Kultura a společnost

Užij si řízení na 100 %

Pokud jsi majitelkou řidičského průkazu a aktivně řídíš, jistě si někdy zatoužila po brýlích určených k této příležitosti. Brýle na řízení se poslední dobou stávají nutným prvkem a není divu. Správně vybrané brýle na řízení ti dokážou zajistit potřebný komfort a tak si můžeš užít řízení na maximum. V tomto článku tedy bude řeč o typech brýlí, které ti dobu jízdy velmi zpříjemní.

Usednout za volant bez kvalitních brýlí s vhodnými čočkami? Nevystavuj se nebezpečí a vyber si brýle pro řidiče!

Pocit komfortu a bezpečí

Co si budeme povídat, sluníčko, ač je jinak příjemné, dokáže být při řízení obtěžující. Stejně tak jako oslnění ze strany ostatních řidičů, kteří si zapomenou vypnout dálková světla. Přes sklo navíc na tvé oči dopadá světlo pod nepříjemným úhlem, což tvému pohledu nepřidá. To vše dokáže velmi rychle odvést pozornost od řízení. Pokud se pro brýle pro řidiče rozhodneš, velice prospěješ svým očím, zredukuješ řadu rizik, získáš potřebný komfort a můžeš se naplno věnovat řízení a bezpečnosti. Pamatuj si, že nenošení brýlí za volantem je – co se týče kvality pohledu – stejné, jako kdybys požila omamnou látku. Proto na brýle na řízení opravdu nezapomínej. A z jakých brýlových čoček můžeš vybírat?

Fixně zabarvené a samozabarvující se brýle na řízení

Stále zabarvené brýle na řízení jsou samozřejmostí. Mohou být určené pro ty, jenž dioptrické brýle nepotřebují, ale rovněž i pro osůbky, kteří bez dioptrických brýlí být nemohou. Komfortnější však jsou samozabarvující se čočky např. Transitions Xtractive, jež reagují oproti jiným i v autě. Oba typy dokážou zajistit perfektní pohled i za zhoršených podmínek a bojují proti oslňování.

Brýle na řízení s polarizačním filtrem

Ideální by pro tebe mohly být i brýlové čočky Drivewear nebo Transitions SOLFX Xperio. Oba typy vlastní polarizační filtr, jenž umožňuje lepší a ostré vidění za jakýchkoliv světelných podmínek. Polarizační brýle eliminují odlesky na sklech automobilu. Krom toho tyto čočky přinášejí i změny sytosti zabarvení podle venkovního světla. Brýlové čočky Transitions SOLFX Xperio budou pro tebe to pravé v případě, že preferuješ samozabarvující se funkci nebo obvyklé sluneční brýle. Ty však neobsahují kontrastní filtr a jsou k mání v klasickém kouřovém provedení.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.