Kultura a společnost

Úžasné umění bez photoshopu

Uměle vytvořené obličeje a křivky modelek na obálkách časopisů jsou už pasé. Prohlédni si neskutečné fotky které vypadají jako z jiného světa a přesto jsou graficky neupravené.

Taky už tě štvou ty neuvěřitelně krásné dámy, které se na tebe usmívají z reklam, letáků a časopisů? Všichni už moc dobře víme, že ta jejich dokonalost je však velmi šikovně dokreslena počítačovými umělci, kteří jen umí dobře ovládat photoshop. Ale opravdové umění je podle skupiny nadšenců skryto v síle přesného okamžiku a precizní přípravy a hlavně nápadu. Tito umělci se snaží udělat z reálné skutečnosti vždy netradiční fotografii. Vybrala jsem nejpovedenější díla umělců z celého světa, kteří se pyšní tím, že žádná fotka nebyla posléze upravena photoshopem. Fotky ti budou připadat nereálné, ale věř, že jsou skutečné.

Jde o dokonalé zachycení okamžiku.
zdroj: 10steps.sg

Tito umělci používají k zobrazení dokonalé fotky zrcadel nebo provazů, které šikovně skryjí, nebo prostě zkoušejí několikrát zachytit daný obraz, až se výsledek podaří. Mezi nejznámější fotografy patří Li Wei, působící v Pekingu, jež k focení využívá zkušené akrobaty a lana, kterými jsou akrobati přichyceni. Divák ale na fotce žádné lano nikdy neuvidí.


Akrobat je přichycen lanem, ale ve finální verzi je lano šikovně skryto dalším akrobatem.

Tak není tohle lepší než vyumělkované modelky?
zdroj: 10steps.sg

Najdi ukrytého Číňana
U této fotky jsem měla velký problém někoho na fotce najít.
zdroj: 10steps.sg

Příběh jednoho okamžiku
Příběh jednoho okamžiku
zdroj: 10steps.sg

Příliš složitá matematika
Příliš složitá matematika
zdroj: 10steps.sg

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.