Kultura a společnost

Téměř dokonalá fotka z mobilu

Mezi povedenou a (téměř) dokonalou fotkou ze smartphonu jsou klíčové rozdíly: Výběrem pozadí to začíná a světelnými podmínkami to končí. Každý také vytvořil roztřesené nebo rozmazané obrázky. Aby to zůstalo i do budoucna výjimkou, dali jsme zde dohromady pár užitečných tipů.

Předně jedna věc není při focení úplně nepodstatná: lokalita. Skříň lze samozřejmě skvěle inscenovat i doma v obývacím pokoji. Přesto existuje více hodnotných motivů, například na místě dovolené. Nezáleží na tom, zda jedete raději k moři nebo na hory, ať už sami, ve dvojici nebo jako desetičlenná skupina. Většina rekreantů má jedno společné. Cesta chce být zaznamenána – a nejlépe spontánně.

Na rozdíl od nepraktické zrcadlovky nebo jejího menšího příbuzného, ​​kompaktního fotoaparátu, je fotoaparát mobilního Huawei p40 Lite vždy na dosah. Díky technologickým inovacím je nyní rozlišení a tím i kvalita obrazu u moderních přístrojů velmi dobrá. Nejnovější generace smartphonů má také duální fotoaparáty, u kterých kvalita znatelně stoupá, a to nejen díky vysokému počtu megapixelů. Vybavení je důležité, ale zdaleka ne všechno. Pokud je kombinace jistého citu pro fotomotiv, trochu jistého instinktu a dodržování následujících triků správná, pak budou snímky opravdovým poutačem i bez profesionálního vybavení.

Fotka:

V první řadě vyvstává otázka motivu fotografie: má to být krajina, jídlo, osoba naproti nebo selfie.
V závislosti na vaší volbě je třeba zvážit různé věci. Na všech fotkách, ať už selfie nebo focení přírody, jsou důležité dvě věci: světlo a kompozice obrazu. Pokud je špatné osvětlení nebo je objekt uspořádán nepříznivě, je úspěšnost nízká.

  • Složení obrazu: Oproti zlatému řezu má pravidlo třetin tu výhodu, že mnoho výrobců smartphonů má již v displeji připravenou odpovídající mřížku. Zde je obraz rozdělen na tři vodorovné a svislé čáry. Pokud motiv umístíte do jednoho ze čtyř průsečíků nebo podél čáry, výsledkem je harmonický design obrazu.
  • Světlo: Světelný zdroj by měl být pokud možno umístěn za fotografem. V podstatě: večerní snímky chytrým Huawei p40 Lite
  • často nejsou optimální, protože je příliš málo světla. Blesk může způsobit přeexponování. Stabilizace obrazu pomáhá lépe zabránit rozmazání. Díky HDR (High Dynamic Range) lze ze tří snímků, které jsou pořízeny s přepalem nebo podexponováním, vytvořit jeden snímek s vysokým kontrastem.

Zkontrolujte huawei p40 lite cena; jeho kamera je opravdu skvělá.

Krajina záběry

  • Zoom a ostření: Místo použití funkce zoom je vhodné se jen blíže podívat. Jinak bude obraz rozmazaný, zejména na chytrých telefonech s digitálním zoomem. Autofokus je také někdy vadný, takže by se mělo používat dotykové ostření. Dotykem na obrazovku se pak podle potřeby ručně nastaví zaostřovací bod.
  • Stabilizace obrazu: Abyste se vyhnuli rozmazaným fotografiím, měli byste smartphone vždy ovládat oběma rukama. Pomůže i klidné dýchání při ovládání spouště. Protože by obvykle neměl být k dispozici stativ, je vhodné improvizovat. Takže jeden nebo druhý objekt v této oblasti, ať už je to pařez nebo skála, může být dobrou službou.
  • Fotografování několika fotografií: Zejména při fotografování portrétů se počítá perfektní okamžik. Zde může být užitečné aktivovat režim sériového snímku a poté fotografie roztřídit. Takže: hodně pomáhá hodně. Je však třeba vzít v úvahu výše zmíněný úložný prostor.

Selfie

  • Nastavení: Pozadí by mělo být zvoleno tak, aby nebylo příliš rušivé. Kvůli nedostatečné hloubce ostrosti se to může dostat doslova do popředí. Pokud jde o perspektivu, platí heslo: zespodu je lepší nefotit. Obličej se pak zdá tlustší a zvyšuje se riziko dvojité brady. Na oblečení používejte světlé barvy.
  • Póza : Póza by neměla vypadat příliš nasazeně. Výhodné je dívat se přes rameno. Držte paži mírně nad výškou ramen a nepřehánějte to. Důležitý je také výběr „správné“ poloviny obličeje. Každý má svou dobrou stránku.
  • Výraz obličeje: Nejvyšší disciplínou na selfie je výraz obličeje. Totéž platí zde: Přirozený výraz obličeje je vždy nejlepší. Důležité je dívat se do objektivu místo na displej.

Bez ohledu na to, zda jde o selfie, portrét nebo krajinu. Rozdíl mezi momentkou a (téměř) dokonalou fotografií spočívá ve vědomé akci. Přesto by se v tom všem neměla nikdy opomíjet zábava. A pokud je i přes tipy stále potřeba optimalizace, pomůže správná aplikace pro úpravu obrázků . Tímto způsobem lze následně také zlepšit kvalitu obrazu.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.