Kultura a společnost

Proč nikdy nechodit se spolupracovníkem?

Sice se říká, že srdci člověk neporučí, ale zamilovala-li ses do svého kolegy z práce či brigády, měla by sis dát pozor. A proč vlastně?

Láska

Zamilovanost a láska je krásná, přičemž člověk nikdy neví, kdy se to stane zrovna jemu. A to je někdy právě ta chyba. Je totiž sice hezké, když se ti zalíbí ten kluk, kterého jsi potkala v knihkupectví v oddělení detektivek, ale horší je, když amorův šíp proklaje tvé srdce v práci. Láska na pracovišti rozhodně není tou dobrou volbou a já ti nyní ukážu v několika bodech proč.

1. Může to být v rozporu s pravidly firmy

Na mnoha pracovištích je přímo zakázané, aby spolupracovníci spolu chodili. Je to chápáno jako nevhodné a narušující pracovní prostředí. Takže se můžeš snažit, jak chceš, ale stejně se vaše flirtování neposune nikam dál. Jedině by sis na první místo namísto práce zvolila vztah, ale to už by byl velmi rozhodný krok.

2. Jednoho z Vás mohou povýšit

Upřednostňuješ všechny lidi před sebou či prostě jsi jen takový lidumil, že by ti nevadilo, kdyby tvého přítele povýšili? I s tímhle je třeba počítat. A to samé v opačném případě. Myslíš si, že vám spolu stále bude tak dobře, když budeš najednou jeho nadřízená, ačkoliv jste původně pracovali na stejné úrovni?

3. Nikdy v tom nejste sami

Pokud začneš chodit s někým, s kým také pracuješ, pak bys měla zvážit také to, že tento vztah nikdy nebude jen o vás dvou. Vždycky do toho budou také zahrnuti ostatní lidé, se kterými pracujete, a těm to třeba nemusí být zrovna po chuti. Takže pokud nechceš chodit do práce, kde tě všichni nemají rádi, protože je tvůj vztah otravuje, řekni si stop.

4. A co po rozchodu?

Nejdůležitější je ale to, co nastane po rozchodu. Denně se budete vídat na pracovišti a udržet profesionální tvář, během porady, když si vzpomeneš, jak tě ten hajzl podváděl, rozhodně není jednoduché. Rozejdete-li se ve zlém, potom se tvoje zloba může projevit také jinak – např. jeho neustálým pomlouváním mezi kolegy, či potápění jeho nápadů v práci, apod. A takové lidi nemá nikdo rád.

Vztahy

Láska a vztahy mezi lidmi nikdy nebyly a nikdy ani nebudou jednoduché. Ty bys však měla myslet také na budoucnost a promyslet si, co všechno je v sázce. Pokud si ale stále myslíš, že chodit s tím sexy klukem, co dělá u vedlejšího stolu, je dobrý nápad, tak do toho. Ale pamatuj, byla jsi varována.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.