Kultura a společnost

Prago Union přichází V barvách

Česká hiphopová kapela Prago Union mě vždy dokázala mile překvapit, protože její texty se od zbytku scény zkrátka liší. Osobně tenhle žánr doopravdy moc nemusím a všichni ty Rytmusové, Hugo Toxxxové a BiggBossové jdou kolem mě. Prago Union se začátkem tohoto školního roku přináší album V barvách. Loňský Dezorient Express mě moc bavil, a proto jsem se na tohle nové album doopravdy těšila.

Originální zabarvení

Kato na novém albu V barvách skvěle využívá všech stereotypů, které máme spojeny s jednotlivými barvami a každý track tak přináší samotný příběh, myšlenku, hloubku a postoj. Skoro bych řekla, že tohle album Prago Union vydalo čistě pro radost a Kato se na něm absolutně lyricky odvázal. To však neznamená, že se jedná o nějaký mix všemožných experimentů bez hlavy a paty. Pozorný posluchač a fanoušek kapely Prago Union najde ve skladbách opravdu velké množství různých konexí. Například skladba Vybarvená obsahuje smysluplně poskládané názvy všech skladeb, které kdy tento český rapper nahrál (včetně těch z dob legendární kapely Chaozz, kde vystupoval jako Deph). Zbytek prozrazovat nebudu, protože tak nějak tuším, že bych tím některé z vás připravila o všechna příjemná překvapení při prvním poslechu celého alba. Na albu najdeš celkem 13 “barev”.

Prago Union – Vybarvená

Bílá je ta, co střídá černou

K novému albu V barvách si musí posluchač najít cestu, protože nepředpokládám (a vlastně tak nějak i doufám), že se jednotlivých skladeb ihned chytí Evropa 2 a bude je hrát stokrát denně. Možná ale budu překvapená. Prago Union si opět jdou vlastní cestou a já osobně už se těším, až si zajdu na jejich koncert a podpořím kvalitní a nápaditou hudbu. Album se necpe za každou cenu do přízně TOP 10 hitparádového posluchače a každého jeho barva dává celku dokonalý smysl. Kato opět dokazuje svůj talent na 100 %.

Záznam z release párty

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.