Kultura a společnost

Romana Schichová

Jméno:
Přezdívka: Romana Schichová
Rok narození: 1993
Znamení: lev
Téma blogu: Já, zážitky, móda, kosmetika, vše, co se mi líbí a zajímá mě.
Datum založení blogu: 16.května 2011

Povaha: flegmatická s kapkou hysterie
Mám ráda: opakované sledování nejrůznějších seriálů, filmů, upravené nehty, ladící doplňky, šílené nápady, spánek, jídlo, žvýkání, fotografování a mé blízké.
Nemám ráda: odloupaný lak na nehtech, krepaté nebo mastné vlasy, mlaskání, lidi, co musí mít vždy pravdu, potlesk, mluvení s cizími lidmi.

Motto: “Nemáš-li rád sám sebe, nemůžeš mít rád ostatní.”
ICQ: 266-874-220
FB:

Po roce působení na blogové scéně Romana dokázala přesvědčit nejen čtenářky o tom, že její posty mají opravdu co nabídnout. Už na první pohled pochopíš, že tato sympatická slečna věnuje svému blogu víc než jen volný čas.

Rozhovor s Kámoškou

1) Jak dlouho už máš blog a proč jsi vůbec začala s blogováním?

S blogováním jsem začala přesně 16.května 2011 v odpoledních hodinách. Obdivovala jsem úspěšné blogerky, jejich denní přispívání a možnosti, které jim blog nabízí. Neváhala jsem.

2) Kolik času musíš blogu věnovat a je něco, co ti na blogování jako takovém vadí, ať už jsou to třeba vulgární komentáře, destruktivní kritika či přebírání textů?

V poslední době se snažím přispívat co nejčastěji, zároveň však nechci publikovat kdejakou kravinku. Takže si např. představte takovou půlhodinku na nafocení outfitu, další půlhodinku nad úpravami a vkládáním fotek na blog a poté odpovídání na dotazy a komentáře, také procházení dalších blogů. Jediné, co mi na blogování vadí, nebo spíše mrzí, jsou právě kritizující komentáře. Neříkám, když je kritika oprávněná, ale někdy jsou to opravdu banality, o kterých by mohli autoři komentářů pomlčet.

3) Proč si myslíš, že zrovna tvůj blog patří k těm oblíbeným? Je něco, co ho dělá opravdu unikátním?
Myslím si, že mým čtenářům může být hodně blízký, řeším na něm totiž mé každodenní strasti i radosti a ty zažíváme všichni. Snažím se být rozmanitá, aby si tam každý našel kousek sebe.

%CODE1%

4) Existuje mezi dívčími blogy a jejich autorkami rivalita? Je něco, co nepsaná pravidla komunity zakazují a trestají?

Řekla bych, že určitá rivalita tu je, ale raději bych to moc nerozebírala.

5) Nebojíš se toho, že si díky blogu o tobě úplně cizí člověk může zjistit velké množství informací? Je něco, o čem by si na blog nikdy nenapsala?

Nebojím se, protože mám soudnost a vím, že tam nemůžu napsat citlivé informace, jako místo bydliště a podobně. Nepsala bych nic osobního.

6) Dokážeš říct, že díky blogu si získala nové kamarádky a poznala lidi, se kterými si rozumíš? Nepíšou ti nějací tajní ctitelé?

Svět blogerů a blogerek schovává hromadu úžasných lidí a já měla tu čest některé z nich poznat. Tajní ctitelé mi nepíší.

7) Co by se muselo stát, aby si s blogováním úplně přestala? Měla už si chuť s tím někdy doopravdy seknout?

Chuť seknout s blogem mám pravidelně několikrát do měsíce. Naštěstí se vždy včas vzpamatuju a uvědomím si, kolik lidí si denně čte moje myšlenky, kouká na moje fotky, videa, komentuje a je mi líto je tu nechat, navíc, samotné by mi kontakt s nimi chyběl, blog už je mojí součástí, pomáhá mi v tom, abych se ze všeho nezbláznila a vždy mohla na chvíli utéct mimo realitu. Úplně blogovat bych přestala jedině tehdy, kdyby mě jakýmkoli způsobem omezoval (například časově).

8 ) Víš už, jakým směrem se chceš v budoucnu ubírat a myslíš si, že ti blog pomůže na cestě k dosažení cíle?

Mým nejbližším cílem je úspěšně odmaturovat a dostat se na vysokou školu. To, co bude dál, je ve hvězdách. Zda mi někdy s něčím pomůže blog netuším, ale bylo by to pěkné.

9) Co by si vzkázala dívkám, které s blogem začínají? Máš nějaké tipy & triky?

Vytrvejte, buďte nápadité, kreativní, snaživé, pište o tom, o čem chcete psát. Takový malý poznatek je, že mě vždy jako první zaujmou blogy s krásným, vzhledným, přehledným designem, takže na něm bych zapracovala, naopak odradit mě dokážou pravopisné chyby.

10) Děkuji za odpovědi a vzhledem k tomu, že jsme server Kámoška.cz, tak se tě závěrem zeptám, kdo je pro tebe opravdová kámoška?

To se nedá tak snadno říct, mám jich více a každá má nějakou svou přednost, díky které jí zbožňuju.

Blog Romana Schichová najdeš na:
www.mylittleflyingworld.blogspot.com

České blogerky
Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.