Kultura a společnost

Rozhovor s čarodějnicí, která tě zbaví prokletí

Doba inkvizice je sice dávno pryč, ale čarodějnice žijí stále mezi námi. Pro některé z nich je magie pouhým koníčkem, mnohé se jí věnují profesionálně. Jednou z nich je zasvěcená druidka Anima Noira.

Ta ovládá řadu věšteckých a léčitelských technik. Pracuje též s různými druhy duchů a pomáhá lidem zbavit se prokletí. Přináším exkluzivní rozhovor o této zajímavé práci…

zdroj: carovnezrcadlo.cz

S magií jsem se narodila

1. Ahoj Noiro, nejdříve ti děkuji za tvůj drahocenný čas pro náš rozhovor. Jak jsi se dostala k okultním vědám?

Někdo by asi řekl, že jsem se s magií narodila. Vúdú kněží třeba věří, že čarodějem se člověk nestává, ale rodí a duše se pouze rozpomíná na to, co už kdysi v minulých vtěleních věděla. A tak to bylo i se mnou. Na začátku nestál žádný dramatický zážitek, prostě jsem přilnula k esoterickým naukám ještě před pubertou a pak už mne to nikdy nepustilo. Schovávám doma Knihy stínů z doby, kdy mi bylo –náct, a pořád to cítím stějně.

Většina esoteriků a okultistů jsou blázni

2. Většina lidí považuje esoteriky a okultisty za blázny, kteří se nudí a infromace si cucají z prstu, aby byli zajímaví. Setkáváš se často s negativními reakcemi okolí?

Většina esoteriků a okultistů jsou blázni, v tom je ten problém. Říká se, že „mystéria se chrání sama“. Většina lidí se na cestě za duchovní mocí někde ztratí. Skončí třeba v sektě nebo jim začne tak zvaně „hrabat“, ztrácejí kontakt s realitou a nechají se unášet pocity o vlastní důležitosti a jak jsou duchovně na úrovni. Do toho málokdo je schopen uchovat si rozumový náhled na věci mezi nebem a zemí, takže není divu, že esoterika má takovou pověst, jak říkáš. Já sama se už s posměchem nesetkávám, ale až od té doby, co jsem se rozhodla působit zcela veřejně a šla jsem mimo jiné i do televize a začala hovořit s novináři. Okolí ti vždycky vrací tvé vlastní strachy – nebojíš-li se, nikdo ti nic neudělá. Reakce okolí jsou jedna z prvních věcí, s nimiž se moderní čarodějnice musí vyrovnat. Kdo se bojí, nesmí do lesa. Na cestě rituálů čekají daleko větší překážky.


Noira v show Jana Krause

3. Co předcházelo tomu, že jsi se rozhodla věnovat magii profesionálně?

Budeš se divit, ale magii jsem nikdy profesionálně dělat nechtěla. Kdyby mi někdo řekl v osmnácti, „budeš čarodějnice, s hromadou olejů a bylin a amuletů, ve kterých se budeš přehrabovat každý den“, ťukala bych si na čelo. Tou dobou jsem svoji budoucnost viděla ve vědě a bádání. Chtěla jsem být psycholožka nebo spisovatelka a pak jsem chtěla mít svůj obchod. Ironií osudu jsem se nakonec stala tím vším, ovšem jako čarodějka. Přišlo to neočekávaně v situaci, kdy jsem byla ochotná naslouchat místům, kterým by mne dříve nenapadlo naslouchat. V jednadvaceti jsem se sérií paranormálních zážitků dostala do kontaktu s voodoo a jejich kněží mi řekli „musíme si promluvit“. Pak se mne ptali, čím se živím a tak, a skoro se na mne obořili, jak je možné, že magii nedělám profesionálně. Já jsem se docela zdráhala a myslela jsem si, že na to vlohy nemám, ale zkusila jsem to a za rok touto dobou jsem měla vyprodané semináře. Nechápu, jak se to událo, najednou jsem byla v časopisech, učila jsem a přijímala lidi a měla jsem se lépe, než kdy dřív. Takže v tom opravdu asi byla magie.

