Bydlení Kultura a společnost

Na co myslet při výběru skříně?

Dochází úložní prostor a místo pro oblečení? Pokud ano, je nejvyšší čas to řešit.

Pokud hledáte ideální řešení, rozhodně se jaké skvělá možnost jeví nová vestavěná skříň. Její výhodou je to, že dokáže nabídnout úložných prostorů potřebný dostatek. Jak tu ideální vybrat? V tom vám dokážeme pomoci s našimi radami.

Velikost je základ

To hlavní, co je třeba zohlednit, je rozhodně velikost dané skříně. Tedy její rozměry. Zohlednit je třeba dvě věci. První je ta, že čím bude skříň větší, tím pro vás lépe – více se vám toho do ní vejde. Dále však nezapomínejte na prostor ve vašem domě nebo bytě. Velikost by měla odpovídat i rozměrům místa, kam ji chcete umístit. Důležité rozměry jsou hned tři, a to:

  • Délka
  • Hloubka
  • Výška

Jak bude skříň vypadat?

Tady je dobré nechat průchod vašemu estetickému cítění a tomu, co máte ráda a co se bude do vašeho interiéru skvěle hodit. Dnes není problém pořídit skříň v mnoha dekorech. Mohou být moderní, pestré a lesklé, stejně jako se může jednat o stále velmi populární imitace dřeva. Ve světlém i tmavém odstínu.

Dále je dobré přihlédnout k různým dekoračním prvkům. Mohou to být třeba i různé ozdobné lišty. Připomeňme i to, že některé dekorační prvky jsou i praktické. Jde třeba o úchyty potřebné k otevření, stejně jako se může jednat například také o důležité zrcadlo, nalepené na křídle skříně.

Co nabídne uvnitř?

Možnosti jsou hned dvě a není žádným problémem, když se rozhodnete pro jejich kombinaci. Záleží jenom na tom, jaké máte oblečení a jak si ho chcete ukládat. Můžete tak uvnitř skříně využít klasické police, na které oblečení standardně složíte. Dále se vyplatí myslet i na prostor s běžnou šatní tyčí, která je určena na oblečení, které budete mít pověšené na ramínku. Dané rozdělení je vhodné promyslet předem, jelikož s některými prvky už nebude možné hýbat.

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • No, já si zrovna nedávno říkala, jestli by už nebylo na čase koupit novou skříň, protože do té, co mám v ložnici už se pomalu nic nevejde. Nakonec se ale ukázalo, že jen stačilo udělat trochu pořádek v té staré. Byste nevěřili co všechno jsem tam našla. Objevila jsem tam dokonce i své staré těhotenské kalhoty z https://www.happymum.cz/0,tehotenske-kalhoty.html které jsem na sobě neměla x let.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.