Kultura a společnost

Rozhovor s: MC Malý Man

Připravila jsem pro tebe exkluzivní rozhovor s talentovaným interpretem, kterého můžeš momentálně vidět a slyšet v rámci koncertního turné Goral Fenomen Tour. MC Malý Man mi odpověděl nejen na otázky kolem spolupráce s Rytmusem, ale také se rozpovídal o připravovaném albu a české scéně. Kontroluj rozhovor a neváhej si užít minimálně jednu ze 14 vymazlených zastávek Goral Fenomen Tour!
Po čase zjistí skoro každý battler, že rap není jen o urážení, ale o potřebě vyjádřit se i v mnoha jiných směrech.
1) V první řadě bych ti chtěla poděkovat za tvůj čas a ochotu odpovědět na moje dotazy. Nebudu zdržovat a přejdu rovnou na aktuální téma, kterým je probíhající Goral Fenomen Tour. Jako předskokan máš bohaté zkušenosti. Vím, že to není pro tebe poprvé, ale jaké je to vystupovat před Rytmusem, který momentálně patří k jedněm z nejžádanějších osobností na scéně? Dovedu si představit, že není nic lehkého nastartovat klub.

Vystupovat před Rytmusem v rámci celé tour je příležitost, která se neodmítá. Vše je na nejvyšší úrovni, takže pro mě je vše vcelku nové. Společně s námi jedou tour ještě djs Lucky Boy a Flux. A musím říct, že mi práci s “nastartováním klubu” hodně usnadní právě oni. Hrajou perfektně, takže dát koncert v průběhu jejich setů je aspoň pro mě super záležitost.

2) Znal jsi se s Rytmusem již dříve, nebo došlo na vaše osobní setkání až nyní v rámci příprav celé Goral Fenomen Tour a jednotlivých zastávek?

Osobně jsem měl možnost poznat Patrika až v rámci tour. Pro mě nejlepší škola, jak má vypadat 100% odzpívaný koncert bez hypemana. Za těch 10 let, co Rytmus sbíral zkušenosti s Kontrafakt, je momentálně vidět, že koncertně toho má opravdu za sebou nejvíc z CZ/SK scény. Dokáže komunikovat s publikem ve všech směrech. Jak jsem říkal, pro mě škola k nezaplacení do budoucna.

3) Turné odstartovalo 21.10. v Ústí nad Labem, přičemž ty sám pocházíš ze severu Čech. Jaká byla na akci atmosféra a dovedeš říct, proč by si lidé neměli nechat utéct další zastávku v jejich kraji?

Přesně tak, jak jsi řekla. Páteční Ústí i sobotní Holice byly fajn. Koncerty měly super atmosféru. Zabavil jsem se na 100 % a doufám, že stejně tak i lidé, kteří došli. Rozhodně byste měli dojít na Fenomen Tour nejen kvuli koncertům, ale i za doprovodným programem. V Ústí se objevili FMX jezdci od Fallen, v Holicích zase jebnutej Kazma, který vyhlašoval šílený battly o flašky Goral vodky, takže zábava zajištěna!!!

4) Stejně jako například Tafrob či Rest, tak i ty jsi začal s freestyle battlem, ve kterém si získal nemalé množství cen a vítězství. Teprve až pak jsi se vrhl na natáčení tracků. Jednalo se o nějaký přirozený vývoj, nebo jsi toho názoru, že když je někdo dobrý v battlu, není pro něj klasický rap z papíru nic složitého?

Freestyle battle byl podle mě tehdy nejlepší a nejrychlejší způsob, jak se zviditelnit a prosadit. Dneska už je tomu dávno pryč. Dávno je pryč doba, kde mezi poslední osmičkou v soutěžích stála jména jako Rest, Strapo, Shomi, Tafrob, Krouzman a tak dále. Myslím, že jsem skončil v ideální čas. Pro mě to je klasický vývoj vpřed. Po čase zjistí skoro každý battler, že rap není jen o urážení, ale o potřebě vyjádřit se i v mnoha jiných směrech. Ne vždy je ale pravidlo, že když je MC dobrý freestyler, že bude kvalitní i při tvorbě textů a tracků.

5) Od vydání tvého alba Indigový chlapec přece jen utekla už nějaké doba a já se musím zeptat, jak to vypadá s videoklipem a jak bys s odstupem času své první sólo album zhodnotil? Změnil bys nějak výrazně přístup?

S odstupem času zjišťuju, že album splnilo moje očekávání na 100 %. Samozřejmě bych dneska už některé věci spravil jinak a právě proto makám na dalším sólo projektu. Jak si zmínila, je již natočen videoklip, který bude vlastně prvním videosinglem právě k novému albu. Mám v plánu vydat celkem 3 videosingly před albem. Díky albu jsem dostal sponzora DC, za což jim díky!!! Tak se necháme překvapit, co v budoucnu vykutím, hehe :-).

%CODE1%

6) Nové album s pracovním názvem “Pozitivních 13” chystáš na jaro 2012 a podle všeho se máme doopravdy na co těšit. Můžeš prozradit nějaké detaily? Máš vystudovaný klavír, jak to vypadá s tvojí produkcí na albu?

Tak album bude zase naprosto jiné než moje prvotina. Bude více melodické, více zpěvu. Rozmanitější instrumentálky, více zapojení djů, ale i hosté. Ty zatím nebudu představovat. Nechám to na poslední chvíli. Na jedné věci bude produkce ode mě. Klavír je pro mě věc, na kterou nedám nikdy dopustit!!!

7) Vzhledem k tomu, že jsme server hlavně pro holky, musím se zeptat na tvůj názor na český dívčí rap a battle. Vidíš momentálně nějaké budoucí talenty a holky, které mají šanci vážně prorazit?

Holky mám samozřejmě rád :-), ale co se týká česko-slovenské scény a rapujících holek, zaregistroval jsem tu zatím jen Laru 303 a na slovensku Beri Predstavu. Zpěvaček tu máme dostatek, ale raperek moc ne.

8 ) Díky moc za odpovědi, užij si Goral Fenomen Tour a závěrem prozraď našim čtenářkám, kde o tobě najdou vždy aktuální info a novinky

Takže holky, info o mě hledejte na facebook.com/malymanfanpage , twitter.com/themalyman a www.mafiarecords.cz. Díky za rozhovor, díky všem čtenářkám, užívejte a mějte se fajn!

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.