Kultura a společnost

Britská teenagerka se rozhodla stát mořskou pannou

Taky jsi chtěla jako malá mít dlouhý ocas a plavat svobodně v moři s delfíny coby mořská panna? Dnes se tvůj sen může stát skutečností.

Dětské snění? Dnes už ne!

Jako děti jsme některé chtěly být veterinářkou, kovbojkou nebo kosmonautkou. Po shlédnutí pohádky o malé mořské víle Ariel ale mnoho z nás jistě chtělo mít alespoň na malou chvíli ocas a plavat svobodně v oceánu se spoustou těch roztomilých delfínů a jiných stvoření. Možná to zní jako nějaké dětské snění, ale dnes už tomu tak být nemusí. Důkazem toho, že ve dnešním světě se dá prorazit opravdu se vším je tato dívka Emily.

Sny se plní – a to i ty nejšílenější

Této Britce je sice teprve devatenáct let, ale už nyní je z ní profesionální mořská panna. Emily Keat se specializuje na mořské herectví, je mořskou modelkou a kromě toho je i bavičkou. Dívka vyrůstala s posedlostí po pohádkových bytostech, a když vyrostla, toužila být mořskou pannou natolik, že si sama postavila necelé dva metry dlouhý ocas a následně s ním každý den čtyři hodiny trénovala, než se naučila být správnou půl ženou, půl rybou. Už od dětství milovala víly a nadpřirozené bytosti, takže poté, co skončila školu, si nedokázala představit, že by dělala něco jiného. A tak se stala tím, čím nejvíce chtěla. Pohádkovou bytostí, která se cele oddala oceánu. Vystupuje na různých akcích, např. pro ochranu čistoty pláže, nebo na dětských oslavách. Díky své odvaze splnit si svůj sen, získává také titul první profesionální mořské panny v Británii. A v podstatě i v Evropě. Jejím cílem je, ochrana oceánu a zvířátek v něm, přičemž toto poselství chce předat dětem v nějaké srozumitelné podobě. A jak jinak by jim to měla vysvětlit, než v převleku za mořskou pannu?

Emily Keat

Inspirace musí být aneb mořské panny kolem světa

Říkáš si, kde se takový nápad vezme? Emily se nechala inspirovat americkou profesionální mořskou pannou Melissou, která se tímto způsobem živí už nějakou tu dobu. Pracuje v mořském centru, kde plave ve vodě s různými vodními živočichy, jako jsou medúzy, žraloci, delfíni, apod. Dech dokáže zadržet až na pět minut. Pro svou práci používá ale jen asi metr dlouhý mořský ocas, který ale, stejně jako ten Emily, má vyrobený z plavkového materiálu se silikonem.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.