Kultura a společnost

Máš ráda anime? Tahle si nemůžeš nechat ujít

Poslední dobou jsem zase začala hodně koukat na anime a tak mě napadlo ti představit svá nejoblíbenější.

Půlka mých známých si ze mě dělá srandu, že se koukám na kreslené seriály, druhá půlka si zase automaticky spojí slovo „anime“ se slovem „hentai“. Nutno poznamenat, že ta první půlka je blíž co se definice anime týče, ta druhá zase co se týče stylu kresby a animace jako takové. Pro mě jsou prostě anime seriály jako všechny ostatní a za tu dobu, kterou už se na ně koukám, jsem objevila tolik různých žánrů anime, že to i mě samotnou trochu zaráží. Detektivky, psychologická dramata, dokonce i sportovní anime. Dnes jsem se rozhodla vybrat svá nejoblíbenější, která si myslím, že by se ti mohla líbit, pokud jsi fanynkou anime, ale i pokud s nimi teprve začínáš.

Shingeki no Kyojin / Attack on Titan

Na Attack on Titan jsem se chtěla podívat už nějakou dobu, a o velikonočních prázdninách jsem to konečně stihla. Attack on Titan se odehrává v postapokalyptickém městě obehnaném třemi zdmi sloužícími k ochraně lidstva před titány – obry, kteří bez jakéhokoli zjevného důvodu požírají lidi. Anime vypráví o lidech, kteří proti titánům bojují, má skvělý soundtrack a je animované trochu jiným stylem, než na jaký jsem zvyklá u anime, na která koukám, ale opravdu hodně se mi líbilo a určitě ti ho doporučuju, pokud máš ráda akční věci. Varování: občas je fakt hodně brutální, takže pokud máš slabší žaludek, nevečeřela bych u něj, být na tvém místě.

Avatar: The Last Airbender

Názory, jestli Avatar je nebo není anime, se sice rozchází, ale do mého seznamu oblíbených rozhodně patří.
zdroj: fanpop.com

Avatar je americký seriál, a názory lidí, jestli by se měl nebo neměl řadit do kategorie „anime“ se rozchází – hodně lidí si myslí, že by neměl, poněvadž, jak už jsem řekla, jde o americký seriál, ale na druhou stranu si spousta lidí myslí, že by se do této kategorie řadit měl díky stylu animace a kulturnímu pozadí tohoto seriálu. Vypráví o dvanáctiletém Aangovi, mistrovi všech elementů (vody, země, ohně i vzduchu), jehož posláním je přivést světu mír a ukončit válku, kterou zažehnal vládce ohně proti ostatním národům.

Co se mi na tomhle seriálu líbí, je, že styl boje jednotlivých elementů je každý založen na jiném reálném bojovém umění, a to je pro mě neskutečně zajímavé. Mimochodem byl Avatar natočený i jako film, který vysílaly i naše televize pod názvem Poslední vládce větru. A buďme k sobě upřímní, TEN FILM JE STRAŠNÝ.

Pokud máš ráda propracované příběhy a světy s úžasnými postavami, Avatar je rozhodně něco pro tebe.

Death Note

Death Note u nás vyšel i jako manga, díky které jsem se na něj vůbec podívala. Vypráví o středoškolákovi, který najde zápisník boha smrti, do nějž když napíše jméno, tak daná osoba do čtyřiceti sekund zemře. S pomocí tohoto zápisníku se rozhodne očistit svět od zločinců, ale toto velké množství smrtí zaujme mezinárodní organizace, které najmou záhadného detektiva známého jako „L“, aby zabránil jeho snaze o „očištění světa“. Pokud jsi nikdy žádné anime neviděla, tohle je pro začátek skvělé. Je vtipné, má zajímavý nápad a skvěle napsané postavy a já ho rozhodně doporučuju. 🙂

Kuroshitsuji / Black Butler

Podobně jako Avatar, i tohle anime bylo zpracováno jako live action film, nutno ale poznamenat, že tenhle se údajně povedl o něco líp (neviděla jsem ho a tak osobně nemůžu soudit). Hlavními postavami jsou osiřelý aristokrat Ciel, který uzavře smlouvu s démonem ve snaze pomstít smrt svých rodičů. Tento démon na sebe vezme podobu Cielova služebníka Sebastiana. Pokud máš ráda akční detektivky, mohlo by právě Kuroshitsuji být něco pro tebe, pokud ne… no, můžeš to zkusit – seriál je velmi dobře zpracovaný a má skvělý soundtrack, což je rozhodně velké plus. 🙂

Další anime, která můžeš zhlédnout

Pokud máš ráda filmy a seriály se sportovní tématikou, mohlo by se ti líbit Free! Iwatobi swim club a Free! Eternal summer, která jsou mně osobně blízká právě plaveckou tématikou (sama jsem závodně plavala) a jsou ÚŽASNĚ animovaná, vtipná a veselá.

Pokud si zase ráda popláčeš (obzvláště na konci), zkus Tokyo Ghoul.

A pokud máš ráda komedie ze středoškolského prostředí, mohlo by se ti líbit Ouran High School Host Club.

Objevila se tvoje oblíbená anime na mém seznamu? Nebo jsem na něco zapomněla? Poděl se v komentářích – třeba objevím něco dalšího, na co bych mohla koukat. 🙂

Štítky

3 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

  • Vyjmenovala si celkém dobré anime, ale co třeba Naruto, Nana, Angel Beats, Another nebo Elfen Lied. Vše co jsi uvedla je vlastně Bishōnen a řádný jiný žánr.

  • Bleach, K, Deadman Wonderland, Durarara!! Noragami, Magi: The Labyrinth of Magic, No game No life, Hetalia, Dramatical Murder, Katekyo Hitman Reborn-další skvělý Anime :3

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.