Kultura a společnost

„Spirals v nabídce Body&Mind jednoznačně chyběl,“ říká Rosťa Šrom

Přináším ti rozhovor s tanečníkem Rosťou. Životem protancovává v pohybových centrech i na divadelních prknech. Tanec mu dává sílu, potěšení a možnost porozumět více svému tělu.

Rostislav Šrom je navíc pedagog a choreograf. Vystudoval taneční konzervatoř. Vyučuje Contemporary-, Jazz- a Modern Dance (děti i dospělí). Pořádá taneční workshopy pro různé taneční soubory v ČR. Dokonce vystupoval v několika muzikálech. Momentálně mu učaroval nový cvičební program v nabídce Body&Mind, SPIRALS.

Tanečník Rosťa Šrom

Nejsem jenom lektor

1) Ahoj Rosťo, předem ti děkuji, že jsi souhlasil s rozhovorem. Máš vystudovanou pražskou taneční konzervatoř DUNCAN CENTRE, specializace Taneční divadlo. Vždycky jsi propadal tanci? A už ses ocitl na divadelních prknech?

Ano, už jako malý kluk jsem se hýbal na jakoukoliv hudbu a moc mě to bavilo. Líbilo se mi koukat na televizi, kde se tanečníci oddávali tanci, a tak jsem díky mamce začal chodit tančit do ZUŠ. Samozřejmě že jsem zkoušel i sporty, ale to mě nebavilo, a tak bylo rozhodnuto a věnuji se tomu dodnes. Na prkna, co znamenají svět, jsem se několikrát dostal a i dostávám. Nejsem jenom lektor, i když v současné době ano. Sice jsem přestal vystupovat, ale každá hodina je pro mě jako na jevišti. Moc mě to baví a jsem opravdu rád, že mohu dělat toto řemeslo.

2) Do České republiky dorazila novinka z Anglie ve formě dynamického strečinku s názvem Spirals, jehož instruktorem jsi i ty. Proč ses rozhodl právě pro něj?

Jednoho dne mi zavolal Daniel Müller, ředitel vzdělávací academy IQ pohyb, ohledně pozvání na školení Spirals. Po zkušenosti jsem ihned zjistil, že je to snad první cvičení, které mi vyhovuje a ihned jsem cítil i účinek lekce. Nepoznal jsem do dnešního dne jiný druh cvičení, který by mi pomohl k tak rychlému odblokování zad.

3) Autorem nenáročného cvičení kombinující prvky jógy, pilatesu a baletu, je Michael King, britský tanečník a instruktor, který se více než třicet let na profesionální úrovni věnuje tréninku a vzdělávání v oblasti fitness, což je na propracovanosti celého stylu samozřejmě znát. Myslíš si, že spojil správné prvky pro uspokojení klientů?

Absolutně. Toto cvičení opravdu chybělo na trhu fitness.

Rostislav Šrom
Tanečník Rosťa Šrom

Je fajn se u cvičení pobavit

4) Popiš nám, o co přesněji jde? Proč by ho měly čtenářky vyzkoušet a dá se na něm i hubnout?

Spirals je licencovaný program Body&Mind. Je sestaven na inspirující a motivující hudbu, pečlivě vybranou pro každou jeho jednotlivou část. Zahrnuje ucelenou choreografii, která je zaměřena na strečink a stabilitu. Vzhledem k tomu, že jde o dynamický strečink, tak se tělo uvolňuje, zpevňuje a zároveň i posiluje, tak určitě i hubne.

5) Spirals přináší radost z plynulého, nenásilného, a přesto inspirativního pohybu. Čím nás má inspirovat?

Z radosti pohybu a zábavy. Je přece fajn se u cvičení i pobavit a ne jenom dřít.

6) Tato novinka má výborně fungovat na uvolnění zad a páteře. Souhlasíš s tím? Doporučil bys ho tedy jako rehabilitaci pro zatuhlou krční páteř či zablokovaná záda?

Určitě! Toto cvičení je zaměřené právě na tyto problémy a je výborné na odblokování páteře. I ze své zkušenosti vím, že to funguje, jinak bych to nedělal. Trénink je opravdu promyšleně sestaven tak, aby se tělo protáhlo a i zároveň uvolnilo i posílilo. Výborná kombinace.

Rostislav Šrom
Tanečník Rosťa Šrom

7) Myslíš si, že nový cvičební program v nabídce Body&Mind jednoznačně chyběl?

Každopádně!

Protančím celý život

8) Kde si s tebou mohou čtenářky protáhnout a uvolnit tělo?

Vřele doporučuji přijít se protáhnout do www.centrumfunkcnihopohybu.cz na pražský Smíchov.

9) Tancuješ i jen tak pro radost?

ANO! Mám takový pocit, že protančím celý život.

10) Moc ti děkuji za rozhovor. Je něco, co bys chtěl čtenářkám serveru Kámoška.cz vzkázat?

Neseďte doma a hýbejte se! A třeba přijďte vyzkoušet i Spirals do Centra funkčního pohybu.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.