Cestování Kultura a společnost

Romantická dovolená na Valentýna? Klidně i s malým rozpočtem!

Svátek všech zamilovaných se rychle blíží a s ním také výběr vhodného dárku z lásky. Co tento rok místo klasických darů vsadit na romantickou dovolenou? A to rovnou u moře!

Cesta za teplem není drahá

Dokážeš si představit, že prakticky v půlce února vycestuješ k moři? Pro někoho sen, pro tebe to může být realita. Ideální destinací jsou Kanárské ostrovy, konkrétně ostrov Gran Canaria. Pokud si myslíš, že výlet za teplem se musí zákonitě prodražit, jsi vedle jak ta jedle. Letenky z německého Mnichova vyjdou na 100 až 150 EUR. Pokud chceš letět z Prahy, připrav si trošku víc, minimálně kolem 8 tisíc korun za zpáteční letenku, nicméně zase můžeš ušetřit výrazně na ubytování, protože konkrétně Gran Canaria je protkána nabídkami ubytování v soukromých apartmánech. Dovolená domluvená mimo cestovní kancelář může být výrazně výhodnější. Sehnat levné bydlení není problém během celého roku, určitě doporučuji zaměřit se na méně známá letoviska na východě a severu, kde můžeš s přítelem nasát španělskou atmosféru bez turistů a objevovat magická místa.

Romantika na pláži i dobrodružství v horách

Ostrovu Gran Canaria je právem přezdíváno miniaturní kontinent. Na jihu ostrova se můžeš i v únoru při 25°C procházet skrz písečné duny v Maspalomas a během pár minut vyrazit autem do hor, kde na tebe čeká zeleň a nádherné vyhlídky… a také o poznání menší teplo. Z každého výletu se snadno stane romantická exkurze plná objevů. Až tě omrzí cestování po ostrově, doporučuji vybrat si jednu z velkého množství místních restaurací a vyrazit na večeři. Čerstvé ryby, španělského víno a dokonalé dezerty jsou ingrediencí povedeného večera, na jehož konci můžeš Valentýna náležitě oslavit. Pokud máš raději aktivní dovolenou, Gran Canaria tě rozhodně nezklame. Prakticky na každém rohu máš možnost přihlásit se do kurzu nějakého vodního sportu od surfingu po kitesurfing. Na ostrově najdeš mnoho cestiček vhodných pro cyklistiku a na své si přijdou také milovníci longboardingu a běhání. Navíc takové projížďka na paddleboardech při západu slunce také není vůbec špatná. A až tě sportování unaví, můžeš se jednoduše vyvalit na písečnou pláž a užívat si slunce.

Zážitek, který stojí za to

Vyrazit na Valentýna k moři je dárek, na který ani jeden z vás nezapomene. Užívat si pláž přesně 14. února není nemožné, stačí pouze výhodně zakoupit letenky a vyhledat si ubytování mimo cestovku. Pokud nemusíš hledět na rozpočet, protože jsi třeba zdědila velké jmění (či vyhrála v loterii), podívej se na něco opravdu speciálního. Totiž na nejlepší hotely pro milionáře. Obrovská dávka luxusu také dokáže být překvapením, které si nechá milovaná osoba jednoznačně líbit. Součástí těch nejlepších hotelů často bývá nejen wellness centrum plné relaxace a odpočinku, ale také mnoho dalších zážitků. Na Gran Canaria to je standardně například přilehlé golfové hřiště, nebo různé vodní sporty od surfingu po potápění v průzračné vodě, ve které člověk potká nejednoho mořského tvora. Je však důležité nezapomenout na to, že Valentýn by měl být především o společně stráveném čase a objevování něčeho nového, co bude oba z páru bavit. A vyrazit někam mimo ČR je skvělým předpokladem k tomu, abyste se do sebe znovu zamilovali.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.