Kultura a společnost

Tyto zásady správného mytí vlasů si zapamatuj

Mytí vlasů je naprostý základ. Každá z nás na to má svůj systém a krok po kroku se řídí svými pravidly. Ale jdeš na mytí správně? Drž se mých rad a vlasy ti poděkují.

Mytí vlasů bývá často podceňováno, přitom je to základ. U mytí péče o vlasy začíná. Je důležité vybrat si šampon vhodný na typ tvých vlasů a správně aplikovat všechny přípravky, které pečují o vlasy. Na trhu je opravdu velké množství různých druhů šamponů, kondicionérů, masek, pečujících olejů a dalších produktů. Je fajn vyhradit si čas a na chvilku se u regálu s péčí o vlasy zastavit. Pečlivě si přečíst k čemu je jaký přípravek určen a ne jen tak ledabyle nakupovat podle toho, jaká lahvička barevně ladí s koupelnou.

1. Pěna všude, kam se podíváš

Jsi zvyklá napěnit šampon na vlasech tak, že je pěnou pokrytá nejen celá tvoje hlava, ale v podstatě přes pěnu nevidíš půlku koupelny? Na spoustu pěny potřebuješ spoustu šamponu, přitom na jedno mytí stačí malé množství. Uvádí se velikost lískového oříšku, záleží však na délce vlasů. Půlka lahvičky, jak bývá zvykem, to ale opravdu není. Pokud si na vlasy dáš rozumné množství, lahvička logicky vydrží déle a tím ušetříš i peníze! Tak schválně, jaké množství si do dlaně dáváš ty?

2. Ideálně dvakrát!

Napěnit, smýt a je to? Tak takhle to opravdu nefunguje! Při prvním mytí z vlasů odstraníš především zbytky různých přípravků, jako je lak na vlasy, gel, vosk, suchý šampon a další. Smyješ také mastnotu a všechno, co se na vlasy nachytalo od posledního mytí. Teprve až při druhé dávce šamponu začne přípravek působit na vlasech. Až v tento moment pronikají účinné látky do vlasu a šampon funguje, tak jak je psáno na obale.

3. Horká voda? NE!

Vlasy oplachuj pouze vlažnou vodou, na horkou zapomeň! Horká voda může dráždit pokožku hlavy i její mazové žlázy. Vlasy se pak rychleji mastí. Vlasy opláchni velmi důkladně!

4. Na kondicionér nezapomínej

Na kondicionér se často zapomíná. Ten však neslouží pouze pro snadné rozčesávání. Kondicionér uzavírá vnější vrstvu vlasu a vytváří kolem něj ochranu. Bez kondicionéru je vlas náchylnější k poškození zejména při fénování a žehlení. Vlasům dodává lesk, pružnost a hydrataci. Kondicionér se používá pouze do délek vlasů. Na pokožku hlavy ho nedávej. Aplikací přímo na pokožku své vlasy zatěžuješ a především tím dochází k rychlejšímu maštění vlasů. Stejné je to i s aplikací masky na vlasy. Před použitím kondicionéru z vlasů vymačkej vodu (klidně i použij ručník). Z úplně mokrých vlasů kondicionér stéká a přímo na vlasech se ho pak uchytí jen velmi málo.

5. Se sušením opatrně

Při sušení vlasů ručníkem buď opatrná. V žádném případě nedrhni pokožku hlavy. Příliš hrubým zacházením se vlasy ničí. Následně dochází k lámavosti a vlasy také často krepatí.

Drž se těchto pěti bodů a tvé vlasy ti poděkují. Není na tom přece nic těžkého!

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.