Kultura a společnost

Probuď se ze zimního spánku

Venku je zataženo, přívaly sněhu neustávají a rtuť teploměru je většinou stále pod nulou. Sociální sítě jsou zaspamované toužebnými statusy o příchodu léta. Lidé v tvém okolí jsou nepříjemní, unavení a romrzelí. Jak jen jsem se mohla na tu zimu těšit, stěžuješ si v duchu určitě. Vykašli se na tyhle zimní deprese a pojď raději společně s mými radami naproti létu!

Dlouhá zima má vliv na lidskou psychiku. Začni se probouzet ze zimního spánku a uvítej jaro pořádně!

Deprese a roční období

Jarní deprese, podzimní deprese, zimní deprese… Tyhle stavy přicházejí snad s každým ročním obdobím! Není se proto třeba divit, že postihují až 60 % populace. Proč se ale skoro nikde nemluví o letní depresi? Z prostého důvodu! Změna klimatických podmínek a také nedostatek slunce a světla vede k nedostatku vitamínu D a to má za následek zmíněnou přecitlivělost a únavu.

Úsměv díky hudbě

Je jasné, že když ráno vstáváš a za okny vidíš tmu a sychravo, rozhodně tě to do nového dne nepovzbudí. Když jedeš autobusem nebo jdeš do školy pěšky, raději si pustíš nějakou tu smutnou písničku, která k tomuhle počasí prostě jde mnohem lépe, než nějaký párty song. Zima ale pomalu končí a ráno už to venku zdaleka navypadá tak děsivě. Zkus si najít nějakou alespoň trochu povzbuzující písničku (já mám třeba Touch The Sun od české zpěvačky Debbi). Uvidíš, jak moc hudba dokáže ovlivnit náladu.

Připravuj se na léto

Co na tom, že se sluníčko ještě schovává. Nic ti přece nebrání v tom, aby ses na léto mohla alespoň začít připravovat. Udělej si radost a zkus se na internetu poohlédnout po nějakém tílečku, podpatcích, nebo jiném oblečení, které máš vyhrazené pro léto. Dobrým nápadem je také začít pomalu a jistě formovat postavu. Když to nebudeš zbytečně odkládat, můžeš pak v plavkách zazářit! Nezapomeň také, že je nejvyšší čas začít si hledat letní brigádku.

%CODE1%

Zažeň depku jídlem

Pohonnou látkou pro tvůj organismus není v tomto období nic jiného, než uhlohydráty. Najdeš je v úplně obyčejných surovinách, jako jsou brambory, těstoviny nebo celozrnné pečivo. Nepodceňuj ani sílu vitamínu C, který můžeš najít i v lékárnách v nejrůznějších podobách. A hlavně, nezapomeň na pitný režim. To přece platí v každém období!

Nestraň se společnosti!

Ven by tě v tomhle počasí nikdo nedonutil jít? Chyba! Čas od času si udělej chvilku na své přátele nebo na návštěvu prarodičů. Společnost druhých je nejúčinnějším prostředkem proti pocitům smutku a deprese. A mimo to jim také určitě uděláš radost.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.