Bydlení Kultura a společnost

Tip pro luxusní dům? Hliníková střecha prozradí váš vytříbený vkus

Bydlení snů může mít mnoho podob, ale ženy se slabostí pro kvalitu a luxus se shodují na tom, že dům by měl již na první pohled působit bezchybně. Hliníková střecha mu v tom významně pomůže.

Od základní desky až po střechu

Drtivá většina projektů rodinných domů a vil předpokládá, že prioritou budoucích obyvatel je pouze dostatek prostoru a nízká cena. Bohužel se velmi často zapomíná na vzhled, styl a v neposlední řadě kvalitu, protože právě ta je příslibem dlouhé životnosti. Pokud máte vyšší nároky a láká vás designový dům se vším všudy, budete se muset zaměřit na špičkové firmy s nabídkou produktů pro náročné.

Aktuálně jsou v kurzu minimalistické domy a vily v tmavých barvách, které působí jako celek elegantně. Poskytují majitelům dostatek soukromí, nudně nezapadají do standardní zástavby rodinných domečků a zároveň nezapomínají na praktičnost. Důležitou roli hraje každá součást bydlení od plotu přes vstupní dveře až po okna a střechu. Když se na vaše bydlení podívá kolemjdoucí, měl by okamžitě poznat, že jste si s výběrem dodavatelů dali opravdu záležet. A případná návštěva by se ještě před vstupem do interiéru měla začít těšit na to, co ji čeká.

Dojem luxusu vzbuzují ušlechtilé materiály

Není dvakrát velkým překvapením, že dojem luxusu vzbuzují ušlechtilé materiály. Víte, co to znamená v případě střechy? V případě luxusní chaty, moderní vily a stylového rodinného domu zapomeňte na obyčejnou plechovou střechu nebo pálenou tašku. Trefou do černého je hliníková střecha se všemi jejími výhodami. Vedle reprezentativního vzhledu nabízí skvělou odolnost proti rozmarům počasí, stálost, nízkou hmotnost a jednoduchou montáž. Variabilita barevných provedení vám umožňí velmi jednoduše sladit střechu s fasádou.

Při hledání střechy z hliníků si určitě dvakrát rozmyslete, kde ji zakoupíte. Rozdíly mezi jednotlivými dodavateli jsou propastné, a to nejen v cenách, ale také v úrovních zpracování. Třebaže si na zkoumání technických parametrů více potrpí muži, je dobré vědět, na co se při výběru zaměřit. Tak třeba mezi jedny z klíčových vlastností patří odolnost proti větru. Například Prefa odolá silným bouřím s větrem o rychlosti do neuvěřitelných 235 km/h. Dále je třeba znát tloušťku, způsob uchycení i nabízenou délku záruky.

Realizace vás přesvědčí

Pálená střešní krytina má nejlepší roky dávnou za sebou. Budoucnost a trendy přejí odolným materiálům, které něco vydrží. Hliník mezi takové materiály jednoznačně patří, a proto ho při přemýšlení nad novou střechou rozhodně nepřehlížejte. Rostoucí počet realizací vás zcela jistě přesvědčí. Je velká škoda atraktivní stavbu a komfort bydlení zkazit tím, že budete dělat zbytečné kompromisy. Investovat do mixu kvality a perfektního vzhledu se vždy vyplatí. Pozitivní zpětná vazba všech, kteří budou váš dům obdivovat, vám to v praxi rychle dokáže.

4 komentářů

Klikni pro přidání komentáře

  • Já bych takovou střechu na dům nechtěla. My máme klasické tašky, ty jsou nejlepší. Taky jsme si stavěli vlastní dům a jsem ráda, že už ho máme postavený. Byla to dost dřina. Navíc máme 2 patra a o to to bylo náročnější. Já jsem ale velký dům chtěla. V obýváku máme krásné schodiště na kterém máme dřevěné schodnice https://www.drevo-shop.cz/schody-a-zabradli/schodiste/ . Velký dům jsem si vždy přála.

  • Souhlas, hliníková střecha nevypadá vůbec špatně. Osobně si ale myslím, že mnohem zajímavější je například tzv. zelená střecha. Všiml jsem si, že v poslední době jsou dost oblíbené. Já sám o ní také uvažuji. Díval jsem se, že u nás takové zelené střechy dělá například http://www.ekrost.cz/

  • Právě hliníkovou střechu máme na domě taky. Zvolili jsme ji hlavně kvůli ceně. Celý dům jsme si stavěli svépomocí a právě s hliníkovou střechou je nejméně práce. Když jsme dům stavěli, tak jsem byla docela udivená jak rychle jsme to měli hotové. Myslím si ale, že velký podíl na tom má i to, že jsme na stavbu měli pronajatých několik stavebních strojů od https://www.norwit.cz/

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.