Kultura a společnost

Magický kámen nejen proti pocení

Slyšela jsi už někdy o kamenci? Tipla bych, že spousta holek neví, o co jde. Já jsem mezi ně patřila ještě nedávno taky. Potom co jsem se dozvěděla, že něco jako kamenec vůbec existuje, jsem se rozhodla jej vyzkoušet. Kamenec je kámen, což se ostatně dá vyvodit z názvu, který získal místo v každodenní péči o tělo, hlavně díky své univerzálnosti. Dá se použít po holení, jako antiperspirant, dezinfekce a spoustu dalších.

Vyzkoušej místo klasického antiperspirantu plného chemie raději přírodní kamenec.

Možnosti použití

Začala bych použitím kamence jako antiperspirantu. Určitě většina holek antiperspirant používá, ať už s jakýmkoli účinkem. Často jde o přípravky, které nejsou zrovna přirozené, obsahují spoustu barviv, parfémů a často i alkoholu. Kamenec je oproti tomu 100% přírodní. Neobsahuje barviva ani alkohol. Co se týče účinkům proti pocení, můžu říct, že mě až překvapilo, jak funguje. Klidně se může porovnávat s antiperspiranty z drogerie. Taky jej můžeš aplikovat i jinam než do podpaží. Jestli se ti potí chodidla, dlaně nebo záda, je kamenec ideální volbou. Před použitím kamenec navlhči a potři jim podpaží, podobně, jako třeba tuhým antiperspirantem. Pro někoho je to výhoda, pro někoho ne, ale kamenec nijak nevoní. Tím ztrácí možnost použití jako deodorant.

%CODE1%

Letní pomocník

Dřív kamenec používali muži po holení, můžeš jej však používat i ty. Až si příště budeš holit nohy, navlhčeným kamencem je po proceduře přetři. Uzavře ti malé ranky vzniklé holením a předejdeš tak pupínkům. Skvělý je také na pleť, zvlášť jestli trpíš akné. Kamenec vyrovnává pH pleti, které má být přirození mírně kyselé. Stahuje póry, takže se ti do nich nedostanou nečistoty a nevzniká tolik černých teček. Teď na léto se určitě hodí jako první pomoc po štípnutí hmyzem. Ať už vosa nebo komár, přilož kamenec, zmírní otok i svědění. Neboj se ho použít i při spálení třeba od sluníčka, příjemně chladí a zklidňuje pokožku.

Kde se dá sehnat?

Kamenec seženeš v drogerii, zkus se poptat. Prodává se buď trošku upravený v různých tvarech, nebo jako malá cihlička. Některé stojí do stovky, jiné seženeš až kolem 200 Kč. Přestože se většinou prodává v malé velikosti, nelekej se, vydrží opravdu dlouho.

2 komentáře

Klikni pro přidání komentáře

  • Zní to zajímavě,děkuji za tip,vyzkouším.. Přírodní věci jsou stejně milionkrát lepší,než chemie..

  • Kamenec je to to nejlepší co jsem kdy vyzkoušel: Kamenec – kostka 90g se dá vygooglit za 73 Kč a vydží roky, bez ztráty účinku. Nesmí Vám ovšem upadnout na dlaždičky, potom se snadno rozbije na spoustu kousků. Příklad: Cesta letadlem Praha – Jamaika Montego Bay, dlouhé čekání na letišti na odbavení, odtud autobusem do Negril
    Hotel: Merrils Beach Resort. Celá doba cesty byla z domova asi 27 hodin a v pohodě – bez jakéhokoliv zápachu z podpaží. Partnerka s velmi jemným čichem si pochvalovala. Její astiperspirant přes opakovanou aplikaci na toaletě zdaleka tak dobře nefungoval.

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.