Kultura a společnost

Moje oblíbené playlisty na celý den

Nedokážu si svůj život představit bez hudby. Tyhle playlisty jsou plné hudby, kterou ráda poslouchám v průběhu dne.

Moje hudební kolekce

Stránka 8tracks je mou osobní studnicí inspirace a hudby když nevím, co poslouchat – moje hudební kolekce je totiž docela velká, ale někdy prostě nemám náladu na nic z toho, co se v ní nachází, a v takovou chvíli přichází na řadu právě 8tracks. Prostě zadám, jakou hudbu bych asi chtěla poslouchat, nebo jak se právě cítím, a 8tracks na mě „vyplivne“ playlisty, které by se mi mohly líbit.

Na probuzení

Abych se ráno vyhrabala z postele, potřebuju něco, co bude rychlý, optimistický a plný energie. Pokud máš radši mainstreamovou hudbu, určitě se ti zalíbí playlist Morning tunes, který začíná optimistickým „Wrapped Up“ od Ollyho Murse.

Celý playlist najdeš tady.

Pokud jsi naopak spíš příznivkyní alternativní hudby a ráda se probouzíš pomaleji, možná by tvým šálkem káva byl spíš playlist Ripped jeans and big dreams, který je mým oblíbeným pro víkendová rána, kdy mám na všechno spoustu času a klidu a po probuzení vím, že se můžu klidně ještě válet v posteli, protože se nikam nechystám a mám čas přečíst si knížku a udělat čaj a tak. Playlist otevírá píseň „Big Jet Plane“ od Anguse a Julii Stone.

Celý playlist najdeš tady.

Na cestu do školy/ze školy

Podobně jako při probouzení potřebuju rychlou hudbu, která mě udrží vzhůru celou cestu, abych náhodou nepřejela zastávku. Naposledy jsem cestou poslouchala playlist Let’s get lost, který najdeš tady.

Jedním z mých nejoblíbenějších playlistů na cestování kamkoli, ať už do školy nebo někam jinam, je rozhodně Fast n‘ happy, který začíná písní „You Make My Dreams“ z jednoho z mých nejoblíbenějších filmů – 500 Days of Summer. Navíc se na něm nachází i „Let’s Dance to Joy Division“, což je moje nejoblíbenější píseň od The Wombats.

Playlist tady.

Na učení (a na čtení)

Když se potřebuju na něco soustředit, ráda poslouchám instrumentální hudbu, protože mě nerozptylují její slova. Playlist, který můžu poslouchat dokola a dokola, je Frostfall, protože je plný hudby ze soundtracků mých oblíbených filmů a seriálů – včetně „The Wardrobe“ z první zfilmované Narnie.

Playlist tady.

Dalším z mých oblíbených playlistů na poslouchání při čtení nebo učení je Fairytales. Ten najdeš tady. Skládá se ze soundtracků i klasické hudby a je naprosto úžasný.

Ke kreativní činnosti

Jelikož tvořím cokoli na základě toho, jak se cítím, tak většinou hledám playlisty podle toho. Tím současným je Be creative, který najdeš tady.

Vytvořila jsem ale i svůj vlastní playlist, ve kterém jsem se snažila nějak vyjádřit pocity, které mě většinou vedou k malování, focení nebo psaní. Pojmenovala jsem ho Art cannot wait a je mixem hlavně hudby, která je smutná nebo kterou ráda poslouchám, když jsem naštvaná, což je pocit, který mě ke kreativní činnosti (jakékoli) vede nejčastěji. Najdeš na něm například „Swingin Party“ od Lorde nebo „Gasoline“ od Troye Sivana.

Playlist najdeš tady.

K projíždění internetu

Devadesát procent času, který strávím na internetu, sestává z projíždění tumblr, hledání inspirace pro články na blog nebo prohlížení YouTube videí. Obzvláště k prvním dvěma si ráda poslechnu akustickou hudbu nebo nějaké covery, a oba tyhle parametry splňuje playlist Tumblr, rain and music. Ten najdeš tady: http://8tracks.com/yuyu-ng/tumblr-rain-and-music.

Dneska jsem se ale zaposlouchala do playlistu Summer twilight a ten se mi taky hodně líbí. Najdeš ho tady.

Na spaní

Prášky mě občas udržují moc dlouho vzhůru a potřebuju hudbu, která mě trochu zklidní a uspí. Proto jsem si zamilovala playlist It’s getting dark, který otevírá nádherná skladba „Boats and Birds“ od skupiny Gregory and the Hawk.

Playlist najdeš tady.

Zalíbil se ti některý z mých playlistů? Nebo máš tip na něco, co bych si měla poslechnout? Poděl se v komentářích. 🙂

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.