Kultura a společnost Zvířátka a příroda

Najdi si své totemové zvíře

Nebylo by fajn mít svého osobního pomocníka a rádce, který by ti pomáhal překonávat všechny nepříjemné problémy? Něco, co by ti dodávalo sílu a povzbuzovalo tě při jakékoliv příležitosti? Není lehké být na všechno sama, to přece každý ví. Proto ti teď poradím, jak v sobě totemové zvíře objevit a k čemu všemu ti může být užitečné.

Co je to totemové zvíře?

Totemové zvíře se někdy nazývá i silové zvíře. To je proto, že nám dodává sílu a velmi nám pomáhá zvládat těžkosti. Vzniklo už v pradávných dobách – asi už víš, že indiáni nebo lidé z kmenů uctívali jedno zvíře, připodobňovali se k němu a snažili se ho napodobit. Byli kmeny jaguárů, orlů, medvědů… Určitě to všechno nevymýšleli jen tak z dlouhé chvíle.

Jak to funguje?

Když se skamarádíš se svým osobním zvířetem a plně ho přijmeš ve své mysli, stane se tvou součástí. Není to tedy pouze něco duchovního, co by ti mělo imaginárně pomáhat, chránit tě. Především se stane tvou další identitou a tvým osobním rádcem. Každý nějaké zvíře má, ale ne všichni ho dokážou objevit. Někomu to celé může připadat jako hloupost, ale já ze své vlastní zkušenosti vím, že to funguje. Není to totiž něco hmatatelného, co by se dalo jednoduše popřít – je to hluboce zakořeněné ve tvé mysli a záleží jen a jen na tobě, jestli toho dokážeš správně využít

Jak své zvíře najdu?

Každé zvíře má odlišné schopnosti, každé má povahu a vlastnosti, které se u jiných zvířat neobjevují. Mělo by ti být podobné, aby ses s ním dobře ztotožnila. Neplatí však, že tvé totemové zvíře je to, které se ti nejvíce líbí. Nemůže to být pes, protože ho máš doma a máš ho ráda. Nemůže to být delfín, protože ti přijde roztomilý. Ne. Mělo by to být něco, s čím dokážeš plně splynout.

Osobní setkání se zvířetem

Existuje mnoho technik, jak své zvíře najít. Asi nejlepší pro tebe bude, když si zkusíš odpovědět na následující otázky: Je nějaké zvíře, které tě fascinuje a přitahuje tě? Potkáváš nějaké zvíře často? Máš to zvíře raději než všechna ostatní zvířata? Vzpomeň si, kdy jsi byla poprvé jako dítě v zoo. Které ze zvířat jsi chtěla vidět jako první? Máš z některého zvířete respekt, bojíš se ho? Všechny tyto otázky ti můžou pomoct v hledání. Dej si ale pozor na to, aby ses neupnula pouze na zvíře, které se ti jen líbí a jinak ti nepřijde moc zajímavé. Mohla bys zabránit tvému skutečnému zvířeti, aby si k tobě našlo cestu.

Jak ho poznáš?

Abys zvíře našla, je dobré vyrazit někam do přírody, dívat se do dálky a přemýšlet o něm. Hodně lidí našlo své zvíře tím, že ho zahlédlo pohybovat se skrz stromy. Až ho najdeš, určitě to poznáš, je to velmi intenzivní zážitek při kterém máš pocit, že ses tím zvířetem stala, cítíš jeho pohyby a najednou víš, že k tobě patří.

Je to jen na tobě

Pokud se snažíš zvíře najít a nedaří se ti to, nezoufej. Může se u tebe objevit kdykoliv – klidně hned teď nebo třeba až za měsíc. Je jisté, že každý člověk své totemové zvíře má a je jen na tobě, jestli ho uvnitř sebe probudíš.

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.