Cestování Kultura a společnost

Už víš, kam příští rok vyrazíš na dovolenou?

Už tě nebaví řešit blížící se vánoční svátky? Radši by ses zasnila a začala plánovat svou příští dovolenou? Na velké plány nikdy není příliš brzy. O tom, co podnikneš během letních prázdnin, tak klidně můžeš začít přemýšlet už teď.

Lákají všechny země světa

Evropa, Afrika, Asie nebo Amerika – jaký světadíl tě nejvíc láká? Cestování po celém světě je super, ale i dovolená v Evropě může být zajímavá. Mezi oblíbené a hojně navštěvované patří především destinace v Chorvatsku nebo v Itálii, dále Řecko, Francie nebo Španělsko. Ještě před vybráním místa, na které se rozhodneš vyrazit, by sis měla dobře rozmyslet, jakou dovolenou chceš prožít. Zda tě spíš láká týdenní lenošení u moře nebo jestli se chceš nechat strhnout vírem některé evropské metropole.

Na poznávacím zájezdu si sice moc nezarelaxuješ, zato toho ale spoustu uvidíš a přivezeš si domů mnoho báječných zážitků. Můžeš vyrazit s cestovkou i na vlastní pěst s partou přátel.

Evropské ostrovy – vyhřáté moře i nádherné památky

Velkým lákadlem jsou ostrovy v Jaderském, Egejském nebo ve Středozemním moři, které v sobě spojují průzračnou vodu, jemné písečné pláže a architektonické památky. Můžeš tak vyrazit třeba na ostrov Kos, na této adrese o tomto nádherném ostrově najdeš hromadu zajímavých informací. Vyrazit doporučují cestovní průvodci i na Mallorcu nebo na párty ostrov jménem Ibiza.

Dovolená v zahraničí něco stojí

Zatímco některé z nás se těší na dovolenou u babičky, jiné chtějí poznávat svět a hodně cestovat. Cestování ale není nic levného. Buď musíš mít dobře placenou brigádu/práci a velké úspory nebo bohaté rodiče. Pokud ale zvolíš levnější ubytování nebo si budeš na dovolené sama vařit, určitě zjistíš, že nakonec nevyšla až tak draho, jak ses zpočátku obávala.

Bez čeho se na dovče neobejdeš

Na čem ale rozhodně nešetři, je oblečení, které si sbalíš sebou. Už teď můžeš vybírat pěkné plavky, na pultech se objevují trendy aktuální novinky reflektující poslední módní směry. Dvojdílné nebo jednodílné, jednobarevné nebo se vzory? Pokud se chystáš k moři, sáhni určitě po těch dvojdílných. Perfektně se v nich opálíš a horní díl navíc budeš moct i raz dva odložit. Nezapomeň taky na slušivá tílka, kraťasy, sukně a na lehké letní sandálky.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.