Kultura a společnost

„Mějte se rádi nejen o Vánocích,“ vzkazuje zpěvák Ben Cristovao

Přináším vám exkluzivní rozhovor s úspěšným a oblíbeným zpěvákem Benem Cristovao. Nadaný exotický talent miluje zpěv, tanec, sport, krásné ženy, ale i Vánoce.

Barbar i romantik

Exotický zpěvák a tanečník Ben Cristovao na sebe poprvé upozornil v pěvecké soutěži Československá Superstar. Jak napovídá jméno, není obyčejný Čech, jeho matka je Češka a otec pochází z Angoly. Jeho nový vánoční videoklip s kamarádkou Annet vezme za srdce nejednu ženu. Nedávný pražský křest Benova nového alba Made In Czechoslovakia v klubu Roxy byl úplně vyprodaný. Je to již několik let, co se i aktivně věnoval snowboardingu, ale sportu je nadále věrný. Momentálně se naplno věnuje svému projektu The Barbarians, který má za cíl motivovat lidi k lepším výkonům.

Foto: Dereck Hard

Dobrý, i když ne jednoduchý start

1) Ahoj Bene, předem ti moc děkuji, že jsi souhlasil s rozhovorem. Můžeš se nám ve stručnosti představit?

Ahoj, je mi 27 let, pocházím z Plzně, kde jsem se narodil, ale většinu života jsem strávil v Praze. Jsem zpěvák, textař, dá se říct taky sportovec, dělám několik sportů najednou. Jsem i tak trochu cestovatel, teda rád bych, ale není na to tolik času, kolik bych si přál.

2) Do povědomí širší veřejnosti ses dostal účastí v soutěži Československá Superstar, ve které jsi tuším skončil na 7. místě. Jsi rád, že jsi do toho šel a můžeš se nyní díky popularitě věnovat zpěvu a tanci?

Určitě. Byl to dobrý, i když ne jednoduchý start k tomu, co dělám dneska. Pomohlo mi to hodně a jsem za to rád.

„Mějte se rádi nejen o Vánocích,“ vzkazuje zpěvák Ben Cristovao
Foto: Dereck Hard

3) Jako tanečník ses uplatnil v seskupení JAD Dance Company, vedeném Yemim AD. Jak spolu vycházíte?

Suprově. Je to člověk, který je nesmírně talentovaný a dá se říct, že se dostal v tomhle oboru ve světě nejdál. Hodně ho respektuju. Navzájem sledujeme svoji kariéru, a když je příležitost, pomáháme si.

4) Nedávno jsi natočil společně se skupinkou namakaných kluků z Workout Fanatics a rapperem Cavalierem videoklip k novému motivačnímu songu “Těžký váhy”. Tento song zaujal i početnou řadu holek, protože je fakt na co koukat. Jak ses takhle vypracoval?

Je to už přes dva roky, co hodně intenzivně pracuju na tom, abych svoje tělo změnil. Největší změna ale přišla za posledních 6 měsíců, kdy pracuju na bodybuildingu pod vedením trenéra Vladimíra Pajiče.

Nikdy jsem se sportů nebál

5) Určitě se nepletu, že sport je po zpěvu a tanci u tebe na 2. místě. Co si vůbec pod pojmem sport vybavíš? A myslíš si, že sport by měl být přítelem všech, nejen pro krásu?

Pod sportem si vybavím způsob, jak se rozvíjet a vyzkoušet si svoje kvality, vůli a talent v různých druzích pohybu. Sport je věc, která by se měla dělat hlavně pro vnitřní spokojenost.

6) Není žádným tajemstvím, že jsi vášnivým snowboardistou. První místo Českého poháru ve freestyle na závodním poli mluví za vše. Po nehodě v roce 2009 jsi sice se závoděním přestal, ale rekreačně dáváš trik fs7 tailgrab stále na výbornou. Jak jsi k tomuto adrenalinovému sportu přišel a už voskuješ prkno?

Prkno už voskuju, to je pravda, budeme teď nějakou dobu s rodinou na horách. Nyní se věnuju snowboardu už jen rekreačně, ale nějaké triky si vždycky rád zkusím. K tomuhle sportu jsem se dostal díky rodině. Moje mamka závodně lyžovala a dědeček jí trénoval. V roce 1999 jsem dostal svůj první snowboard a už z něj neslezl. Díky tomu, že jsme měli byt ve Špindlu, tak jsem mohl trénovat opravdu každý víkend.

„Mějte se rádi nejen o Vánocích,“ vzkazuje zpěvák Ben Cristovao
Foto: Dereck Hard

7) Jakými dalšími sporty jako vášnivý sportovní nadšenec nepohrdneš? A máš vůbec čas na odpočinek? Co je pro tebe zasloužený relax?

Nepohrdnu sporty jako je tenis, vodní sporty jako windsurfing nebo wakeboard. Poslední dobou mě chytly hodně bojový sporty (grappling) a cokoliv, co náš trenér Zdeněk Ledvina přidá. Nikdy jsem se sportů nebál a díky tomu, že mám ze snowboardu i základy akrobacie, mám větší výhodu, co se týče i jiných sportů. Relax je pro mě třeba dobrá masáž nebo sledování seriálů, dokud neusnu. A předtím se dobře najíst (smích). Jsem člověk, co je raději doma, rád si čtu a tak.

Jsem náročný

8) Prozradíš nám, zda miluješ u holek taky vypracovanou postavičku? Myslíš si, že jsi náročný, proto jsi už delší dobu sám?

U holek je samozřejmě hezký, když se o sebe starají a je to vidět na postavě. Znám ale taky holky, které vůbec nesportují, a přesto vypadají skvěle. Je pravda, že jsem náročný, není to se mnou vůbec jednoduché.

„Mějte se rádi nejen o Vánocích,“ vzkazuje zpěvák Ben Cristovao
Foto: Dereck Hard

9) Blíží se Vánoce, nejkrásnější svátky v roce. Jak ty tyto svátky slavíš a prožíváš nějak tuto sváteční atmosféru?

23. prosince odjíždíme s rodinou do Špindlu, kde budeme možná až do konce roku. Tak to dělám téměř pokaždé, pokud necestuju. Jsem tam s bráchou a pejskem a užívám si pohodu. Prostě maximální relax.

10) Moc ti děkuji za rozhovor. Je něco, co bys chtěl čtenářkám serveru Kámoška.cz dodatečně vzkázat?

Mějte se rády a pracujte na sobě. Ne proto, abyste se líbily ostatním, ale abyste se líbily sobě. Naučte se taky víc dávat než brát. Někdy chvíli trvá, než si člověk uvědomí, že to dělá pro lepší pocit. A taky odpočívejte, a to ne jen o Vánocích. Šťastné a veselé a v novém roce splnění vašich snů a přání.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.