4. Co by měla umět čarodějka, aby byla k takovéto práci kompetentní?

Oj, to je těžká otázka. Čarodějnic je málo a já bych byla moc ráda, kdyby jich bylo víc. Sama ovšem vidím, jak je taková práce náročná. Musela jsem projít „křest ohněm“ a setkat se všemi svými osobními démony, abych začala mít opravdové výsledky v práci s klienty a se svými rituály. Čarodějka musí vynikat poznáním sebe sama, duševní čistotou, rozumem a zkušenostmi, být vlídná a soucitná, zároveň tvrdá tam, kde je to potřeba. Musí vést zdravý a spořádaný život, aby jí síly, které používá, nevyhodily z rovnováhy. A nesmí nepropadnout lákadlu peněz, které se často nabízejí, přiznejme si, za ošklivé věci.

Anime Noira
zdroj: facebook.com/animanoira

Lidé přicházejí, když jim psychologie a medicína nepomáhá

5. S jakými problémy za tebou lidé chodí nejčastěji?

Moje nejčastější zákaznice je svobodná žena po třicítce, která si uvědomuje, že už je nejvyšší část vdát se, ale podle mého to vlastně vnitřně nechce. Řekla bych, že nejvíce lidí mne navštěvuje proto, že se necítí šťastní a nedokáží přijít na to, kde přesně je v jejich životě zakopán kořen zla. Dost často řeším psychické potíže lidí, kteří mají magické nadání a učím je, jak s ním zacházet. Hodně žen řeší trable s láskou. Většinou lidé přicházejí, když cítí, že jim psychologie a medicína nedokáží pomoci.

6. Co tě na tvé práci nejvíce baví?

Vidět výsledky. Být svědkem toho, jak se lidem mění životy pod rukama je něco úžasného. Největší radost mám z těch nejtěžších případů, protože tam se dá hovořit často o záchraně života. Baví mne nabíjet amulety a prodávat magické pomůcky, vytvářet s lidmi mandaly a magické panenky a podobné předměty.

Mrtvoly neoživím

7. Kam až sahá moc magie? Co vše je možné vykouzlit, případně odčarovat?

To je zapeklitá otázka: magie v zásadě dokáže vše, co není fyzikálně vyloučeno, nebo to neodporuje nějakým zavedeným zvyklostem, jak funguje lidská společnost. Například nejde vykouzlit dráhu vrcholové modelky nebo hokejisty někomu, kdo už je na to starý. Nedokážu oživovat mrtvé a vracet čas. Se vším ostatním jsem schopná nějak si poradit. Uvážit, k čemu magii použít a jak je klíčem k úspěchu.

8. Jak probíhá tvůj den, když zrovna nepracuješ?

Kromě doby, kdy jsem někde na cestách, jsem „v práci“ pořád. Vím, že je to obtížná představa pro někoho, kdo chodí do zaměstnání, ale čarodějnice prostě nemá nikde píchačky, nebo firemní kartičku, kterou může někde odevzdat. Jsme v práci pořád. Lidé volají a píší, přicházejí v krizi. Občas se mi dokonce zjevují ve snech, nebo já jim. Střídám sezení s lidmi, pomoc na dálku, starost o obchůdek se svým studiem a přípravou seminářů, takže ta práce je docela pestrá. I když bych třeba o víkendech dělat nemusela, tak to dělám, protože magii a vše kolem ní miluji a nemohla bych bez ní být.

9. Ještě jednou díky moc za milý rozhovor. Mám na tebe poslední otázku: Jaké druhy kurzů ve svém oboru nabízíš?

Tak třeba teď v průběhu léta a na podzim vyučuji magii lásky a magii peněz, dvě nejstarší forma magie. Práci s čakrami a energií vlastního těla, komunikaci s duchovními bytostmi, psychickou očistu a ochranu nebo třeba výklad snů. Je toho dost a je to taková skutečná škola čar a kouzel v Bradavicích, za rok se dá absolvovat celá nebo učím také individuálně…

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.