Kultura a společnost

Sponzorované video: 5 důvodů, proč strávit léto v Rakousku

Rakousko je náš soused, ale bohužel rozhodně nepatří k destinacím, které by figurovaly na TOP příčkách, pokud jde o letní dovolenou. Podívej se na 5 důvodů, proč o Rakousku letos v létě přemýšlet!

Proč Rakousko navštívit?

Našla by se celá řada důvodů, proč Rakousko navštívit. Sama je můžeš objevit na česky psaném webu Rakouska, který je napěchován celou řadou zajímavých informací. Stejně tak se můžeš k jednotlivým zajímavostem dostat přes facebookové stránky, které ti naservírují další zajímavosti a krásné fotografie. Pro ty nedočkavé je tady ale 5 důvodů, proč letošní léto strávit v Rakousku!

1) Pestrobarevný kraj

I když Českou republiku spojuje s Rakouskem společná historie, v dnešních dnech už jen málokdo ví, co vše tato země nabízí. Pokud toužíš po pestrém programu a prázdninách, které nestrávíš pouze někde lenošením u vody, je pro tebe Rakousko ideální. V rozlehlém údolí Wachau můžeš v malých vesničkách vychutnávat atmosféru s příchutí středověku, v Alpách na tebe zase čekají cyklistické výlety a adrenalin při sjíždění divokých peřejí. Rakousko je zkrátka ideální jak pro aktivní jednotlivce, tak zamilované páry či celé rodiny.

2) Dechberoucí architektura

Pokud tě zaujala pestrobarevnost zmíněné v předchozím důvodu, tak z velmi rozmanité architektury budeš unešená. Na území Rakouska najdeš jak moderní, tak tradiční stavby. Často vedle sebe můžeš vidět secesní paláce z přelomu století a administrativní budovy plné skla a oceli. Výlet za architekturou můžeš spojit s velmi příjemným zážitkem, vinařská oblast Burgenland je totiž plná moderních budov jednotlivých vinařských podniků. Milovnice kontrastů zase zaujme Salcbursko.

3) Panenská příroda jen pro tebe

Přírodní parky v Dolním Rakousku jsou oázou klidu a relaxace, kterou by si měl v dnešní uspěchané době dopřát čas od času každý. Velmi oblíbený je například přírodní park Ötscher-Tormäuer, který je vhodný pro pěší turistiku a objevování přírodních krás. Jakmile nasaješ do plic čerstvý vzduch, pochopíš, proč je právě příroda jedním z důvodů, proč Rakousko zařadit na letní program.

4) Bohatý noční život

Dovolená pochopitelně není jen o odpočinku a výletech ke kořenům lidstva. Větší rakouská města se umí také bavit a nepřipraveného dokážou zaskočit velmi bohatým nočním životem. Moderní kluby a bary ti nabídnou únik od reality! V létě najdeš ve Vídni bary přímo pod širým nebem. Na své si přijdou hlavně posluchačky elektronické a taneční hudby.

5) Zajímavé pochoutky

Rakousko je také zemí kulinářských specialit a pokrmů s velmi slavnou minulostí. Tradiční salcburské cukrárny jsou místem, kde se zastavil čas. Sedni si s kvalitní kávou, zahleď se do ulice a potěš své chuťové buňky šťavnatým ovocným dezertem! A klasika? Sachr dort, bez jehož ochutnání prostě nemůžeš Rakousko opustit. A pokud nejsi na sladké, určitě tě potěší restaurace, ve kterých si můžeš po celý rok vychutnat zvěřinové či rybí hody. Rakousko je zkrátka zemí, kde umí kvalitně jíst a vychutnávat život!
_____
Tento příspěvek je sponzorován Österreich Werbung

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.