Kultura a společnost

Rozhovor s: The Colorblinds

The Colorblinds je pražská skupina hrající tzv. indie rock. I když je členům od 14 do 16 let, mají už za sebou několik velkých úspěchů. Skončili na druhém místě v českém finále mezinárodní soutěže Emergenza, zúčastnili se Bandzone Showcase společně se skupinou Segment, kterou můžeš znát z Česko Slovensko má talent a měli možnost zahrát na festivalu Rock for People. Na mé otázky odpovídal kytarista Marek Fialka.
Choďte hodně na naše koncerty – jsme hezcí kluci s hezkými nástroji! (foto: Markéta Jurná)

1) Ahoj Marku, mohl bys čtenářkám na začátek říci něco o vzniku kapely? Koho napadlo, že založíte skupinu?

Ahoj, založit kapelu napadlo našeho zpěváka Adama. Zprvu jsme hráli pro radost hlavně covery známých rockových kapel a nebrali jsme to moc vážně. I sestava se párkrát střídala – pak ale přišel náš první velký koncert 1.6. 2010 a od té doby se věnujeme kapele více, máme pravidelné zkoušky a už se jenom zlepšujeme a zlepšujeme (smích).

2) The Colorblinds znamená v překladu Barvoslepí. Zvláštní název pro kapelu – prozradíš nám, jak jste k němu přišli?

Nejdřív jsme vystupovali pod názvem BEK, což znamenalo “Bicí, Elektrika, Klarinet“, ale po nějaké chvíli jsme si říkali, že by to chtělo nějaký lepší název. Adam přišel s The Colorblinds a nám se tento název líbil, není ovšem spojený s ničím konkrétním, vznikl spontánně.

3) I přes váš velmi mladý věk jste se dostali daleko, máte spoustu fanoušků, kteří pravidelně navštěvují vaše koncerty. S tím mě napadá otázka. Jaký byl tvůj nejlepší nebo nejzvláštnější zážitek spojený s nimi – myslím hlavně se zástupkyněmi něžného pohlaví :-)?

Díky za pochvalu, máme skvělé fanoušky, rádi s nimi vždycky po koncertě pokecáme. Pamatuji si, že jednou v Rock Café se to trochu zvrtlo – hodně holek nám vlezlo na podium a začalo tancovat, skákat a ječet. Já bych proti tomu nic neměl, kdybychom tam neměli výbavu za mega, takže jsme je museli dostat dolů. Ale nic nezničily, takže pohoda.

4) Máte za sebou již mnoho vystoupení, je nějaké, na které často vzpomínáš – které se vám kvůli něčemu vrylo do paměti?

Všechny koncerty byly skvělé, ale nejlepší bylo asi naše vystoupení na Rock for People a pak určitě koncert Pocta Václavu Havlovi, který se konal 23.12. 2011 v Lucerně.

%CODE1%

5) Vystupovat na festivalu Rock for People musel být obrovský zážitek. Jak jste se k této příležitosti dostali?

Vyhráli jsme soutěž Emergenza, takže porota nás a ještě několik dalších kapel vybrali, abychom na Rock for People zahráli.

6) Na Bandzone Showcase jste hráli mimo jiné také s kapelou Segment, která se proslavila televizní soutěží Česko Slovensko má talent. Uvažujete nad tím, že byste se také zviditelnili nějakým podobným způsobem?

Rozhodně ne! Nechápej to špatně, kluci ze Segmentů jsou skvělí lidi, ale můžu mluvit za celou kapelu, když řeknu, že podle nás je televizní soutěž špatná cesta na zviditelnění. Diváky zajímá hlavně vzhled a image a tenhle princip se nám nelíbí. Samozřejmě, že díky Talentu se stanete slavní, ale na jakou dobu – můžete vyšumět stejně rychle, jako jste se objevili. My věříme, že zvládneme uspět i bez těchto soutěží.

7) Na svém kontě máte už jedno album, mohou se fanoušci těšit v dohledné době na další? Prozradíš, co v této době děláte?

Ano, naše první album je staré zhruba rok a teď se soustředíme na nahrávání dalšího materiálu, ze kterého vybereme nějaký singl, ke kterému natočíme náš první klip. Chystáme také focení nových promo fotek!

8 ) Máte nějaký vytyčený cíl, kam byste se chtěli se skupinou dostat? Chtěli byste se věnovat hudbě profesionálně, nebo mít kapelu jenom jako koníček?

Náš krátkodobý cíl je natočit singl a klip, tvořit nový materiál a připravit se tak na náš největší koncert, který se bude konat v červnu. Ještě neprozradím, o co přesně půjde, ale jedná se o jeden pražský festival. Když nahlédnu do budoucnosti, tak bychom to chtěli dotáhnout aspoň tak daleko, abychom měli z kapely nějaký rozumný finanční příjem, což je v dnešní době pro muzikanty hodně těžké. Ale jsme mladí namyšlení a sebevědomí kluci, takže věříme, že se nám tohle vyplní :-). Samozřejmě víme, že musíme dát do kapely ještě mnoho práce, ale to si ještě nemůžeme dovolit – hlavně kvůli škole, která nám bere hodně času.

9) Děkuji za váš čas stráveným tímto rozhovorem a přeji mnoho úspěchů do budoucna. Je něco, co bys chtěl vzkázat čtenářkám Kámošky.cz?

Zdravím všechny čtenářky Kámošky, chtěl bych vám vzkázat, určitě choďte hodně na naše koncerty – jsme hezcí kluci s hezkými nástroji (smích). Nejbližší se bude konat 4. dubna ve Vagonu a budou tam i nějaké zahraniční kapely.

TIP Kámošky: Kluky ze skupiny The Colorblinds najdeš nejen na Bandzone, ale také na Facebooku!

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.