Kultura a společnost Sex a vztahy

Přivítej jaro pořádně

Jaro bude brzy v plném proudu, proto je potřeba si udělat pořádnou jarní inventuru jak v šatníku, tak v životě i v sobě samé. Jak a kde nejlépe začít se ti pokusím poradit v následujících několika řádcích. Neboj, s příchodem tohoto jara rozhodně rozkveteš letos i ty.

Jarní očistec těla

Jaro je jen takovou menší zastávkou před horkým létem a po dlouhé studené zimě si určitě i ty (jako každá holka) říkáš, že by bylo fajn zbavit se dvou nebo tří nabraných kilogramů přes zimu. Vyzkoušej diety od kamarádek, které mají odzkoušené a jsou tak i ověřené a nebudeš se muset bát případného jojo efektu. Poradit se můžeš samozřejmě s odborníkem i s ostatními na internetu, ale přeci jen budeš více věřit těm, co znáš. Říká se, že ve dvou se to lépe táhne a platí to i při dietě. Můžete se s kamarádkou domluvit a hubnout spolu, na víc pokud zahrnete do vašeho dietního procesu nějaké sportovní aktivity ještě si při tom užijete zábavu. Je také důležité, abys po dietě nezačala jíst jako urvaná ze řetězu, to by pak bylo vynaložené úsilí k ničemu.

%CODE1%

Jarní únava

I když se nejedná o vážnou nemoc a nemusíte s ní hned běžet k doktorovi, je na čase jí dát sbohem. Rozhodně ti pomůžou procházky na čerstvém vzduchu, už jen sluníčko ti dodá pozitivní myšlení. Je také dobré zahrnout do svého jídelníčku více zeleniny a ovoce, nejenom, že je to zdravé, ale dodá ti to potřebnou energii a po pravdě, všichni víme, že miska ovoce je zdravější než pytlík brambůrek. Klidně můžeš se svým přítelem uspořádat „jarní ovocný piknik“, sbalit deku, do termosky uvařit bylinkový čaj, který ti taktéž pročistí tělo, a můžete vyrazit. Svému tělu ani neublížíš vitamíny v podobě prášků, na trhu je několik druhů doplňků stravy, doporučuje se doplnit zásoby vitamínu C, který je obsažený v citrusových plodech. Důležitý je i stále opakovaný spánek, nejméně 8 hodin denně, ráno vydatná snídaně a nemusíš se bát, že budeš ve škole první hodinu usínat na lavici.

Jarní úklid v šatníku

Určitě se už těšíš, až uložíš teplé zimní kabáty a boty na dno skříně a dobrého třičtvrtě roku je neuvidíš. Pokud jsi ještě nezačala, měla by sis pospíšit, sama budeš překvapená kolik kusů nenošeného a nepotřebného oblečení najdeš ve svém šatníku. Ke všemu pokud zjistíš, že některé věci ještě nejsou přímo k zahození, můžeš je zkusit prodat na některých internetových bazarech, nevyděláš na tom samozřejmě balík peněz, ale každá koruna dobrá ne?

Jarní „úklid“ i ve vztahu

Sice to není tak, že by ses hned s příchodem jara musela nutně rozcházet se svým klukem, ale pokud u vás přetrvávají dlouhodobé neshody, bude rozumné vztah ukončit. Pokud u vás není rozchod přímo na spadnutí, ale jsou určité věci, které ti na něm vadí, zkus si s ním o tom promluvit a zahnat tak myšlenky na rozchod, co je totiž větší romantika než randění při hřejivém jarním sluníčku po studené zimě.

Přivítej jaro pořádně

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.