Kultura a společnost Styl a móda

Užij si párty bez “vokna”

Celý týden se netěšíš na nic jiného, než až už tu konečně bude sobotní podvečer a ty se budeš moct začít chystat na párty případně do tvého oblíbeného klubu. Přemýšlela už jsi ale někdy o tom, jak takovou propařenou noc prožívá tvůj organismus? Že zakouřené místnosti bez přístupu čerstvého vzduchu a “bezednné” sklenky s alkoholem zrovna dvakrát tvému zdraví neprospívají, to už ti asi došlo. Naštěstí mám pro tebe pár tipů, kterými to alespoň trochu vylepšíš!

Některé akce si člověk kvůli pořádné kalbě ani nepamatuje, jiné by si raději ani nepamatoval. Nauč se pařit!

Ještě než vyrazíš

Už dopředu víš, že se dnešní noc bez alkoholu neobejde? Minimálně hodinu před odchodem se vydatně najez. Díky plnému žaludku na tebe bude alkohol působit pomaleji a nebude hrozit, že původně plánovanou “úžasnou párty” strávíš u záchodové mísy. Dej si také pozor, jestliže si v posledních pár dnech brala antibiotika nebo větší množství jiných prášků(nemluvím o hormonální antikoncepci), protože bys si také mohla zadělat na otravu krve. O kombinaci tvých léků s alkoholem se určitě něco dočteš v příbalovém letáku ;-). Pokud jde o líčení, můžeš si samozřejmě dovolit výraznější a rozhodně nezapomeň na make-up! I sebetenčí vrstva pudru dokáže tvé pleti vyrobit jednorázovou bariéru, která ji ochrání před kouřem a nečistotami. Pro jistotu ho s sebou sbal do kabelky.

Během párty

Párty v plném proudu a ty už tušíš, že bez alkoholu to tak nějak nepůjde. Drž se důležitých zásad. Zaprvé, žádný drink nepij brčkem. Aniž bys o tom možná věděla, dostaneš tak do sebe pití mnohem rychleji a po větších dávkách. Schválně si nalij skleničku vody a vypij ji nejdříve pusou a pak brčkem. Kdybys to měřila, rozhodně by vyhrálo brčko. A zadruhé, nemusíš ochutnat všechny druhy alkoholu v jeden večer, to by s tvým žaludkem pěkně zamávalo. Alkohol navíc tvé tělo dost rychle dehydratuje, takže ho nezapomeň kombinovat s nealkem, nejlépe s obyčejnou vodou. Svoje skleničky si hlídej, protože věty typu: “Někdo ti něco hodí do pití!”, které ti máma často opakuje, se můžou velmi rychle stát realitou. I v tom nejzapadlejším klubu se vždycky najde nějaký trouba, který by byl ochotný pro tvou přízeň udělat cokoliv ;-).

%CODE1%

Prokleté ráno

Nemusím snad ani připomínat, jak je odličování důležité. Jenže upřímně, která z nás na to má po příchodu čas? Ráno už to ale opravdu neodkládej a jakmile vstaneš, dej se do nápravy. Lepší než vana pro tebe bude vlažná sprcha. Dopřej očistu i vlasům, které asi také nevoní dvakrát hezky. Oblečení, které si na sobě měla, neválej po pokoji ještě další týdny, ale co nejdříve ho dej vyprat. Tvé tělo teď potřebuje okysličit, takže pokud nemáš na procházku chuť (což asi nemáš), alespoň si pořádně provětrej v pokoji. Nezapomeň také dodat tělu nové zásoby tekutin, to znamená hodně pít po celý den! Jestliže tě trápí únava a nevolnost, nemusíš do sebe hned cpát hrsti prášků. Vystačíš si se sklenicí vlažné vody, do které vymačkáš šťávu z citrónu. Na podrážděný žaludek pro tebe zase bude nejvhodnější mléko nebo zázvorový čaj.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.