Kultura a společnost

Podzimní únava v posteli? Afrodiziaka to jistí!

Deštivé počasí, chladný vítr a seschlé listí. Charakteristické rysy podzimu nejsou vítanými společníky a přispívají spíše k nicnedělání. Co dělat, když podzimní únava vleze až k tobě do postele?

Síla afrodiziak

Afrodiziaka neboli prostředky, jimiž se stimuluje jak ženské tak mužské sexuální libido, jsou sice často dostupná v lékárnách, ale co si zkusit zahrát na bábu kořenářku? Látky povzbuzující chuť k sexu se dají sehnat nejen jako chemicky upravené tobolky, ale i jako přírodní potraviny a plody v obchodech. A na podzim mnoho z nich dozrává, proto je můžeš mít pěkně čerstvé. Mimo známějších afrodiziak, jako je například šafrán, rukola či vodní meloun, dozrávají totiž i tyto povzbuzováky.

Bylina nadrženého kozla

Tento o svých účincích jasně vypovídající název si vysloužila škornice šípolistá, bylina pocházející z jihovýchodní Číny. Název dostala poté, co pastýři zjistili, že jejich kozlové jsou po spasení této rostliny velmi sexuálně aktivní. V dnešní době ji lze užívat ve formě čaje, kdy má poté účinek na potlačení předčasné ejakulace či vliv na větší sexuální prožitek.

Látky ze škornice šípolisté se přidávají i do Viagry.
zdroj: botanic.cz

Nápoj lásky

Dalším sexuálně povzbudivým prostředkem je Borojoa. Zvláštností této rostliny je, že se rozděluje na mužské a ženské byliny, přičemž pouze ty ženské mají plody. Z nich se poté dá připravit nápoj lásky zvaný Jugo d´amor.

Borojoa patinoi
Hnědé plody Borojoa patinoi, z nichž se dá vyrobit nápoj lásky.
zdroj: en.wikipedia.org

Japonský povzbuzovač

Kabocha neboli Hokkaido zelené či jednoduše japonská dýněpodzim, i tak by se daly nazvat plody, jež se pěstují především v Japonsku a Thajsku. Využívají se především jako součást tradičních thajských dezertů a to díky své výrazné sladké chuti.

Kabocha
Japonská dýně Kabocha typická svou sladkou chutí.
zdroj: snow-anu.blogspot.cz

Aztécké tajemství

Listy Damiány, neboli malého keříku s drobnými žlutými kvítky, byly využívány jako afrodiziaka už starověkými Aztéky. Rostla jim totiž přímo za humny, jelikož nejlepší podnebí pro ni je ve vyprahlých oblastech Střední Ameriky.

Damiána
Aztécké tajemství spokojeného sexuálního života je vyzrazeno – Damiána.
zdroj: divany.hu

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.