Kultura a společnost

Malování podle čísel: Namaluj svůj idol na opravdové plátno

Malování podle čísel se v posledních letech stává velkým hitem. A není vůbec divu, jedná se o skvělou kreativní činnost, kterou hravě zvládnete i pokud jste si dosud nebyli s barvami a štětci nijak zvlášť blízcí. Navíc obchody s plátny pro malování podle čísel mají širokou nabídku, ať už z řad celebrit, herců či zpěváků, díky tomu si vybere každý to pravé.

Jak funguje malování podle čísel?

Pokud jste se s touto metodou ještě nesetkali, možná vás překvapí, jak jednoduché to ve skutečnosti je. Při malování obrázků podle čísel můžete popustit uzdu své fantazii i přesto, že nejste zrovna kreativně zručný typ. Jedná se totiž o speciální plátno, které má na sobě výrazné kontury s přiřazenými čísly.

Ke každému číslu dostanete jednu specifickou barvu. No a poté už jen stačí vzít do ruky štětec, připravit si misku s vodou, udělat si dostatek prostoru pro plátno a můžete se pustit do práce. Opravdu se nejedná o nic složitého, jedná se tak o velmi relaxační činnost, kterou zvládnete v jakémkoliv věku.

Potřebné vybavení

Výhodou malování podle čísel je, že je to finančně poměrně nenáročná aktivita. Můžete tak získat originální obraz pouze za pár stovek korun. Základem samotného balení je samozřejmě předpřipravené plátno, které můžete pořídit již napnuté na rámu, nebo samotné sbalené plátno, které si po rozbalení napnete sami.

Záleží jen na vás, jakou variantu preferujete. Dále pak už potřebujete pouze barvy a štětce, ty zpravidla bývají součástí balení, které zakoupíte. Vždy dostanete dostatečné množství barviček a k tomu několik různých štětců dle tloušťky, abyste se mohli soustředit i na ty nejmenší detaily. Pokud byste chtěli ještě vylepšit proces malování, můžete si pořídit speciální stojan na plátno, který zvýší váš komfort při práci. Nejedná se však o vybavení, které byste nutně potřebovali.

Může vám však usnadnit práci a vyhnete se tak například nechtěnému otření ruky o plátno či znehodnocení vylitou vodou na stole a podobně. V zásadě vám však stačí pouze objednat plátno a po rozbalení se hned můžete pustit do tvoření.

Vytvořte vlastní obraz idola

Jestliže máte nějakou oblíbenou osobnost a rádi si pořizujete cokoliv, co s ním souvisí, pak je toto plátno přesně to pravé pro vás. Nejedná se totiž o obyčejnou fotografii či plakát. Z vlastnoručně vytvořeného obrazu budete mít určitě větší radost. Pak ho můžete využít třeba jako ozdobu stěny, kde se bude vyjímat. Anebo ho můžete darovat někomu, kdo vyobrazenou osobnost miluje a jistě mu tak uděláte radost.

Obchody specializované na plátna sloužící k tomuto malování mají velmi širokou nabídku. Kromě klasických motivů jako jsou zvířata, příroda, abstrakce či květiny, nabízí také mnoho ze známých osobností. Ať už toužíte po obrazu někoho slavného z minulého století nebo z aktuální doby, nemusíte se bát, že byste motiv nesehnali.

Obrazy celebrit

Můžete najít třeba Alberta Einsteina, Marilyn Monroe a mnoho dalších známých osobností.  Teenageři mohou zkusit malování podle čísel Harry Styles, dále třeba Shawn Mendes a mnoho dalších. Pokud byste přeci jen nenašli svého idola v nabídce motivů, není důvod věšet hlavu, můžete si totiž nechat vyrobit i zcela originální plátno podle fotografie.

Pokud se poohlížíte po nějaké nové aktivitě, která by zaplnila váš volný čas, třeba právě tento druh malování bude to pravé pro vás. Nemusíte se bát, že by se vám obraz nepovedl, čísla vás povedou krok po kroku a vám tak bude vznikat neobyčejný obraz.

Navíc pokud máte pocit, že ve vašem bytě něco chybí, můžete spojit příjemné s užitečným a získat tak neotřelou dekoraci, kterou vytvoříte vlastní rukou. A to i přesto, pokud nejste žádný umělec.

Zdroj obrázků:

Vymalujsisam.cz

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.