Kultura a společnost

Ojeté vozy s prověřeným původem potěší celou rodinu

Kupovat ojetý vůz je vždy trochu jako sázka do loterie. Můžete koupit skvělý vůz za velmi dobrou cenu či se naopak nechat oklamat.

Jednou z nejčastějších věcí, se kterou autobazary klamou své zákazníky, je původ vozu. Vy, jakožto potenciální vlastník vozu, byste jeho původ rozhodně neměli brát na lehkou váhu. Pokud je na vůz uvaleno věcné břemeno, či je rovnou kradený, může to na vás mít neblahé důsledky do budoucna. Co dělat, abyste se tomuto neblahému překvapení vyvarovali?

Systémy na prověření vozu

Vzhledem k velikosti trhu ojetých vozů je nutné denně prověřovat obrovské množství vozů. Proto vznikly mezinárodní systémy CARDETEC a CEBIA, které toto prověřování výrazně zjednodušují. Jsou to mezinárodní systémy, takže jejich prostřednictvím můžete prověřit i vozy ze zahraničí. Dobré autobazary tyto vozy prověřují automaticky a neprověřené vozy vůbec neprodávají. Příkladem toho je například pražský autobazar Auto Výhybka Praha.

Záruka na původ vozu

Papírovým prověřením to samozřejmě nekončí. I když jsou tyto systémy velmi spolehlivé, vždy existuje určitá pravděpodobnost oklamání ze strany prodávajícího (prodejce o tom nemusí vůbec vědět). Proto slušné autobazary (například již zmiňovaný pražský autobazar Auto Výhybka Praha) poskytují 100% záruku na původ vozu. Tím pádem se nemusíte bát, že budete bez auta i bez peněz.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.