolik si půjčit. Nejspíše vám nenabídnou nejvýhodnější podmínky, ale máte vše vyřešené na jednom místě.

Další možností je také vybrat a použít peníze z osobní kreditní karty (nezaměňovat za debetní kartu). Tato možnost se zejména hodí ve chvíli, kdy víte, že vybranou částku brzy splatíte nebo si potřebujete půjčit jen část peněz na dovolenou. Je to jeden z více pohodlných způsobů, kdy se vás nikdo na nic neptá a peníze máte ihned k dispozici. Nevýhodou je krátká doba splacení.

Jinou možností je standardní spotřebitelský úvěr, neboli osobní půjčka na cokoliv. Hned se nabízí dvě varianty tohoto úvěru – bankovní a nebankovní. Co se týče bankovních půjček, tak celý proces úvěru je náročný a zdlouhavý. Většinou musíte kvůli pár tisíc přinést hromadu dokumentů a dlouho čekáte na schválení s nejistým koncem, navíc šance na kladné vyjádření je mnohem nižší nežli u nebankovních půjček.

Ty představují příznivý a optimální způsob, jak si vypůjčit menší sumu peněz – vhodnou například na dovolenou. Pravděpodobnost získání finanční pomoci je mnohonásobně vyšší, proces schválení je mnohem kratší a nikdo se na vás nedívá skrz prsty. Navíc, když si půjčku vyřídíte online, vyhnete se jakémukoliv nepříjemnému osobnímu setkání, nikam nemusíte a peníze máte do pár minut hned k dispozici. Ještě k tomu si podle svých požadavků sami doladíte výši sumy, dobu splácení a úrokovou sazbu.

Informační partner tohoto článku – portál http://vsepujcky.cz

Štítky

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • Dle mého názoru by si lidé měli naspořit pokud chtějí jet na dovolenou a ne si brát půjčky. To ať zůstanou raději doma.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.