Kultura a společnost

Tomáš Materna: „Jednou bych si chtěl zahrát vojáka.“

Michal z Vinařů, v reálu herec a dabér Tomáš Materna. Přečti si exkluzivní rozhovor pouze pro Kámoška.cz právě s ním!

Začal brzy

Nebylo mu ještě ani deset let, když stál poprvé před kamerou. Většina lidí ho zaregistrovala v roce 2006 ve filmu a seriálu Maharal – Tajemství talismanu. Následovaly další role a nyní můžeme Tomáše vidět každou neděli na TV Prima v televizním seriálu Vinaři. I když by mnozí na jeho místě mohli mít přehnané sebevědomí a namyšlenost, Tomáš byl moc milý, ochotný a poskytl rozhovor pro Kámošku, které si nyní můžeš přečíst i ty!

Měl jsem strach

1) Začínal jsi jako malý kluk hraním v muzikálech, jak ses k tomu dostal?

Mamka ze mě chtěla mít tanečníka, takže jako malý kluk jsem navštěvoval taneční soubor Popbalet a to už v šesti letech. Ten byl jednou osloven tvůrci muzikálu, že potřebují děti, co umí tancovat. Pak se to pomalu začalo nabalovat. Po této zkušenosti jsem se dostal přes casting na další muzikál Sněhová královna, kde si mě všimli z jedné modelingové agentury. Tím jsem začal fotit různé katalogy, a později se tak dostal k natáčení reklam a filmů.

2) Pamatuješ si, když jsi poprvé stál před kamerou a jaké to bylo?

Poprvé to snad bylo při natáčení filmu “Politik a herečka”. Moc si toho opravdu nepamatuji, bylo mi kolem osmi let a jednalo se jen o komparzní roli. Když si na to vzpomenu, napadá mě jen, že tam bylo spousty lidí a já měl strach.

3) Kromě herectví se věnuješ i dabingu, co tě baví víc?

S dabingem jsem začínal v České televizi pořadem “Sezame, otevři se”. Na to si vzpomínám, že mě to bavilo, jelikož to byl pořad pro děti a já tím dítětem tenkrát byl. Pokud mám ovšem říci, jestli mě baví víc dabing než hraní, určitě odpovím hraní. Při dabingu jste totiž zavřeni ve studiu a to úplně sami. Při natáčení se pohybujete mezi lidmi a je tam toho mnohem více k pozorování :-).

4) Kterou roli považuješ za zásadní v tvé kariéře?

Rozhodně roli Michala teď ve Vinařích. Dalo mi to úplně nový pohled na herectví – Jakým způsobem se nad tím dá uvažovat a přemýšlet o tom. Já, jako nevystudovaný herec, jsem mohl sbírat a odkoukávat zkušenosti od hereckých kolegů :-).

Je to trochu trouba

5) Jak ses sžil se svou rolí, hraje se ti dobře?

Logicky jako Pražák jsem měl problémy s moravštinou, nebo spíše mluvit spisovnou češtinou. Povahová stránka Michala mi nijak cizí nebyla, takže se mi hrála fajn!

6) Myslíš, že jste si s “Michalem” podobní, nebo naopak?

Troufnu si říct, že jsem taky hodný a pracovitý kluk jako Michal, na druhou stranu je to trochu trouba. 😛

7) Co tví herečtí kolegové, ať už současní nebo minulí, spolupráce s kým si nejvíc vážíš?

Hodně jsem toho prožil s hereckou kamarádkou Adrianou Neubauerovou, se kterou jsme vlastně začínali ze stejné úrovně – spolu jsme natočili už 3 projekty. Dále mi určitě navždy v srdci zůstanou již zmíněný Vinaři a to všichni zúčastnění.

8) Máš nějakou vysněnou roli?
Jednou (až na to budu třeba někdy vypadat) bych si chtěl zahrát vojáka – nějaká ta akční bojová scéna :-).

9) Kdyby ti někdo před pár lety řekl, kde budeš teď, jak myslíš, že bys reagoval?

Odpovědí: „Kéž by.“

10) Kde bys chtěl být za takových třeba deset let?

Rozhodně mnohem dál než teď, a aby mě to stále tak děsně bavilo ☺

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.