Kultura a společnost

Obnovují manželský slib jen nenasytné paničky?

Obnovení manželského slibu probíhá především v USA, ale každopádně je celkem častou událostí i u nás. Ale nevyužívají toho ženy, kterým se stýská po roli nevěsty?

Což takhle dát si ještě jednou svatbu s tím samým člověkem?

Druhá svatba bez rozvodu

Obnovení manželského slibu je přesně to, co název říká. Manželé znovu vysloví svůj slib, kterému prodlužují platnost. S nikým se ani nemusíš rozvádět, ani měnit partnera a vdáváš se napodruhé. Dělá se to totiž ve stylu druhé svatby, tudíž svatba se vším všudy, ale tentokrát číslo dva. Některé manželské páry nevyžadují vyloženě styl svatby, ale spíše takové oslavy lásky, ale někteří manželé si naopak dávají záležet na tom, aby to byla svatba, jak se sluší a patří.

A jako proč?!

U některých párů je druhá svatba téměř nutná, jelikož tu první z nějakého důvodu tzv. odflákli. Mohlo dojít k rychlému obřadu, kvůli blížícímu se těhotenství. Někdy se páry berou „tajně“, jelikož by to rodiče nedovolili. Nebo se udělá jen obřad na příslušném úřadě, jelikož pár si je oddaný, chtějí být manželé, ale na větší svatbu nemají peníze, a tak dále… Takových párů je celkem dost, a když si našetří, nebo na to přijde vhodná doba, obnoví svůj manželský slib, a tentokrát na vysněné svatbě. Jindy jde o to, že manželský pár je spolu dlouhá léta a muž nebo žena požádají druhého o ruku, aby ukázali, že si ho stále váží. V takovém případě manželé vysloví své ano ve výročí jejich svatby. Ale někdy se stává obnovení manželského slibu spíše trendem u paniček, kterým se stýská po obdivu a svatebních šatech. Udělají další honosnou svatbu, aniž by z toho byla druhá polovička nadšená. Bohužel i to se může stát.

Nevýhody…

Když se chcete brát napodruhé, musíte na to mít čas i peníze. Čas z toho důvodu, že každá událost se musí plánovat, větší i menší. A peníze, protože každá událost se také musí platit. Navíc u některých párů, které obnovují svatební slib brzy, např. po roce nebo dvou, to může vypadat i lacině a rodina to nemusí pochopit. Vypadá to, jako by byl slib porušen, nebo se pár musel brát znovu, jelikož došlo k nějakému rozdělení. Také to může způsobit i určité problémy, pokud s tím jeden z manželů nesouhlasí, nebo je nepříjemně zaskočený.

Ale výhody to má

Pokud chce manžel/ka ukázat, jak druhého miluje i po dlouhé době, je to příjemným důkazem. Navíc to může vztah ještě více upevnit. A samozřejmě to může být i u těch párů, u nichž došlo k nějakému problému, ale chtějí zůstat spolu. Kdo říká, že u toho musí být celá familia? Stačí mít svědky a udělat si romantiku klidně za hranicemi. Někdy může taková druhá svatba i manželství zachránit a navrátit ztracenou nedůvěru. Každopádně, ať už je to napoprvé nebo napodruhé, pokaždé si rozmyslete, jestli je správná volba toho druhého požádat o ruku. Místo druhé svatby můžete jet třeba na dovolenou a udělat si raději druhé líbánky, což by některým párům prospělo více.

2 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

    • 😀 Ale může, stát se může vše 🙂 Myslíš, že Tě druhý nechce a on chce 🙂 I když já se přikláním k jedné svatbě a jednomu slibu. Každý jsme jiný.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.