Kultura a společnost

Trajektem se můžete přepravovat na jinak špatně dostupná místa po celé Evropě

Dopravu trajektem lze využívat na krátké vzdálenosti, kde dokáže nahradit hromadnou dopravu. Zároveň tuto dopravu lze využít jako spojnici na vzdálenější, těžko dostupná místa, na které cesta může trvat i několik hodin.

Zajistit si lze rezervací cestu individuální i pro celé skupiny po celé Evropě. O výběru správné trasy a také tarifu je klientům často poskytováno poradenství, aby si mohli zarezervovat trajektové lístky online takové, které sami očekávají před cestou a budou vyhovovat jejich potřebám. Fakturace za lístky na cestu trajektem standardně probíhá v korunách, či eurech.

Trajektem do Velké Británie

Chystáte se na cestu do Velké Británie? Trajekty do Anglie a Irska jsou jedním z mála možných způsobů, jak se do těchto zemí dostat. Je zde rovněž možnost cestovat Eurotunelem, v některých frekventovaných časech ale cesta může vyjít i dráž. Trajekty do Anglie mají nejširší nabídku spojů z Francie. Z Calais a Dunkerque se je možné dostat do Doveru, oba spoje jezdí až třicetkrát denně. Cesta z Calais trvá přibližně 90 minut, z Dunkerque je trajekt v Doveru za necelé dvě hodiny.

Trajekty do Anglie, přesněji Newcastlu, můžete využít i z Nizozemí. Tato cesta trvá zhruba 16 hodin. Ubytovat se můžete na dvou až pětilůžkových kajutách, na horní i dolní palubě. Dále můžete zvolit cestu pro trajekty do Anglie i z Belgie, kde plavba na trase Zeebrugge – či Španělska. Do britského Portsmouthu jezdí jezdí trajekty z Bilbaa a Santanderu, z obou dvou měst zabere cesta zhruba 24 hodin.

Trajekty do Irska jsou jednou z možností, jak přecestovat mezi Skotskem a Irskem. Ze skotského Cairnryanu se můžete dostat do Belfastu a Larne. Cesta bude trvat kolem dvou hodin.

Přeprava trajektem do Skandinávie, jižní Evropy, či Chorvatska

Přepravovat se můžete kromě Spojeného království i do dalších evropských destinací. Lze využít trajekty do Skandinávie, trajekty do jižní Evropy, trajekty do Chorvatska a v neposlední řadě i trajekty pro nákladní přepravu.

Pokud zákazník chce vycestovat v jiném čase, než na jaký měl lístek původně zarezervován a vznikne tím zde cenový rozdíl, je v této chvíli zákazník povinen doplatit rozdíl na místě v přístavu, či zpětně zprostředkovatelské cestovní kanceláři.

Na cestu budete potřebovat také pojištění. Zde je možné využít nabídky cestovního pojištění od ERV Evropské pojišťovny. A kromě cestovního pojištění si stejně tak lze pojistit i zarezervované trajektové lístky proti případnému stornu. Veškeré pojištění se sjednává již během tvorby rezervace.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.