Kultura a společnost

Nové uskupení SLZA představuje debutový singl „Lhůta záruční“

Sympatická a charizmatická dvojice SLZA představuje svůj debutový singl s názvem „Lhůta záruční“ a dává jasně najevo, že chce moderním soundem a produkcí pořádně oživit české hudební vody.

Co a kdo je SLZA?

Kytaristu Lukáše Bundila (koncertní zkušnosti mj. s Xindlem X) se zpěvákem a hráčem na klávesy Petrem Lexou svedla dohromady náhoda a s nadsázkou se dá říct, že i YouTube. „Když jsem zakládal Slzu, hledal jsem zpěváka. Náhodou jsem se prokliknul na Petrův YouTube kanál, kde měl své covery zahraničních písniček. Okamžitě jsem vědel, že jsem objevil velký talent,“ vzpomíná Lukáš a dodává: „Hudbu se snažíme dělat s přístupem, který sami obdivujeme a který nacházíme v současné světové pop music. Velký důraz také klademe na české texty. Česká populární hudba často postrádá aktuální světové trendy a přístupy – to bychom rádi změnili.“

Zpěvák a klávesista Petr Lexa (původně herec Jihočeského divadla) je pro českého diváka znám spíše jako youtuber s přezdívkou Hoggy. Stejnojmenný kanál na YouTube, který založil v roce 2013, za pár měsíců překonal hranici 100 000 odběratelů a jeho videa patří k nejsledovanějším.

Společně se singlem představují Lukáš a Petr také videoklip. Námětu a režie se ujal zkušený Ondřej Urbanec, který stojí za klipy Charlie Straight, Nebe, Adama Mišíka, Support Lesbiens, TataBojs, 100°C nebo Tonyi Graves.

První poslední

Video vzniklo během letošního podzimu a natáčelo se na různých místech v Praze. Roli přítelkyně zpěváka ztvárnila sympatická mladá herečka Veronika Hájková. „Možná jste zažili vztah, kdy se snažíte pro druhého udělat první poslední, o něco usilujete, bohužel to ale není opětované. A jednoho dne vám dojde trpělivost. Přesně o tom Lhůta záruční je,“ říká zpěvák Petr a dodává: „Koukněte se na klip a určitě hned pochopíte.“

Pro více informací o skupině SLZA neváhej navštívit oficiální web a facebook stránku.

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.