Kultura a společnost

Spřátel se s jeho rodinou

Někdy je obtížné vycházet s partnerovou rodinou a na vině je spousta nejrůznějších příčin. Z obou stran to může být tím, že se prozatím dobře neznáte a panuje mezi vámi určitá nejistota z toho, co můžete od sebe navzájem očekávat. Dále se může jednat i o vzhled, který by jeho rodina uvítala jiný, anebo mají zcela jinou představu o partnerce.

S čím zápasí jeho rodina?

Někdy bývají začátky velice jednoduché. Při první návštěvě si všichni padnou do oka a následná komunikace je bez problémů. Bohužel to vždy tak růžové není a stává se to nepříjemné jak pro tebe, tak pro jeho rodinu. Samozřejmě je dobré si uvědomit, že i pro jeho rodinu je vše nové a proto je určitě na místě na nic netlačit a dát jim čas na zvykačku. Ještě tě pořádně neznají, nevědí, jak budeš na určité věci reagovat, nebo jaká ve skutečnosti jsi. Není to nic namířené proti tobě, je to jejich jakási obrana, a proto jsou velmi opatrní. Za to později s nimi budeš velmi zadobře.

Jak na ně? Pospíchej pomalu, říká se, a ani v tomto případě není na škodu, držet se tohoto hesla. Dej jim prostor a dostatečný čas na to, abys zaujala dobrou pozici v jejich rodině. Nesnaž se jim vnutit, naopak si vyhraď i ty svůj čas na to, abys je lépe poznala a zvykla si na ně. Velkou oporou ti bude i tvůj partner, který tě v těchto situacích ve štychu rozhodně nenechá.

%CODE1%

Nulová komunikace

Skamarádit se s jeho rodinou je obtížnější, pokud vázne jakákoliv komunikace. Díky společnému mluvení se můžete lépe poznat a posunout se o krok dál. Probourat tu mluvící bariéru může být často nelehkým úkolem, a pokud tohle nejde, je o to těžší a delší.

Jak na ně? Začít „plácat“ nesmysly, jen proto, abyste se dali do řeči, není nejlepším řešením. Tady může výrazně přispět pomoc tvého kluka, který vás může lehkým naťuknutím rozpovídat. Ty můžeš začít tím, že to zkusíš třeba od sourozenců, až si postupně získáš i jeho rodiče. Máš ráda děti a tvůj kluk má mladší sourozence? Ukaž, jaký máš dobrý vztah k dětem a věnuj se jim. Oni budou rády za tvojí pozornost, ty se s nimi vyblbneš a i tím můžeš přispět k tomu, že jeho rodina bude k tobě přátelštější, když uvidí tvé kladné stránky. Vždycky si můžeš najít nějakou malou skulinku, kudy se můžeš dát, abys byla s jeho rodinou kámoška.

Vzhledově jaksi nesedíš

Ne všichni si hned na první pohled sedí a bohužel se v prvních chvílích hodnotí vzhled bez toho, aby se nakouklo do povahy osůbky. Může to být i tvůj případ, kdy se jeho rodině vzhledově nelíbíš, což zajisté zamrzí, když nespadáš do jejich měřítka.

Jak na ně? Snaž se být přirozená a vyšli nenápadně signály, že se k obrazu jejich měnit nebudeš. Buď sama sebou a řekni si, že nejdůležitější je pro tebe především to, že si tě vybral tvůj partner. Ostatně rodině dej čas, aby tě lépe poznala a ukaž jim, že vzhled a tvá povaha jsou naprosto rozdílné věci.

Tvá povahová stránka

Aniž tě dobře znají, mohou si myslet, že si třeba nafouněná fiflenka, i když pravda je někde jinde. I tahle věc má svůj čas, ale rozhodně jim ukaž, že jejich názor na tebe je mylný. Na druhou stranu ti i oni nemusí být zrovna sympatičtí, takže je možné, že tato věc bude oboustranná.

Jak na ně? Při situacích, kdy svou pravou povahu může obhájit, ukaž to své pravé „já“. Promluv si o tom i se svým přítelem, řekni mu, jaké máš pocity z přístupu jeho rodiny a uvidíš, že sám to tak nenechá. Samozřejmě vnutit jim jiný názor na tebe je nesmysl, ale postupně, až se i lépe poznáte, to bude mezi vámi čím dál lepší, ovšem pokud to bude klapat z obou stran. Klidně můžeš jednat i na rovinu a říct jim vše z očí do očí, ale v této chvíli buď trochu opatrnější, vzhledem k tomu že neznáš, jakým způsobem reagují.

Od rodičů až po sourozence

Každý jsme jiný a i rodina tvého přítele je povahově rozdílná. U každého se vždy najde něco, co máte společného, což může být tím správným a startovním bodem.

Mamka – Ráda vaříš, nebo máš nějaké koníčky, které jsou si velmi blízké s těmi, které má jeho mamka? Požádej jí třeba o radu, která se týká vašich společných zálib. Zajisté jí potěšíš, když ukážeš, že máš zájem o nějaké informace, které jsou i jí blízké. Klidně jí dej i nějaké své tipy. Postupně se od vašich společných zájmů přesunete v mluvě i dál a budete si o něco bližší.

Taťka – Tady jsou poměrně omezené možnosti, protože muži ženským zálibám moc neholdují a naopak. Přesto můžeš čerpat třeba z toho, co víš od přítele a navázat tím řeč. Klidně se rozpovídej i o svém taťkovi, který třeba může mít podobné záliby.

Mladší sourozenec – Zvlášť pokud máš ráda děti, je to velké plus. Můžete si třeba společně hrát, nebo jim klidně pomoct s úkoly. Vymysli třeba nějaké zajímavé hry, které je budou bavit, a společně si užijete hodně zábavy. Do her pak můžete vtáhnout i ostatní a vše už pak půjde samo.

Starší sourozenec – Pokud má tvůj kluk starší sestru, můžete mít k sobě blízko především díky holčičím zálibám. Můžete si vzájemně vyměnit různé fígle ve šminkování, poradit se o různé pečující vlasové i tělové kosmetice. Je spousta holčičím témat a zájmů, takže toho můžeš při téhle příležitosti využít. Jestli má tvůj přítel staršího bráchu, je to o něco těžší. Ale i zde se dá najít cestička pomocí společných zálib, s kterými ti helfne jistě tvůj přítel a popostrčí vás k mluvení.

TIP: Klidně uspořádejte i nějakou společnou akci ve formě posezení. Atmosféra bude uvolněnější a můžete se lépe poznat i skamarádit.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.