Kultura a společnost

Rozhovor s Dove Cameron! Co by dělala, kdy měla kouzelné schopnosti Zloby?

Co vznikne, když dáš dohromady děti Disneyho padouchů - jako je Zloba, Zlá královna, Cruella de Vil a Jafar - s kouzelným muzikálovým filmem? Samozřejmě Následníci! Hvězda seriálu Liv a Maddie Dove Cameron si s námi popovídala o novém filmu z produkce Disney Channel…

Je to šílené

Ahoj Dove! Jaké to je být součástí Následníků?

Je to úžasný pocit! Je to zaručeně největší věc, jakou jsem za svou kariéru zatím natočila. Je to opravdový velkofilm a těším se, až ho fanoušci uvidí. Je to tak vzrušující, že to ani nedokážu popsat slovy!

O filmu už se toho hodně napovídalo…

Já vím! Je to šílené. Myslím, že divákům se bude film líbit, protože se týká příběhů a postav, se kterými jsme všichni vyrůstali. Jsem z toho opravdu nadšená!

Co nám můžeš prozradit o příběhu, který se ve filmu odehrává?

Je to vůbec poprvé, kdy vidíme děti kultovních Disneyho postav pohromadě. Bylo tu už více filmů, jako třeba Zloba – Královna černé magie s Angelinou Jolie nebo Sněhurka a lovec s Kristen Stewart. Ale tohle je poprvé, kdy ve filmu vidíme pohromadě jejich potomky.

Koho v Následnících hraješ?

Hraju postavu, která se jmenuje Mal. Je dcerou Zloby a vůdcem party kamarádů. Přátelí se se synem Jafara, dcerou Zlé královny a synem Cruely de Vil. Z toho si můžete udělat představu, jaké postavy se ve filmu objeví. Je to vlastně pokračování příběhů, které všichni známe a milujeme. My vyprávíme další kapitolu, která je tak neobyčejná, výjimečná a neuvěřitelná.

Zlé postavy jsou zajímavější

Co si myslíš o Zlobě?

Nemohla jsem uvěřit tomu, že mám to štěstí přidat se k tomuto projektu. Vždycky jsem totiž byla velkou fanynkou Zloby. Když jste malá holčička, každý se vás ptá, jakou princeznou chcete být. V době, kdy jsem vyrůstala já, by všechny dívky okolo mě řekly Šípková Růženka nebo Sněhurka – ale já jsem vždycky říkala, že chci být Zloba.

Proč máš radši Zlobu než Disneyho princezny?

Vždycky jsem říkala, že chci být Zloba, protože mám pocit, že zlé postavy jsou zajímavější. Myslím, že ztvárnění padoucha je větší výzvou, a to se mi líbí. Postavy padouchů mají tolik složitých vrstev.

Byla to zábava hrát dceru Zloby v Následnících?

Byla to velká zábava! Vážně! Užili jsme si při natáčení Následníků opravdu hodně legrace. Na place se sešla skvělá parta. Bylo to super!

Je Mal stejně zlá jako její matka?

Určitě není. V tom je právě jedna ze zápletek filmu, protože žádné z dětí není tak zlé, jako jsou jejich rodiče. Já si vlastně ani nemyslím, že rodiče jsou tak zlí, jak si oni sami myslí. Je to krásný film.

Rozhovor s Dove Cameron! Co by dělala, kdy měla kouzelné schopnosti Zloby?

Je to romantický film?

Nějaká romantika se tam najde, ale nemyslím si, že je to výhradně romantický film. Myslím, že je to příběh o Mal a její matce Zlobě. Je to opravdu neuvěřitelný film a myslím si, že se s ním ztotožní mnoho dětí i jejich rodičů.

Co bys dělala, kdybys měla kouzelné schopnosti Zloby?

Kdybych měla kouzelnou hůlku, určitě bych způsobila hodně neplech. Problém je, že si myslím, že jsem velmi dobrý člověk. Přísahám, že bych nikdy nikomu nezpůsobila bolest. Ale třeba ve dnech, kdy bych potřebovala tři hodiny spánku navíc, tak bych mohla na chvíli zastavit čas. To by šlo, ne?

Ha ha! Rozhodně. Jaká další kouzla bys ráda vyzkoušela?

Mám dny, kdy se mi opravdu nechce cvičit. V tu chvíli bych nejradši použila kouzlo na někoho, kdo dělá třeba sedy lehy, aby výsledky jeho cvičení byly vidět na mně. Nebo bych chtěla znát kouzlo, které by za mě připravilo jídlo, když spím nebo sleduji televizi. Mohla bych tak dělat víc věcí najednou!

Kdyby sis měla vybrat oblíbenou princeznu z Disneyho filmů, kdo by to byl?

To je těžká otázka. Musím se nad tím zamyslet! (Dove se odmlčí a přemýšlí) Asi Locika z filmu Na vlásku je má oblíbená. Ano, Locika!

Proč Locika?

Locika byla první z Disneyho princezen, která na první pohled nevypadala jako dokonalá žena v domácnosti z 50. let. Lociku mám moc ráda. Když jsem viděla film Na vlásku, byla jsem opravdu nadšená z tohoto nového stylu princezen.

Rozhovor s Dove Cameron! Co by dělala, kdy měla kouzelné schopnosti Zloby?

Záruka kvalitního filmu

Locika je rozpustilá a výstřední…

A to na ní miluju! Myslím, že Locika je velmi zajímavou princeznou. Má pihy a je drzá. Vzpomínám si, jak jsem si pomyslela: „To je holka, se kterou se dokážu ztotožnit.“

Kdy jsi poprvé viděla film Na vlásku?

Myslím, že film Na vlásku byl uveden do kin, když mi bylo 12 nebo 13 a já se do něj hned zamilovala. Pamatuju si, jak jsem si říkala: “Wow, ta má zelené oči a její zuby jsou tak trošku křivé. Má pihy a vypadá přesně jako já. Nechá se snadno rozhodit a není dokonalá.” Byla mojí princeznou.

Jak moc zábavné bylo natáčení Následníků?

Byla to velká zábava! Film režíroval Kenny Ortega, který je také režisérem a choreografem Muzikálu ze střední, takže byl prostě zárukou kvalitního filmu.

Jaké bylo pracovat s Kennym Ortegou?

Bylo to fantastické. Cítím se opravdu poctěna, že jsem součástí takového filmu a spolupracovat s Kennym bylo úžasné. Hodně jsem se toho naučila. Nemůžu se dočkat, až všichni uvidí výsledek.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.