Kultura a společnost

Leonardo DiCaprio jako ochránce naší planety?

Nejen úžasný herec, ale zároveň člověk s velkým srdcem. Leonardo DiCaprio je nesporně obdivuhodný na plátně, ale také jako ochránce zvířat i naší planety!

Zapomeň na hry o fanoušky, tady jde o náš svět!

Zapomeňme na dramata celebrit, které si vymýšlí historky, aby zapůsobily na své fanoušky, kteří jim skočí na zob a navštíví jejich film či koncert! Jsou i tací, kteří vyráží do terénu, ne jednou ročně a vyfotí se u toho stokrát. Ale chodí raději stokrát a svět neinformují o sobě, ale o daných událostech. A takovou osobností je Leonardo DiCaprio.

Ekologický herec

Leonardo je ekolog každým coulem. Nejenže žije ekologickým stylem, ale také je aktivistou. Jeho auta jsou ekologická např. Toyta Prius, na domě má solární panely a své názory reprezentuje po celém světě. Ale to stále není nic oproti tomu, že roku 1998 založil nadaci (Leonardo DiCaprio Foundation), která je zaměřená na veškeré aktivity směřující ke zdravé budoucnosti naší planety – ochrana zvířat a oceánů, kontrola klimatu, dostupnost pitné vody a zmírňování následků katastrof. Je předsedou hned několika organizací zabývající se těmito problémy (NRDC, IFAW,…). Leonardo DiCaprio nyní působí i v OSN, kde zastupuje USA. Generální tajemník OSN Pan Ki-mun zdůraznil, že je významnou osobností i odborníkem v ekologickém hnutí, které se musí intenzivně šířit.

Myslí na vše

V roce 2007 natočil s předními odborníky celovečerní film 11. hodina, ve kterém upozorňuje na globální problémy. K tomu se účastní různých pochodů, nestydí se držet cedule správného aktivisty, ani chodit v bahně nebo se slitovat nad týranými zvířaty. Je to všestranná osobnost, jejíž kroky se vyplatí sledovat. Možná vám to otevře oči, možná vás to rozesmutní, možná u vás DiCaprio stoupne.

Ekologie a přehánění?

Ekologické problémy v Čechách jsou celkem uvědomované. Ale i tak se sem tam objeví názor, že recyklace zabírá čas, je to blbost a jedna cigareta je nic oproti celému světu. Zkrátka pořád samé výmluvy, ale ty napáchají tolik škod, že se nedají spočítat. Sami musíme uznat, že naše planeta již viditelně chátrá. Doufejme, že pokud budeme odborníky a jejich výzvy následovat a také se aktivně účastnit zdravého životního stylu i vůči planetě, pomůže to. Když přestaneme tyto problémy ignorovat, pomůže to. Když přestaneme ignorovat …

Štítky

Kámoška.cz na Facebooku

Sleduj náš magazín také na Facebooku, kde vždy najdeš ty nejnovější články, trendy, zajímavosti a soutěže o ceny.