Kultura a společnost

Tyhle mobilní aplikace ti pomůžou (nejen) se školou

Většina z nás si bez svého smartphonu nedokáže představit svůj život. Tvůj mobil ti ale může pomoct i ve škole – a nejen tam.

Svůj smartphonu jsem strašně dlouho používala jen na hraní her, brouzdání po internetu, nahrávání fotek na instagram, poslouchání hudby… a logicky telefonování a SMS. Teprve na začátku školního roku jsem ale objevila spoustu aplikací, které mi moc pomáhají nejen ve škole, ale i v normálním životě.

StudyBlue

StudyBlue ti pomůže se rychleji naučit na testy.
zdroj: hackcollege.com

Pro mě nejefektivnější způsob, jak se připravit na test ve škole, je udělat si kartičky, kde je na jedné straně otázka a na druhé straně odpověď. StudyBlue mi v tomhle moc pomáhá, protože mi šetří papír, a navíc si na kartičky můžu přidat obrázky, což se hodí, třeba když se učím na test z dějin umění. Navíc pro spoustu testů si ani nemusím vytvářet vlastní, ale bohatě mi stačí si najít nějaké mezi těmi, které už vytvořil někdo jiný.

Platforma: Android, iOS

8tracks


8tracks ti navrhne playlisty podle tvé aktuální nálady či oblíbeného žánru.
zdroj: 8tracks.com

Pokud jsi na tom stejně jako já, a máš vždycky dilema, co si pustit za hudbu, aplikace 8tracks to vyřeší za tebe. Učíš se zrovna a potřebuješ nějakou zvukovou kulisu? Napiš do vyhledávání „study“ a vyber typ hudby, který se ti líbí, a aplikace ti „vyhodí“ spoustu playlistů, ze kterých si můžeš vybrat. A možná dokonce objevíš interpreta nebo žánr, co jsi předtím neznala! 🙂

Platforma: Android, iOS, Windows Phone, Blackberry

Duolingo


Duolingo je aplikace, díky které se můžeš naučit nový jazyk.
zdroj: clubclass.com

O Duolingu jsem tu už jednou psala, ale rozhodně neuškodí si ho připomenout: jde o aplikaci, která ti může pomoci se naučit úplně nový jazyk – pokud umíš anglicky, můžeš se učit italsky, francouzsky, německy, švédsky… a nové kurzy postupně přibývají. Že anglicky neumíš? Nevadí, na duolingo se to můžeš naučit. Výuka je úplně zdarma a probíhá zábavnou formou.

Pokud se ale nechceš nějaký jazyk učit úplně od začátku, protože třeba umíš základy, můžeš základní lekce přeskočit tak, že si ze znalostí z nich uděláš krátký test, a začneš se tak učit až to, co zatím neumíš – můžeš si tak třeba zlepšit Němčinu, i když se ji učíš ve škole. 🙂

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

Evernote


Evernote ti pomůže snadno a rychle zorganizovat tvoje poznámky a nápady.
zdroj: ontthehub.com

Ať už si potřebuješ napsat seznam na nákup nebo poznámky do školy, Evernote je aplikace přímo pro tebe. Svoje poznámky a sešity můžeš organizovat ve složkách a zobrazit si je úplně kdekoli – v tabletu, mobilu i na počítači. Takže třeba poznámky, které sis napsala ve škole do mobilu nebo tabletu, když sis zapomněla sešit, si můžeš doma otevřít v počítači a do sešitu si je přepsat – a už nikdy se nebudeš muset omlouvat, že jsi ztratila papír, kam sis je napsala, když jsi neměla sešit.

Platforma: Android, iOS, Windows Phone

myHomework


Díky aplikaci myHomework už nezapomeneš na domácí úkoly.
zdroj: plus.google.com

Máš tolik úkolů, že se ti nevyhnutelně musí stát, že na nějaký zapomeneš? Už nikdy víc – do téhle aplikace můžeš zapsat všechny své úkoly a ona ti je na základě tvého rozvrhu hodin připomene, abys na nic nezapomněla. Takže pokud jsou tvoji učitelé stejně šílení jako ti moji, tahle aplikace se ti bude hodit.

Platforma: Android, iOS, Windows tablety

Elevate

Upřímně, nikdy jsem moc nedala aplikacím, kde by hraní her mělo mít nějaký účinek na to, jak se učím, nebo jiným způsobem ovlivňovalo můj život, dokud jsem nenašla tuhle. Při prvním spuštění se tě Elevate zeptá, co chceš zlepšit – mluvení, poslech, zpracování informací z textu, psaní nebo matematiku, a každý den ti navrhne tři hry, které tě trénují v tebou vybraných oblastech.

Za ten měsíc a půl, co Elevate používám, musím říct, že se hodně zlepšila rychlost, s jakou jsem schopná si z textu zapamatovat informace – v ostatních „okruzích“ zatím nějak výrazné zlepšení nepozoruju, i když podle informací v aplikaci jsem se zlepšila i v matematice. A vůbec – těch deset minut, co mi to denně zabere, jsem tomu schopná obětovat, i kdyby to žádné výsledky nemělo, protože mě hry v této aplikaci opravdu baví.

Aplikace má nicméně dvě nevýhody: první, že je kompletně v Angličtině, což mně osobně problémy nedělá, ale spoustě lidí dělat může, a druhou, že za přístup k některým funkcím se platí – buď stovku měsíčně, nebo devět set ročně, což není úplně málo.

Platforma: Android, iOS

Co ty? Používáš některé z těchto aplikací? Nebo jsem podle tebe na nějakou důležitou zapomněla? Poděl se v komentářích. 🙂

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.