Kultura a společnost

Muzikál Carmen

Hudební divadlo Karlín v Praze opět uvádí nezapomenutelný muzikál Carmen. Čím je tak výjimečný? O čem vlastně je a na co se můžeš těšit? Především na výbornou hudbu, skvělý děj, nezapomenutelné efekty a také na vynikající herecké obsazení a výkony. Pokud se chceš o muzikálu Carmen, v němž v hlavní roli září Lucie Bílá, dozvěděť víc, tak neváhej a pokračuj dál ve čtení.
Muzikál Carmen

Proč je muzikál Carmen výjimečný?

Muzikál Carmen je výjimečný hned z několika důvodu, ať už proto, že tu měl v říjnu 2008 celosvětovou premiéru, nebo protože ho pro českou muzikálovou scénu sepsali v broadwayském stylu tři vynikající zahraniční autoři (Hudba: Frank Wildhorn, Texty: Jack Murphy, Libreto: Norman Allen). Takový divadelní zážitek Praha ještě asi nepoznala, během představení uvidíš i živá cirkusová zvířata. Hudební divadlo Karlín si připravilo i malou zajímavost – má nainstalované titulkové zařízení. Díky němu můžeš porovnávat text s tím originálním. V neposlední řadě je to také dobrá vychytávka pro zahraniční turisty.

Na co se můžeš těšit?

Muzikál Carmen je plný různých efektů, odvážných cirkusových scén, světelných show. Kombinace “hvězdného” obsazení a výborné hudby zaručuje, že se nebudeš nudit a necháš se vtáhnout do děje.

%CODE1%

O čem vlastně muzikál Carmen je?

Na úvod bych chtěla říct, že muzikál Carmen není jaksi zmodernizovaná opera či kniha, těmito díly se autoři pouze inspirovali. Ale teď už k ději. Do města, vedeného starostou Mendozou, přijíždí cikánský cirkus. Jeho členkou je i okouzlující, nebezpečně smyslná Carmen. Zamiluje se do ní důstojník José, který se však nedávno zasnoubil s dcerou starosty Katarínou. Carmen svádí věrné muže a poté se jim “vysměje” do očí. José ji má zatknout a odvést k výslechu, u kterého odmítne návrhy kapitána Zunigy. Starosta a kapitán se snaží Carmen získat pro sebe, ale z jejich spárů ji vysvobodí José, před zraky Kataríny ji odvleče pryč. Kapitán se krásné dívky nechce vzdát a proto se rozhodne ji získat i kdyby měl Josého zabít.  Objeví se tam i Garcia. José s Carmen se ukryjí v lese. Garcia kapitána Zunigu zabije,  ovšem nožem Josého, který se nevědomky stává psancem. Starosta požaduje jeho zabití, ale José se skrývá v lese kde ho najde jeden jeho přítel a najde ho tam i Carmen, která svolí i k záchraně Kataríny. Při představení cirkusu, kde se objeví i José si Garcia vybere jako dobrovolnici do kola smrti Katarínu, překazí mu to však Carmen. José ho obviní z vraždy kapitána Zunigy. Garcia se k ní sice přizná. Myslíš si ale, že se k ní přizná jen tak? Má v ruce ještě jeden nůž a v momentu překvapení ho chce hodit…

Ptáš se na koho a jak to dopadne? Zajdi se na muzikál Carmen podívat do HdK .

Nejbližší termíny představení:

24. 2. – 19:00
25.2. – 19:00
26.2. – 19:00
27.2. – 15:00 a 19:00
3.3. – 19:00
4.3. – 19:00
5.3. – 19:00
6.3. – 15:00 a 19:00

Vstupenky na muzikál Carmen, který uvádí Hudbení divadlo Karlín si můžeš koupit nebo rezervovat na stránkách Hudebního divadla Karlín, ceny se pohybují zhruba od 230 Kč do 700 Kč. V hlavních rolích muzikálu Carmen můžeš vidět: Lucii Bílou, Václava Noida Bártu, Martina Poštu, Jiřího Korna, Hanku Křížkovou a další.

Tým, podílející se na tvorbě a fungování muzikálu Carmen:  Překlad a české texty – Adam Novák, Zpracování příběhu – Egon Kulhánek a Adam Novák, Režie – Gabriel Barre, Choreografie – Pavel Strouhal, Producent – Egon Kulhánek.

Pro zajímavost můžu dodat, že muzikál Carmen byl uveden pod záštitou MUDr. Pavla Béma.

Na muzikál Carmen ti doporučuji zajít, je to skvělá podívaná, která se jen tak nevidí.

Štítky

1 komentář

Klikni pro přidání komentáře

  • Pokud jste ještě nebyli v divadle Karlín, můžu tenhle muzikál jedině doporučit! Lucka je v něm úžasná a ten zážitek z toho divadla! Měli jsme lístky na balkón a ohromně jsem si to užívala.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.